26/05/2022

Jak co nejlépe využít samonakvétací konopí

Samonakvétací odrůdy se v průběhu let staly velmi oblíbenými a v dnešním článku se dozvíte, jak z nich získat co nejkvalitnější palice marihuany.

Samonakvétací odrůdy konopí se v posledních letech staly velmi oblíbenými a jsou ideální pro podmínky středoevropského klimatu. Jak je pěstovat a co nejlépe využít?

Malá samonakvétací rostlina konopí

Výhody samonakvétacího konopí

Pokud jde o samonakvétací konopí, je třeba se zaměřit na jednu věc. Životní cyklus samonakvétacích rostlin je poměrně krátký – dva až tři měsíce od vyklíčení. Proto je důležité jim hned od začátku poskytnout co nejlepší podmínky pro růst.

Na druhou stranu genetika samonakvétacích rostlin z nich dělá skutečné šampiony odolnosti. Samonakvétací odrůdy geneticky využívají klasickou odrůdu konopí (fotoperiodickou) s ruderalis, druhem konopí z chladných oblastí severní Evropy, který se přizpůsobil drsným podmínkám prostředí a vyvinul si mimořádnou rychlost a vysokou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Nejlepší na samonakvétacích květinách je, že můžete dobře načasovat sklizeň a vyhnout se problémům s plísněmi, které se objevují na začátku podzimu.

Sezóna samonakvétání

samonakvétací rostliny marihuany u zdi

Samonakvétací odrůdy mají rády slunce a teplo a v závislosti na délce horkého období můžete mít několik sklizní. Vše závisí na oblasti, kde pěstujete, a na jejím klimatu. Například ve středomořských oblastech Evropy můžete první rostliny vysadit v polovině dubna a začátkem května, kdy už s jistotou víte, že nehrozí nebezpečí mrazu a dny jsou delší.

První úrodu tak můžete sklidit již koncem července a další zasít začátkem srpna. To znamená, že sklízet budete opět někdy v říjnu. I v teplejších oblastech střední Evropy to lze, ale je třeba pomoci s fólií, protože v první polovině května ještě hrozí mráz. A i když nemrzne, nízké teploty zpomalují růst, což automaty nikdy nedoženou, a začnou vám kvést malé rostliny.

krásné zdravé samonakvétací rostliny konopí

Ve střední a severní Evropě je nejspolehlivější plánovat jedinou sklizeň a vysadit „samokvěty“ začátkem června. Dlouhé a teplé dny zajistí intenzivní růst a kvetení na vrcholu léta, kdy palice dostávají intenzivní dávku paprsků.

Sklízet budete před nástupem chladných nocí a vysoké vlhkosti vzduchu, což je hlavní příčinou plísně u fotoperiodických odrůd, které dozrávají nejdříve koncem září. Záleží však na odrůdě, protože některé automatické odrůdy dozrávají již za 2,5 měsíce, zatímco jiným to může trvat o měsíc déle.

Méně stresu znamená větší a silnější rostlinu

samonakvétací rostlina konopí mega výnos

Čím méně budete samonakvétací rostliny konopí stresovat, tím více se vám odmění velikostí a kvalitou sklizně. Mezi stresy, kterým jsou rostliny vystaveny, patří poškození hlavního stonku, necitlivé ořezávání listů, extrémní výkyvy teplot, přesušení substrátu a poškození škůdci. Budete překvapeni, jak krásné mohou být samonakvétací rostliny konopí, pokud se správně pěstují, venkovní samonakvétací rostliny jsou přibližně stejně kvalitní (během slunečného léta) jako pěkné indoor rostliny.

Nemoci a škůdci

Samonakvétací genetika je méně náchylná k napadení hmyzem, i když proti němu není imunní. Je to proto, že životní cyklus automatik je tak rychlý, že hmyz nemá dostatek času na to, aby se stal pro rostlinu problémem – obvykle se nestihne rozmnožit natolik, aby způsobil větší škody.

Pokud jde o houby, je třeba se vyvarovat přílišné vlhkosti, která je rizikem ve skleníku nebo na konci léta při silných deštích.

Klíčení automatických semen konopí a příprava půdy

how to germinate cannabis seeds

Samonakvétací semena marihuany, jako je Tokamak nebo Banshee od společnosti Nukaseeds, nevyžadují jiný typ klíčení než jiná feminizovaná semena. Můžete si vybrat metodu, která vám vyhovuje. Semena můžete nechat klíčit přímo v závěrečném květináči.

Samonakvétací rostliny vyžadují provzdušněný substrát, aby mohly naplno rozvinout svůj potenciál, správně zakořenit a urychlit všechny metabolické procesy. Podpořte provzdušnění substrátu kokosovým vláknem, perlitem nebo kvalitní rašelinou s upraveným pH.

Květináč a zalévání

textilní květináče a samonakvétací rostliny

Pokud chcete mít co největší rostliny konopí, musí mít květináč velikost alespoň 12-18 litrů (může být i větší). Je důležité si uvědomit, že by se mělo jednat o definitivní květináč. Přesazování samonakvétacích rostlin není dobrý nápad, protože způsobuje stres. Na druhou stranu, pokud můžete rostliny přesadit opravdu šetrně, nemusí to být problém.

Zalévání malé rostliny konopí

Zavlažování samonakvétacích odrůd konopí se neliší od klasických fotoperiodických rostlin marihuany, záleží pouze na zvoleném pěstebním médiu. Pravidelně zalévejte, abyste podpořili okysličení. Množství zálivky je relativní a závisí na klimatu a prostředí, ve kterém se rostlina vyvíjí, a také na její velikosti. Půdní substrát nepřelívejte, ale nikdy nenechte substrát příliš vyschnout.

Začátečníkům doporučujeme používat kokosové substráty, které lze používat venku, a pouze neustále je zalévat (vždy s hnojivem), aby bylo kokosové vlákno stále vlhké. Tím se vyhnete problému nedostatečného nebo nadměrného zavlažování.

Načasování sklizně je stejné jako u fotoperiodických rostlin konopí. Sledujte barvu trichomů a celkový stav rostliny a nezapomeňte si ponechat čas na flushing.

Založeno na článku ze zdroje : Softsecrets.com

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Kotelnik

26/05/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů