23/08/2021

Jak si vypěstovat vlastní mateční rostlinu konopí?

Víte, co je mateřská rostlina konopí? Uvažovali jste někdy o vypěstování vlastní rostliny ze semen konopí? Řekneme vám, jak na to.

Co je mateřská rostlina konopí

mateřská rostlina konopíRostliny konopí pocházejí ze dvou zdrojů: buď si koupíte požadovaná semena, nebo si vyrobíte klony. Mateřské rostliny jsou pro tuto variantu klíčové – z nich se vytvářejí klony. Dobře vybrané matečné rostliny jsou vysoce ceněny. Jejich klony jsou genetické kopie, které jsou pravidelně odřezávány a vysazovány.

Mateřská rostlina je po celý život ve vegetativním stádiu. V této fázi můžete klony pravidelně stříhat, ale ne příliš často. Doporučuje se odebírat klony maximálně jednou za měsíc, aby mateřská rostlina nebyla příliš stresována, což platí zejména pro mladé matky.

Proč je dobré mít vlastní mateřskou rostlinu konopí?

Chcete mít vlastní mateční rostlinu?Mateřská rostlina vám poskytne 100% genetickou konzistenci, takže její klony budou mít stejnou chuť, vůni, účinky a terpenový profil. Kromě toho všechny klony rostou podobným, ne-li stejným tempem a mají stejně kvalitní úrodu a vzhled. Existuje také záruka, že klony ze samičí mateřské rostliny budou samičí. Je to nejlepší způsob pěstování marihuany metodami SoG nebo Scrog.

Pěstování matečné rostliny může také ušetřit čas i peníze. Nebudete muset kupovat nová semena.

Výběr matečné rostliny

Vzhledem k tomu, že klony jsou geneticky identické se svými matkami, je nesmírně důležité, aby mateřská rostlina konopí byla co nejkvalitnější, protože každá rostlina konopí ze semene je jedinečná.

Jak vybrat nejlepší mateční rostlinu konopí:

ganja mateřská rostlina nukaseeds

1. Kupte si semena nejlepšího možného kmene, ze kterého můžete vybírat.

2. Přibližně po dvou měsících pěstování si z každé rostliny, která se má stát matkou, vezměte několik klonů namísto toppingu.

3. Označte své klony, abyste věděli, ze kterých matečných rostlin pocházejí, a pěstujte je standardně. Nechť matky pokračují v růstu vegetace.

4. Během pěstování postupně odstraňujte nejslabší rostliny z klonů, včetně jejich matek. Před sklizní odstraňte pouze opravdu slabé rostliny. Pokud vybíráte z malého počtu matek, tento krok přeskočte.

řezání klonu konopí nukaseeds

5.Zaznamenejte si vlastnosti a vyfoťte každý klon až do sklizně.

6. Porovnejte chuť, vůni, sílu a vlastnosti opojení.

7. Zhodnoťte, které vlastnosti jsou pro vás nejdůležitější, a podle toho si vyberte jednu nebo více budoucích matečných rostlin.

8. Jakmile budete mít vítěze, odstraňte ostatní.
Gratulujeme, právě jste si vybrali matečné rostliny konopí.

Jak uchovat mateční rostlinu konopí?

vlastní mateřská rostlina konopí

Jakmile si vyberete mateční rostlinu, musíte vytvořit dokonalý výživový režim. Musí zůstat zdravá po celou dobu své existence a dobře zvládat stres, protože jí odřezáváte části.

Mateční rostlinu pro klony můžete pěstovat několik let. Uvádí se, že je to až 10 let, ale to je extrém. Ani většina zkušených pěstitelů se nedokáže vyhnout dalšímu stresu po tak dlouhou dobu. Častým důsledkem je pak hermafroditismus a v takovém případě je mateřská rostlina konopí zbytečná. Ideální doba pro výměnu matky je mezi 2-4 lety. Začínajícím pěstitelům nedoporučujeme začínat s matečními rostlinami, protože to je jedna z královských disciplín pěstování.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

23/08/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů