28/02/2023

4 rozdíly mezi marihuanovými koncentráty a květinami

Jste zmateni ohledně marihuanových koncentrátů a rozdílů od běžné konzumace květin? Pojďme se na to podívat blíže.

marihuanové koncentráty -Bee honey oil (BHO)

Koncentráty z marihuany jsou stále oblíbenějším způsobem konzumace, ale jejich síla a neznámý tvar mohou zpočátku nahánět strach. Mnoho spotřebitelů se bude držet toho, co znají, a nikdy se nebudou cítit nuceni odklonit se od marihuanových květů. Konopné koncentráty a extrakty však mají mnoho výhod, které si možná neuvědomujete – například koncentráty mohou nabídnout čistší a jemnější účinky.

1.Marihuanové koncentráty s mnoha názvy

Přestože z množství dostupných odrůd konopí se člověku může zatočit hlava, i začátečníci mají poměrně dobrou představu o tom, co z marihuanového květu dostanou, bez ohledu na jeho název. Termín „koncentrát“ je obecný pojem, který označuje celou řadu různých konopných extraktů a jejich přezdívek – a právě zde může být situace matoucí. Marihuanové koncentráty mají názvy jako shatter, rosin, BHO, CO2, wax, crumble, honey oil, dabs, hash, tinctury a kapsle. Nenechte se odradit obrovským množstvím možností – mnoho z těchto produktů jsou různé názvy pro stejnou věc. Zde je několik rychlých tipů, které vám pomohou zúžit hledání:

  • Shatter, wax, crumble, sugar, honeycomb, sap a olej často označují strukturu koncentrátu. Zatímco někteří lidé dávají přednost konzistenci extraktu, pro mnohé je důležité použité rozpouštědlo a kompatibilita extraktu s preferovaným způsobem konzumace. Věnujte také pozornost síle a uvědomte si, že vysoký obsah THC nemusí vždy znamenat ten nejlepší zážitek.
  • Většina koncentrátů se získává pomocí CO2, uhlovodíků, vody, alkoholu a tepla. Extrakty bez rozpouštědel vyrobené pomocí vody (např. hašiš) nebo tepla (např. kalafuna) jsou vynikající volbou pro ty, kteří se obávají účinků konzumace rozpouštědel.

2. Marihuanové koncentráty jsou mnohonásobně silnější

Nejdůležitějším rozdílem mezi konopnými květy a koncentráty je síla. Zatímco síla květů se obvykle pohybuje mezi 10 a 25 procenty THC, koncentrát má obvykle 50 až 80 procent, i když některé výjimečné extrakty mohou přesáhnout i 90 procent. Tato čísla mohou nezkušené uživatele odradit, a to z dobrého důvodu: s rostoucí silou se dávkování stává citlivějším. Hašiš a tinktury mají také obvykle nižší obsah THC než jiné typy koncentrátů, takže možná budete chtít zvážit přechod k těmto produktům, než přejdete k silnějším olejům.

3. Marihuanové koncentráty se konzumují mnoha speciálními způsoby.

Květy marihuany lze kouřit, vapovat a rolovat, ale nic jiného s nimi dělat nelze. Koncentráty nabízejí více možností.

Dabbing – proces, při kterém se extrakt nanáší na horký špendlík a vdechuje se přes kousek skla – je mezi konopnými veterány na vzestupu. Dabing je snadný způsob, jak získat silnou dávku kanabinoidů, i když cena je vysoká a údržba náročná.

Požité oleje se chovají podobně jako poživatiny, protože účinkují pomalu a díky způsobu, jakým se metabolizují, působí mnohem déle. Tyto oleje (nebo vlastně jakýkoli jiný extrakt) mohou mít vysoký obsah THC, CBD nebo obojího.

Tinktury jsou sublingvální koncentráty, což znamená, že procházejí pod jazykem a dostávají se do krevního oběhu. Působí rychleji než poživatiny a požité oleje, ale často jsou méně účinné.

hašišová cihla

Hašiš a oleje lze konzumovat stejnými způsoby jako květ marihuany. Některé vaporizéry jsou kompatibilní s tekutými oleji, ale některé přenosné vaporizéry jsou speciálně navrženy pro použití s konkrétními olejovými kazetami. Někteří uživatelé si rolují vlastní jointy s květy pokrytými hašišem a/nebo oleji.

4. Většina způsobů konzumace marihuanových koncentrátů je méně zdraví škodlivá.

Když kouříte květy, kouříte také rostlinný materiál, po kterém vaše sklenice zčerná dehtem. To může mít negativní vliv na vaše plíce. Možná jste si však všimli, že když si namažete olejíčky, zůstávají sklenice a voda mnohem déle čisté. Vaporizéry (i dabing)zahřívají konopí na teplotu nižší než při spalování, ale dostatečně vysokou na to, aby se z něj extrahovaly prospěšné látky. Tento způsob podávání je ideální pro spotřebitele, kteří dbají na své zdraví. To samozřejmě neplatí pro všechny způsoby konzumace, například výše zmíněný hašiš v běžné dýmce nebo bongu a květy marihuany pokryté BHO (olejem) také vylučují dehet.

Nejlepší odrůdy konopí Nuka Seeds pro extrakci marihuanového koncentrátu

Související články :

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

28/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů