27/04/2023

7 nejčastěji používaných technik tréninku s konopím

V tomto článku se seznámíme s některými nejběžnějšími technikami tréninku konopí a poskytneme konkrétní pokyny k jejich provádění.

Techniky pěstování konopí jsou zásadní pro maximalizaci výnosů a produkci vysoce kvalitních květů. Existuje několik metod tréninku konopí, z nichž každá má své výhody a nevýhody.

7 technik tréninku konopí

  1. Zastřihávání
rostlina konopí s vrcholem v blízkosti

Topping je jednou z nejoblíbenějších tréninkových technik používaných pěstiteli konopí. Zahrnuje odříznutí vrcholu hlavního stonku, aby se podpořil boční růst. Topping by se mělo provádět na počátku vegetace, když rostlina vytvoří několik sad listů. Rostlinu odstřihnete ostrými sterilními nůžkami nebo nůžkami na plevel a odstřihnete vrchol hlavního stonku těsně nad sadou listů. To podpoří růst dvou nových větví v místě řezu a posílí spodní větve.

  1. Fimming
Topping and fimming na rostlině

Fimming se podobá vrcholení, ale spočívá v odříznutí menší části rostliny. Rostlinu odřízneme od vrcholu hlavního stonku a ponecháme malý přírůstek. V podstatě se jedná o nesprávně provedený topping, který nutí rostlinu růst ještě více do keře. To rostlinu podnítí k růstu čtyř (nebo dokonce více) nových větví namísto dvou. Fimming by se měl provádět také na počátku vegetace.

3. SOG (Sea of Green)

Techniky výcviku v konopí SOG Sea of green

SOG je jednoduše velké množství malých rostlin blízko sebe, které tvoří hustý porost, a tato technika může dosáhnout působivých výsledků. Vyžaduje však pečlivé plánování a sledování, aby byly rostliny zdravé a bylo dosaženo požadovaných výsledků. Rostliny pěstované touto technikou by měly být co nejvíce homogenní, proto jsou nejlepší klony.

  1. SCROG (Screen of Green)

SCROG je technika pěstování konopí, která spočívá ve vytvoření horizontální clony nad rostlinami, která podporuje rovnoměrný růst a maximalizuje průnik světla. SCROG provedete tak, že nad rostliny nainstalujete síť a jemně propletete větve otvory. Jak rostlina roste, pokračujte v proplétání větví skrz zástěnu, abyste vytvořili rovnoměrnou korunu. Tato technika se používá spíše pro větší rostliny konopí, které nejsou vhodné pro techniku SoG.

5. LST (Low-Stress Training)

technika tréninku lehkého stresu

LST je technika pěstování konopí, která spočívá v ohýbání a svazování větví rostliny tak, aby byl vytvořen požadovaný tvar a směr růstu. To pomáhá maximalizovat průnik světla a podporuje rostlinu v tvorbě většího množství květů. LST se provádí jemným ohýbáním větví směrem dolů a jejich svazováním měkkými úvazy. Dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak, protože by mohlo dojít k poškození větví. LST se doporučuje zejména pro matečné rostliny, které nesmí být stresovány.

6. Supercropping

suppercropping

Suppercropping je technika, která spočívá v záměrném poškození rostliny, aby byla silnější. Při supercroppingu se větve jemně ohýbají dopředu a dozadu, dokud nejsou měkké a pružné. Poté stonek jemně stiskněte mezi prsty, dokud neucítíte, že se začíná lámat. Tím se ve stonku vytvoří malá rýha, která se časem zacelí a vytvoří pevné koleno. Obvykle je však nutné větev podepřít úvazkem nebo vzpěrou, dokud se nevytvoří koleno.

7. Topping and Training

Topping and Training je kombinací technik topping a LST. Při této metodě je třeba rostlinu v rané fázi vegetace završit a poté pomocí LST vytvořit rovnoměrnou korunu. Tím podpoříte rostlinu v tvorbě více kol, což povede k vyššímu výnosu. Tato kombinace je pravděpodobně nejčastěji používanou technikou pro trénink rostlin konopí.

Závěrem lze říci, že existuje několik technik pěstování konopí, které lze použít k maximalizaci výnosů a produkci vysoce kvalitních květů konopí. Každá metoda má své výhody a nevýhody a nejlepší technika bude záviset na konkrétních potřebách vašich rostlin. Experimentováním s různými technikami tréninku můžete najít metodu, která nejlépe vyhovuje vašemu pěstitelskému nastavení, a dosáhnout nejlepších možných výsledků.

Související články:

Publikoval Sakul

27/04/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů