06/02/2023

8 způsobů, jak vystřízlivět, když jste příliš sjetí

Co dělat, když jste vy nebo váš přítel příliš sjetí. Zde je osm tipů, jak se z této situace dostat.

Všichni jsme to zažili: zapálili jste si dokonalého jointa, dali si lahodného, dobře načasovaného šluka a vychutnali si řemeslné jídlo. A pak najednou ty příjemné pocity mravenčí, smích se mění v lapání po dechu a vy si říkáte: „Ty vole, jsem snad mrtvej? Ne, to je jen okamžik, kdy si uvědomíte, že jste příliš sjetí.

Možná jste se snažili udělat dojem na skupinu přátel tím, že jste příliš dlouho otvírali bong. Možná jste právě poprvé vyzkoušeli koncentrát a byli jste zaskočeni jeho silou. Nebo jste jen konzument s nízkou tolerancí.

Může se to k vám přikrást tisíci způsoby, ale když se tak stane, výsledný zážitek vám může být nepříjemný; někdy to stačí k tomu, aby to odradilo i ty nejzkušenější milovníky konopí. Konopí není smrtelná droga a jeho účinky naštěstí odezní během jednoho dne.

Jak dlouho trvá vystřízlivění z kouření konopí?

Doba trvání opojení po vykouření konopí závisí na několika faktorech: typu užívání, dávkování a individuálních proměnných, které se mohou u jednotlivých osob lišit, jako je tolerance, věk a rychlost metabolismu. Zpravidla platí, že čím vyšší je potence konopného produktu (tj. čím vyšší je obsah THC nebo miligramové množství), tím déle trvá opojení, i když nemusí být nutně intenzivnější. Nejsilnější formou konopí jsou koncentráty, následují květy a jedlé potraviny.

To může znamenat, že vystřízlivění z dabingu trvá déle než z kouření, ale k tomu přispívá dávka, kvalita květů nebo vosku a chemie vašeho těla. Je také důležité si uvědomit, že každodenní kuřák s vyšší tolerancí ke konopí vystřízliví mnohem rychleji než příležitostný uživatel, který si párkrát vykouří jointa na party. Nové výzkumy naznačují, že v závislosti na způsobu užití konopí existuje okno pro ztrátu vědomí, které se pohybuje od tří do deseti hodin, ale u většiny lidí se pohybuje kolem čtyř hodin.

Průměrné konopné opojení může trvat 30 minut až 2 hodiny. Účinky mohou nějakou dobu přetrvávat a je známo, že některé opojení trvají mnohem déle. Naštěstí existují způsoby, jak se vrátit zpět na zem a vystřízlivět, pokud se cítíte příliš zfetovaní, přetažení nebo se necítíte dobře, protože jste zkonzumovali příliš mnoho konopí.

Příznaky příliš vysoké hladiny

Pokud víte, že jste příliš vysoko, víte to. Pokud si však nejste jisti, jak zjistit, kde je hranice, kdy je třeba převýšit, existuje několik varovných signálů, na které je třeba si dát pozor. Všichni si rádi užíváme, ale pokud máte pocit, že potřebujete omezit konzumaci:

 • úzkost
 • nevolnost
 • závratě
 • panika
 • paranoia
 • zmatek
 • nadměrné pocení
Co dělat, když se kamarád příliš sjede
Co dělat, když se kamarád příliš sjede

Co se stane, když se příliš zkouříte?

I když máte pocit, že umíráte, buďte si jisti, že jste stále naživu. Nezapomínejte, že opojení z marihuany pochází z napojení THC na receptory CB1 v našem endokanabinoidním systému, které většinou fungují v mozku. Stručně řečeno, odehrává se hlavně ve vaší hlavě!“ Není možné, abyste zkonzumovali tolik THC, že byste zemřeli, ani THC neovlivňuje části mozku, které by mohly mít vliv na dýchání.
Přítomnost THC v našich tělesných systémech může vyvolávat pocity uvolnění, ospalosti, hladu, euforie a rozpaků, ale vzhledem k obrovské rozmanitosti odrůd konopí a produktů je obtížné předvídat, kdy se opojení stane nadměrným. Ve vzácných případech, například u osob trpících syndromem konopné hyperemise, se může objevit nevolnost nebo závratě. I to však naštěstí pomine.

Tipy, jak rychle vystřízlivět, když kouříte marihuanu

1. Nepropadejte panice

Většina příznaků greeningu (nadměrného užívání konopí) zmizí během několika minut až hodin a nemá žádné trvalé účinky, kromě mírné únavy a případně prázdné ledničky. Dejte tomu nějaký čas a tyto pocity nakonec pominou, věřte nám. Musíme znovu zdůraznit, že na rozdíl od toho, co jste možná slyšeli, nebylo v historii nikdy zaznamenáno úmrtí na předávkování konopím, takže na nadměrné užívání nezemřete, bez ohledu na to, jak moc se cítíte špatně nebo jak moc se potíte.

Neberte to jako výzvu, ale pamatujte, že pokud to náhodou přeženete, po chvíli budete v pořádku.

2. Zkuste vodu a lehké občerstvení

Slovy Dereka Zoolandera, voda je podstatou hydratace a hydratace je podstatou vystřízlivění. Ať už dáváte přednost vodě nebo džusu, nezapomeňte mít po ruce příjemně vychlazený nápoj (nejlépe bez kofeinu). Tímto způsobem můžete bojovat proti suchu v ústech a soustředit se na jednoduchou a známou činnost – usrkávání a polykání.

Vystřízlivíte, když po kouření marihuany něco sníte? Někteří lidé zjistili, že jim malá svačinka pomáhá vystřízlivět. Vyzkoušejte ovoce, ořechy nebo sýr a zjistěte, jestli se vám snáze podaří propojit mysl a tělo. Některé výzkumy naznačují, že terpeny v našem jídle, které jsou hojně obsaženy i v konopí, mohou pomáhat mírnit opojení uživatele.

3. Než začnete konzumovat marihuanu, poznejte své limity.

Pokud můžete, snažte se na užívání konopí připravit podle úrovně své tolerance. Pokud víte, že více než dvě potáhnutí z jointa ve vás vyvolají úzkost, nebo že vás 10mg spacecake připoutá k pohovce, nepřekračujte svou komfortní zónu. To vám pravděpodobně nepomůže, pokud jste již za hranou, ale může vám to pomoci vyhnout se příště nepříjemné situaci.

4. Žvýkejte zrnka černého pepře, když jste příliš sjetí.

Pokud se potýkáte s paranoiou a úzkostí, může být vaší záchranou jednoduchá ingredience, kterou najdete v kuchyních a restauracích všude na světě: černý pepř. Na trik s černým pepřem přísahají mnozí, dokonce i Neil Young! Stačí jen přičichnout nebo rozžvýkat několik zrnek černého pepře a mělo by se vám téměř okamžitě ulevit. Není to prokázáno, ale mnoho terpenů obsažených v černém pepři se nachází také v mnoha odrůdách konopí, což by mohlo přispět k jeho uzemňujícímu účinku.

5. Zachovejte klid a odpočívejte

Zachovejte klid a odpočívejte, když jste příliš zhulení

Najděte si klidné místo bez mnoha podnětů, kde můžete odpočívat a zhluboka dýchat. Pamatujte, že intenzivní nepohodlí, které cítíte, pomine. Zhluboka a úplně se nadechněte nosem a vydechněte ústy. Soustřeďte se na zvuk svého dechu a chvíli jen odpočívejte. Někdy je spánek nejlepší alternativou, jak zastavit silnou intoxikaci, ale vypnout mozek není vždy snadné.

6. Zkuste se projít

Pokud nemůžete vypnout mozek, někdy vám pomůže změna prostředí a čerstvý vzduch, který vám rozproudí krev. Jen nezapomeňte zůstat ve svém nejbližším okolí a vezměte si s sebou partnera – nechceme, abyste se ztratili, pokud se cítíte úzkostní a paranoidní! A pokud se vám točí hlava nebo se vám točí hlava příliš na to, abyste se postavili, nepůjdete na procházku.Místo toho doporučujeme možnost č. 5: Zachovejte klid a odpočívejte.

7. Osprchujte se nebo se vykoupejte

To nemusí být vždy možné, když jste venku nebo u přátel, ale když jste doma, dejte si příjemnou sprchu nebo koupel, abyste se uvolnili, zatímco budete čekat, až účinky přílišného množství marihuany odezní.

8. Rozptylte se

Rozptylujte se, když jste příliš sjetí

Všechny činnosti, které se zdají být tak zábavné, když jste pod vlivem alkoholu, jsou také skvělým způsobem, jak se rozptýlit, zatímco se snažíte vrátit zpět na zem. Doporučujeme vám:

 • Podívejte se na zábavný kreslený film
 • Poslechněte si své oblíbené album
 • Zahrajte si videohru
 • Promluvte si s přáteli (kteří vám snad budou stát po boku, aby vás uklidnili).
 • Přitulte se ke svému partnerovi
 • Zkuste si vybarvovat omalovánky, abyste se uklidnili (vážně, omalovánky pro dospělé jsou v poslední době v módě).
 • Snězte něco chutného
 • Vyřízení pochůzky pod dohledem

Ať už dáváte přednost jakémukoli rozptýlení, ujistěte se, že se jedná o známou činnost, která vám přináší hřejivé a uklidňující pocity. Váš mozek se snad zaměří na pozitivní pocity a jemně vám připomene, že jste v bezpečí a v pořádku.

Jak přestat být sjetý a jak se zbavit ohromujících účinků konopí? Podělte se o své tipy v komentářích!

Podívejte se na naše další průvodce!

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

06/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů