Čeština
Fluxování – docela dobře vypadající technika pěstování konopí
Fluxování je docela dobře vypadající metoda pěstování konopí. Pokud rádi pěstujete a zkoušíte nové věci, vyzkoušejte tuto techniku pěstování marihuany.
Ve světě pěstování konopí vždy najdete něco, co vás zaujme a co chcete vyzkoušet. Jednou z těchto technik je Fluxing. V posledních letech je to velmi oblíbená metoda, kterou praktikují téměř všichni, kdo se věnují pěstování pod střechou a rádi experimentují. Pěstitelé se snaží získat co největší výnos na malém prostoru. K tomu jim pomáhá kombinace stříhání a lehkých zátěžových technik (LST).
Metoda kultivace Fluxing – v čem spočívá?
Fluxing, jinak známý jako main-lining, zahrnuje práci s rostlinou ve vegetační fázi. V počáteční fázi se snažíme rostlinu vycvičit tak, aby připomínala tvar písmene „Y“.
Ten pak tvoří centrální uzel, v němž se energie a živiny rovnoměrně rozdělují od kořene ke květům. Prořezáváním pak rostlina dostává nové a nové impulsy k přenosu energie jinam. S každým řezem se vytvoří více větví a zvýší se počet květních míst. Můžete mít čtyři větve, později osm. Šestnáct nebo více, pokud si troufáte. Záleží na tom, kolik místa máte k dispozici.
To je jedna z velkých výhod fluxování, práce s prostorem. Přizpůsobí se téměř jakémukoli prostoru. I v malé skříni můžete pěstovat rostlinu konopí, která má 8-16 kvetoucích míst, a bude se jí dařit skvěle. Pokud však máte více místa nebo pěstujete venku, můžete se dostat až na číslo 32. To je velké číslo.
Výhody pěstování konopí touto metodou
Fluxing je o velkém a bohatém výnosu. Díky rovnoměrnému rozdělení živin a energie jsou si květy neuvěřitelně podobné. Díky horizontálnímu růstu se netvoří žádné nezralé šišky. Místo toho jsou všechny květy pěkně pokryté pryskyřicí.
Protože pěstujeme ve stejné rovině, jsou všechna květní místa ve stejné vzdálenosti od světla.
Tato metoda je také velmi praktická z hlediska údržby. Květy jsou téměř stejné, takže ošetření a sušení trvá u každého z nich stejně dlouho. Nemusíte se obávat, že by některé byly přesušené a jiné ještě vlhké.
Jednotlivé květy mají mezi sebou dostatek prostoru, takže riziko napadení škůdci nebo plísní je minimální.
Důležitý je také poměr použitých zdrojů k následné sklizni. Pokud by se tato částka přepočítala na peníze, získali byste maximální zisk s minimálními náklady. Z botanického hlediska to znamená, že při použití relativně malého množství vody, živin a světla získáte velkou úrodu.
Výhodou této techniky je také její jednoduchost. Naučit se tuto metodu je otázkou chvilky a nemusíte se prakticky o nic starat. Stačí, když rostlinu na začátku správně vycvičíte. Pak už je to jen formalita.
Poslední výhodou je pak samotný vzhled. Věřte tomu nebo ne, ale vypadá to fantasticky.
Má fluxování nějaké nevýhody?
Bohužel i tato technika pěstování konopí má své stinné stránky. Není to však tak závažné, aby vás to odradilo od používání této metody.
Fluxování je docela velký žrout času. Důvodem je použití namáhavých technik ohýbání a stříhání. Každé seříznutí nebo ohnutí přinese lepší úrodu, ale pokaždé rostlinu trochu ochromí a zpomalí její růst. Regenerace pak přirozeně trvá delší dobu, takže se naše sklizeň může o několik týdnů opozdit.
Tato metoda se také nedoporučuje těm, kteří rádi pěstují samonakvétací odrůdy konopí. Samonakvétací odrůdamají stanovenou dobu kvetení a jejich střídání by zabralo drahocenný čas.
Jak začít s metodou fluxování?
Nejprve si musíte pořídit semínka konopí. Doporučujeme zvolit odrůdu pro pěstování v interiéru, ale pokud máte na zahradě místo, zvolte outdoor. Jakmile rostlina začne růst, počkejte, až bude mít alespoň pět vrstev (uzlů). Poté ji zastřihněte nad třetím uzlem a vykartáčujte spodní patra, abyste zvýšili energii.
Vznikne tak základna ve tvaru písmene Y. Dejte rostlině několik dní na zotavení a připravte si provázek nebo drát. Poté ohněte obě hlavní větve tak, aby byly ve vodorovné poloze. Buďte opatrní a šetrní. Pokud větve zlomíte, vaše práce bude nenávratně pryč.
Nyní máte rostlinu ve vodorovné poloze. Záleží jen na vás, jak budete postupovat. Poté můžete znovu zastřihnout a vytvořit další větve k ukotvení. Dalším zastřiháváním a ohýbáním však sklizeň oddalujete.
Jakmile budete mít potřebný počet střihů, odštípněte nepotřebné listy. Zbývá jen pravidelná zálivka, živiny a vaše trpělivost. Sklizeň na sebe nenechá dlouho čekat.
Pokud se vám tato metoda líbí, neváhejte ji vyzkoušet. Pokud máte zkušenosti s fluxováním, neváhejte se o ně podělit.
Publikoval Jan Veselý
09/08/2022kup si semena konopí z naší nabídky
naše potěšení
zastřiháváním sklizeň konopí oddalujete bacha na to