11/02/2023

Bolestivá menstruace? Konopí může pomoci se zdravím Žen

Věděli jste, že konopí může pomoci při ženských potížích?

Bolestivá menstruace? Premenstruační syndrom? Endometrióza ? Sex ?

Pokud jde o zdraví žen, může být konopí záchranou. A to doslova. Tisíce žen využívají léčivou sílu konopí v boji proti bolestivým příznakům chronických onemocnění, jako je endometrióza a premenstruační syndrom. Mnoho žen také užívá marihuanu k lepšímu sexu. Pokud uvažujete o užívání marihuany, abyste si ulevili od bolesti nebo zintenzivnili své sexuální hrátky, přinášíme vám přehled.

Premenstruační syndrom

Bolestivá menstruace - Premenstruační syndrom

Každý, kdo někdy zažil menstruaci, pravděpodobně zažil i premenstruační syndrom. Ten se často označuje zkratkou PMS, což je souhrnné označení pro různé nežádoucí účinky, které mohou být důsledkem roztrženého vnitřního orgánu. Mezi časté nežádoucí účinky patří nevolnost, náladovost, migrény a křeče v břiše, a to od mírných až po závažné. U některých lidí se dokonce objevují příznaky podobné horečce, jako je zimnice a závratě. Není to vtipné.

Nejhorší je, že většina lidí, kteří tyto příznaky zažívají, je má každých 21-35 dní.

I když je PMS nepříjemný, existují volně prodejné léky, které ho mohou zmírnit. Mezi běžné pilulky patří Midol a Advil. I když jsou volně prodejné léky naprosto v pořádku, pro některé nejsou tou nejlepší volbou.

Co tedy dělat, když máte křeče a nemůžete tyto léky užívat? Schoulit se do klubíčka s nahřívacím polštářkem a doufat, že bolest brzy odezní?

Po staletí ženy nacházely úlevu v podobě konopí.

Ať už ji kouříte, jíte nebo používáte lokálně, marihuana prokazatelně zmírňuje bolesti, nevolnost a deprese, které často menstruaci provázejí. Ačkoli na světě existuje asi milion druhů konopí, pro zmírnění příznaků PMS je pravděpodobně nejlepší volbou bylina s největším podílem indiky.

Endometrióza

Bolestivá menstruace - zdraví žen endometrióza

Endometrióza je také příčinou pánevních bolestí, ale jedná se o zcela jinou příšeru než PMS.

Endometrióza je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje přibližně 10 % žen na celém světě. Je charakterizována vývojem endometriální tkáně rostoucí mimo dělohu a způsobuje nesnesitelnou bolest, emocionální utrpení a v mnoha případech neplodnost.

V současné době neexistuje žádný lék na endometriózu. Je také notoricky známé, že je obtížné ji diagnostikovat.

Někteří pacienti žili 30 let bez správné diagnózy. Lékaři běžně předepisují léky na bázi opioidů, aby zmírnili vysilující bolest. Opioidy jsou však často spojeny s mnoha nepříjemnými vedlejšími účinky, jako je zácpa a závislost.

V současné době nachází stále více pacientů trpících endometriózou úlevu díky konopí. Nyní, když je léčebné konopí stále více akceptováno, mají nemocní na výběr z široké škály druhů a způsobů konzumace.

Sex

Bolestivá menstruace - zdraví žen sex

Pokud máte problémy se sexem, nejste v tom sami. Nepohodlná nebo bolestivá penetrace a problémy s dosažením orgasmu jsou časté problémy.

Naštěstí je naše nejlepší kamarádka Jana zatraceně dobrá sexuální terapeutka. Možná ti pomůže. V současné době existuje několik společností, které vyrábějí lubrikační gely obsahující THC, a dokonce i květy marihuany pěstované speciálně pro pomoc ženám při vyvrcholení.

Konopí je známé afrodiziakum i bez luxusních lubrikantů vyvolávajících orgasmus. Zlepšuje každou část cyklu lidské sexuální reakce, což z něj činí ideální doplněk do zásuvky vašeho nočního stolku. 

Závěr : může konopí pomoci zdraví žen?

V dnešní době je prakticky nemožné nevědět o nesčetných zdravotních výhodách konopí. Může však marihuana pomoci konkrétně v oblasti ženského zdraví? Zdá se, že odpověď zní jednoznačně ano. Léčebné konopí může být všelékem na ženské zdravotní problémy, od běžného premenstruačního syndromu přes emočně vyčerpávající endometriózu až po sexuální problémy.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud si chcete ulevit od bolesti, můžete si vypěstovat vlastní rostliny konopí, k čemuž vám pomohou naše čerstvá semena konopí.Podívejte se na naši nabídku semen, máme samonakvétací i feminizované odrůdy a najdete u nás i varianty s CBD.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

11/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů