28/04/2023

Jak bojovat proti škůdcům a chorobám rostlin konopí

Škůdci a choroby jsou při pěstování konopí velmi nepříjemným problémem, podívejme se, jak se s nimi vypořádat.

Rostliny konopí jsou náchylné k různým škůdcům a chorobám, které mohou rostlinu poškodit nebo dokonce zahubit, pokud se s nimi správně nezachází. Jako pěstitel konopí je důležité znát nejběžnější škůdce a choroby, které mohou vaše rostliny postihnout, a vědět, jak je potlačit, abyste zajistili zdravou a bohatou úrodu.

Šest kroků k boji proti škůdcům a chorobám

lepicí desky nuka seeds
  1. Identifikujte škůdce a choroby. Prvním krokem v boji proti škůdcům a chorobám konopí je identifikace problému. Mezi běžné škůdce, kteří mohou rostliny konopí napadat, patří roztoči, mšice, třásněnky, bělásci a houbové svilušky. Mezi choroby, které mohou rostliny konopí postihnout, patří moučná plíseň, kořenová hniloba a hniloba poupat. Naučte se rozpoznávat příznaky těchto škůdců a chorob, abyste mohli přijmout vhodná opatření k jejich potlačení. Pro snadnější identifikaci škůdců používejte žluté a modré lepové pasti.
  2. Klíčová je prevence. Nejlepším způsobem, jak bojovat proti škůdcům a chorobám konopí, je předcházet jejich výskytu. Toho lze dosáhnout udržováním čistého a hygienického prostředí pro pěstování. Udržujte pěstírnu bez nečistot a dalších potenciálních živných půd pro škůdce a choroby. Před výsadbou používejte dezinfekční prostředky k čištění všech povrchů a pozorně sledujte rostliny, abyste odhalili jakékoli včasné příznaky potíží. Vyvarujte se používání zeminy z hobbymarketů, protože často obsahuje mnoho různých škůdců. Pokud se jim nevyhnete, doporučujeme směs zeminy před použitím sterilizovat peroxidem vodíku nebo teplem.
  3. Používejte užitečný hmyz. Užitečný hmyz, jako jsou berušky a draví roztoči, může pomoci při hubení škůdců na vaší konopné zahradě. Berušky mohou potlačovat mšice, zatímco draví roztoči mohou potlačovat pavouky. Tento hmyz můžete zakoupit v místní školce nebo online. Ujistěte se, že je vypouštíte v době, kdy je populace škůdců nízká, a pečlivě dodržujte pokyny.
  4. Používejte organické pesticidy. Organické pesticidy jsou skvělým způsobem, jak bojovat proti škůdcům a chorobám, aniž by poškodily vaše rostliny nebo životní prostředí. Mezi příklady organických pesticidů patří neemový olej, pyrethrin a insekticidní mýdlo. Tyto pesticidy lze stříkat přímo na postižená místa rostlin, ale nezapomeňte pečlivě dodržovat pokyny na etiketě, abyste se vyhnuli nadměrné aplikaci nebo nesprávnému použití.
  5. Používejte fungicidy. Fungicidy lze použít k potlačení houbových chorob, například plísně. Fungicidy na bázi mědi jsou pro pěstitele konopí běžnou volbou, protože jsou účinné proti široké škále houbových chorob. Je však důležité si uvědomit, že nadměrné používání fungicidů může vést k rezistenci hub, což v budoucnu ztěžuje jejich kontrolu.
  6. Udržujte správnou výživu rostlin. Zdravá rostlina je méně náchylná ke škůdcům a chorobám. Dbejte na to, aby vaše rostliny konopí dostávaly správné živiny, které potřebují k tomu, aby se jim dařilo. To zahrnuje vyváženou směs makroživin a mikroživin, jakož i vhodné úrovně pH a EC. Udržováním správné výživy rostlin pomůžete svým rostlinám růst silným a zdravým, díky čemuž budou odolnější vůči škůdcům a chorobám.

Závěrem lze říci, že ochrana rostlin konopí před škůdci a chorobami vyžaduje proaktivní přístup. Identifikováním škůdců a chorob, praktickou prevencí, používáním užitečného hmyzu a organických pesticidů, použitím fungicidů v případě potřeby a udržováním správné výživy rostlin můžete pomoci udržet rostliny konopí zdravé a produktivní. Nezapomeňte vždy pečlivě dodržovat pokyny při používání jakéhokoli typu přípravku na hubení škůdců a nikdy neváhejte požádat o radu odborníka, pokud si nejste jisti, jak postupovat.

Související články:

Publikoval Sakul

28/04/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů