10/03/2023

3 faktory, které ovlivňují přepínání fází rostliny konopí

Přepínání fází konopí závisí na mnoha faktorech. Podívejme se na tři obecné faktory ovlivňující začátek kvetení a celkovou dobu pěstování konopí.

Konopí je jednoletá rostlina, která kvete od konce léta do podzimu.. Přirozené vegetační období začíná, když pěstitelé na jaře zasadí semena konopí; tyto sazenice se v následujících měsících rychle rozvětvují a olistí, stávají se většími a bujnějšími, dokud delší noci po letním slunovratu nespustí fázi přepínání. Na podzim, když květy dozrají, se seříznou, usuší a seříznou.

Přepínání fází konopí v závislosti na poloze

slunce a rostlina konopí

Na severní polokouli se semena sázejí od března do května a květy se sklízejí od září do listopadu. Na jižní polokouli jsou roční období obrácená, takže výsadba probíhá od září do listopadu a sklizeň od března do května. V tropech, v blízkosti rovníku, je možné sklízet konopí venku po celý rok.

Když se dny zkracují a noci prodlužují, přechází rostlina konopí z vegetace do kvetení. Přesné načasování se liší v závislosti na zeměpisné šířce. Odrůda konopí, která při pěstování v Kalifornii nebo Coloradu začíná kvést na začátku července, bude v Kanadě nebo Nizozemsku kvést až v srpnu. Na Havaji může stejná odrůda vykvést kdykoli.

Teplota, nadmořská výška, srážky a další podmínky prostředí rovněž ovlivňují zrání rostlin konopí a určují ideální vegetační období v dané lokalitě. Mírné počasí podporuje dřívější dokončení růstu rostlin, zatímco nadměrné teplo nebo chlad mohou kvetení a zrání oddálit.

Mají různé odrůdy konopí různá vegetační období?

přepínání fází rostliny konopí

Genetika odrůdy má významný vliv na vegetační období. Odrůdy konopí se přizpůsobují svému původnímu prostředí a šlechtitelé vytvářejí odrůdy, které jsou nejvhodnější pro místní klima. Obecně platí, že indicy mají kratší životnost a rychlejší kvetení než jejich příbuzné sativy, zatímco rovníkové sativy mají nejdelší dobu kvetení a při pěstování příliš na severu nebo na jihu nemusí přežít dostatečně dlouhou dobu zrání. Odrůda vyšlechtěná v chladné pobřežní oblasti pravděpodobně skončí brzy, pokud je pěstována v teplé vnitrozemské oblasti. Zatímco tradiční odrůdy bývají náročnější, moderní genetika byla navržena tak, aby poskytovala vyšší výnosy za kratší dobu.

Jak kultivační techniky ovlivňují termín přepínání fází?

Pěstitelské techniky, strategie a preference rovněž ovlivňují vegetační období a pěstitelé se rozhodují na základě svých zkušeností a cílů. Mnozí se domnívají, že nejlepší je sázet, když Měsíc přibývá, a sklízet, když ubývá. Partyzánští pěstitelé někdy sázejí později v sezóně, což je strategické rozhodnutí, jehož výsledkem jsou menší rostliny, které lze snáze skrýt před orgány činnými v trestním řízení.

Protože květy konopí dozrávají na podzim, musí pěstitelé zvolit nejvhodnější dobu pro jejich sklizeň. Časně sklizené květy navozují lehčí, mozkově euforičtější stav, zatímco pozdě sklizené květy mají více narkotický účinek na tělo. Pozdější sklizeň také vede ke zvýšenému riziku výskytu plísní, škůdců a poškození mrazem nebo bouřkou.

Vliv rozhodnutí o sklizni, sušení a zrání na sezónní dostupnost konopí

Po sklizni se rostliny musí usušit, aby se snížil obsah vody a odstranil chlorofyl. Rostliny by měly být zavěšeny v klimatizované místnosti po dobu 10 dní až dvou týdnů, i když někteří tvrdí, že stačí pouhých pět nebo šest dní, a jiní trvají na tom, že dva týdny jsou minimum. Příliš rychle usušené květy budou mít drsnou nebo hořkou chuť a příliš vlhké květy nebudou hořet.

Kvalitní marihuana by měla být po usušení vysušena, ale komerční pěstitelé tomu věnují čas jen zřídka. V ideálním světě by mezi řezáním květů, zavěšením k sušení, stříháním a následnou stabilizací mělo uplynout přibližně šest až osm týdnů. Sušení a curing nevyhnutelně formuje chuť a účinek, ať už k lepšímu nebo horšímu. Uchovávání a vývoj kanabinoidního a terpenového profilu je delikátní proces. Teplotu a vlhkost je třeba kontrolovat a upravovat podle hustoty květů a obsahu terpenů. Správně usušené a vysušené květy poskytují jemnější a jemnější zážitek z kouření.

Kdy hledat nejlepší konopí v sezóně

Pečlivá manipulace, ruční řezání a správné skladování diferencují marihuanu. Pěstitelé nemusí mít prostředky na prořezávání celé úrody najednou a raději prořezávají průběžně po dobu několika měsíců. Moderní pěstitelé konopí samozřejmě nejsou omezeni ročními obdobími. Pěstováním ve sklenících a pravidelným zhasínáním světla, které simuluje delší noci, jsou pěstitelé schopni využívat solární energii k napájení tří nebo více sklizní ročně. Tyto skleníkové květy – obecně známé jako „light dep“ – jsou obzvláště kvalitní, když se nechají dozrát na letním slunci koncem června a v červenci.

Související články :

Publikoval Sakul

10/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů