08/06/2022

Jak rozpoznat samičí a samčí rostliny konopí

Existuje metoda, jak určit pohlaví rostlin konopí před fází kvetení?

Samičí a samčí rostliny marihuany

samice versus samec marihuana

Samičí rostliny konopí vytvářejí velké množství květů vylučujících pryskyřici, které se spojují do kulatých nebo špičatých poupat, zatímco samčí rostliny vytvářejí menší kuličky u báze listů. Samčí rostliny opylují samičí rostliny konopí, aby zahájily produkci semen. Konzumujeme však silné samičí neoplodněné rostliny zvané sinsemilla, které vytvářejí velké palice, jež neobsahují semena.

Hermafroditní rostliny obsahují samičí i samčí pohlavní orgány, které umožňují samoopylení nebo mohou opylovat blízké samičí rostliny konopí. Toto samoopylení je mezi pěstiteli obvykle považováno za špatné, protože kazí bezsemenné rostliny. Pyl hermafroditů obsahuje pouze chromozomy XX, takže takto vzniklá semena jsou feminizovaná. Je u nich však poměrně vysoká pravděpodobnost hermafroditismu.

Jak určit pohlaví rostliny konopí před květem?

Nejlepší způsob, jak mohou pěstitelé konopí určit pohlaví svých rostlin, je použít samičí mateřské klony, což jsou geneticky identické řízky z rodičovského kmene, nebo si mohou koupit kvalitní čerstvá feminizovaná semena konopí přímo od společnosti Nukaseeds.

Bohužel pohlaví rostliny konopí nelze určit pouhým pohledem na semena.

Pokud začínáte s běžnými konopnými semínky, musíte si být jistí pohlavím rostliny marihuany a snažit se ho co nejdříve určit. Pěstitelé konopí nechtějí trávit spoustu času nad rostlinou, aby pak zjistili, že je samčího pohlaví a museli ji zlikvidovat.

Všechny rostliny konopí odhalují své pohlaví až ve fázi kvetení (druhá fáze života, kdy rostliny marihuany vytvářejí květy nebo pylové váčky).

Existuje několik různých metod určování pohlaví mladých vegetativních rostlin marihuany. Jedním z nich je vzít klon mladé rostliny marihuany a donutit ji, aby začala kvést. Pohlaví, které klon odhalí, vám prozradí pohlaví rostliny konopí, z níž jste ho odebrali.

Další věc, kterou byste měli vědět, je, že samčí rostliny obvykle začínají kvést dříve než samičí. Pokud máte vyšší rostliny, které vytvářejí nové přírůstky dříve než menší rostliny, pak jsou vyšší rostliny pravděpodobně samčí.

Dobrým způsobem, jak zjistit pohlaví rostliny marihuany, je podívat se na kalich pomocí velmi jemné lupy.

Pokud je kalich na stonku vyvýšený, jedná se pravděpodobně o samce. Pokud kalich na stonku nevyčnívá, jedná se pravděpodobně o samici.

Dalším způsobem, jak zjistit pohlaví rostlin konopí, je sledovat rostliny marihuany ve věku 4-6 týdnů, ale musíte vědět, kam se dívat.

To, co hledáte, jsou „Předkvěty„. Jsou to malé části dospělého pohlaví rostliny marihuany, a když je uvidíte, můžete určit, jakého pohlaví bude rostlina konopí. Obvykle se objevují v horních částech rostliny, blíže ke světlu.

Pohlaví rostliny marihuany se pozná podle „předkvětů“, které se obvykle objevují od doby, kdy rostlina vyklíčí, přibližně po 4-6 týdnech.

U většiny rostlin konopí je 4. týden ještě příliš brzy na určení pohlaví, ale u téměř všech vegetativních rostlin je obvykle pro určení pohlaví dostačující detekce v 6. týdnu.

Samčí předkvěty

Samčí rostliny marihuany obvykle odhalí své pohlaví dříve než samičí rostliny konopí. Hráli jste někdy karty? Víte, jak vypadají „piky“? Jedná se o podobný tvar mužských pohlavních orgánů. Někteří přirovnávají tvar hladkých pylových váčků ke tvaru vajíčka.

Samičí předkvěty

Samičí kalich konopí je delší a užší než samčí koule, někdy s tlustou spodní stranou. Obvykle (ale ne vždy) mají také 1-2 bílé chloupky (pestíky) vyčnívající z vrcholu. Někdy trvá několik dní navíc, než se objeví pestíky.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

08/06/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů