23/02/2023

Jak připravit čaj Kief: dva způsoby přípravy silného nápoje

Přemýšleli jste někdy, co dělat s práškem, který se hromadí na dně mlýnku?

Partneři Nuka Seeds - Shark
chcete vydělat peníze?

Přemýšleli jste někdy, co dělat s práškem, který se hromadí na dně mlýnku? Samozřejmě, že první, co nás napadne, je spálit ho, ale někdy máme chuť na něco zajímavějšího. Naštěstí existuje i jiný, chutnější způsob jeho konzumace, který jistě můžete zařadit do své každodenní rutiny! Řeč je o šálku horkého a sytého čaje s kiefem. Podívejte se níže a dozvíte se všechny podrobnosti!

Co je to Kief?

Jak připravit čaj Kief - Kief v prášku

Když rostliny konopí dozrají, objeví se na jejich listech a květech něco, co vypadá jako prášek. Jedná se o tzv. kief – hustou látku a nahromadění trichomů, kde je uložena většina kanabinoidů.

Účinky čaje Kief

Pokud hledáte alternativní způsoby, jak si užít kief, možná vás bude zajímat příprava čaje z kiefu. Čaj z kiefu funguje v mnoha ohledech podobně jako jedlý čaj a poskytuje pomalé a dlouhotrvající opojení, které závisí na řadě faktorů, jako je množství použitého kiefu, kvalita kiefu a to, zda byl kief před louhováním dekarboxylován.

Složení čaje Kief

K přípravě čaje z kiefu potřebujete pouze vybraný čaj, kief a pojivo, například mléko, smetanu nebo máslo. Abyste pocítili plný účinek THC, potřebuje tukovou látku, se kterou se může správně spojit. Podrobnější informace uvedeme níže, ale pokud chcete mít plný zážitek z THC, musíte nejprve řádně rozložit svůj kief, rozpustit ho a spojit s něčím rozpustným v tucích.

Jak si vyrobit čaj Kief

Kief lze do čaje přidávat několika způsoby, z nichž některé mají mírný účinek a některé jsou mnohem silnější. Síla vašeho čaje s kiefem závisí na způsobu přípravy a množství spařeného kiefu.

Jednoduchý způsob

Pokud hledáte jemně sycený čaj s kiefem, můžete jednoduše nasypat trochu kiefu na vrchol čaje a zamíchat ho do nápoje. Mírné účinky pocítíte po krátkou dobu, takže tato metoda je skvělá, pokud nechcete dosáhnout plných účinků jedlé thc.

Účinnější čaj Kief

Druhá metoda vyžaduje trochu více práce, ale je nezbytným krokem, pokud chcete z kiefu připravit silnější čajový nápoj.

Především: Dekarboxylujte svůj Kief

Jak připravit čaj Kief: Dekarboxylát

Dekarboxylace je proces zahřívání konopí po určitou dobu za účelem aktivace molekul THC v konopí. Chcete-li dekarburitizovat svůj kief, vložte jej nejprve do zakryté nádoby vhodné k pečení (například do misky nebo na talíř). Vložte ji na 10 až 20 minut do trouby vyhřáté na 149 °C (asi 300 °F) (v závislosti na množství kiefu – asi 1 gram na porci). Před dalším krokem vyjměte z trouby a nechte zcela vychladnout.

Pak do tuku přidejte dekarbonizovaný Kief.

Jak připravit čaj Kief: Máslo a konopí

Po odbarvení kiefu jej přidejte k jakékoli látce rozpustné v tucích, kterou hodláte přidat do čaje. Kief zcela rozpusťte v másle s vysokým obsahem tuku nebo v mléce s vysokým obsahem tuku; to bude základem vašeho kiefového čaje a poskytne vám plné účinky THC. Po rozpuštění ho přidejte přímo do svého čaje nebo ho uchovávejte v lednici až 2 měsíce na později!

Není to jen čaj!

Kief lze přidat nejen do čaje, ale i do jakéhokoli jiného oblíbeného horkého nápoje! Posypání ranní kávy nebo espressa kiefem vám zajistí dobrý start do nového dne a navodí mírné opojení, které trvá přibližně 15 až 30 minut. V chladnějších měsících si můžete vychutnat také lahodný hrnek horkého kakaa s posypem kiefem pro ještě větší konopnou vzpruhu.

Napijte se a užijte si to!

Nyní, když už víte, jak připravit lahodný čaj kief, si pohrajte s různými druhy čaje a mléka a vytvořte si svůj dokonalý recept na čaj kief. Kiefový čaj je jedinečný způsob, jak spotřebovat přebytečný kief a zábavný, diskrétní způsob, jak si vychutnat jedlé látky na cestách!

Související články :

konopí šipkaNuka Seeds

Publikoval Blood

23/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů