26/03/2023

Jak zvýšit produkci trichomů u konopí

Maximalizujte produkci trichomů na rostlině konopí, aby vaše marihuana vypadala krásně a byla plná chuti.

Většina fanoušků konopných extraktů bez rozpouštědel se shodne na tom, že správně vyčištěný hašiš s plnou taveninou je tak dobrý, jak jen může být. Screening této kvality vypadá jako jemný bílý písek, ale při bližším pohledu se zdá, že malé pěnivé kuličky jsou téměř zavěšeny v drobných útvarech připomínajících obláčky. Pod mikroskopem vypadají tisíce drobných trichomových hlaviček dokonale oddělených od svých polštářkovitých stonků, utržených jako čerstvé bobule z košíku. I malá špetka může být stejně aromatická jako kolínská voda a zasáhnout váš nos záplavou vůní.

Produkce trichomů : Od pěstování po sklizeň a dále

Kultivace trichomů je spíše filozofií než praxí. Její podstatu lze rozdělit na dvě hlavní zásady: rozmnožování trichomů a jejich uchovávání. Společně tvoří mantru pro produkci nejkvalitnějšího konopí na světě. V každé fázi pěstování, sklizně, sušení a extrakce konopí zůstávají zachování a proliferace trichomů dvěma vůdčími silami pro maximalizaci potenciálu pryskyřice.

Maximalizace trichomů na květech konopí začíná u genetiky

Získání květů s trichomy je cesta, která začíná výběrem správné genetiky. Některé genotypy konopí produkují vyšší koncentraci trichomů než jiné. Výběr a pořízení genetiky s vysokým žádoucím výnosem je jediným způsobem, jak vybudovat pevný základ pro dostatečnou produkci trichomů.

Nejvhodnější odrůdy v našem sortimentu osiv jsou :

Pěstební prostředí a produkce trichomů

Po genetice je nejdůležitějším prvkem pro maximalizaci produkce pryskyřice stanoviště pěstování. Přestože určitý genotyp může být předurčen k vysoké produkci trichomů, pokud nemá vhodné podmínky pro pěstování, může být jeho síla nedostatečná.

Množství trichomů nemusí nutně odpovídat produkci kanabinoidů a terpenů v hlavičce trichomu. Tyto faktory jsou do značné míry ovlivněny faktory prostředí, které se vyskytují během cyklu kvetení rostliny. Z nepřeberného množství faktorů prostředí, které při pěstování konopí vstupují do hry, mají na tvorbu pryskyřice a produkci kanabinoidů významný vliv proměnné, jako je světelné spektrum, příjem živin, zavlažovací cykly, teplota, vlhkost a cirkulace vzduchu.

Vyhněte se kontaktu s trichomy květu konopí.

Dalším velmi důležitým aspektem při pěstování trichomů je minimalizovat kontakt s květy konopí. Trichomy jsou velmi citlivé a při kontaktu praskají. Jakákoli fyzická interakce s květy konopí během fáze kvetení může narušit integritu trichomů. Pokud musíte s květy manipulovat, je velmi důležité být co nejopatrnější. Při sklizni platí stejná zásada – jakákoli zbytečná manipulace většinou vede ke ztrátě trichomů.

Produkce trichomů a teplota

Vedle fyzikální interakce je dalším významným nepřítelem tvorby pryskyřic teplo. Během kultivace je třeba udržovat co nejnižší teplotu, která podporuje tvorbu. Všeobecně se uznává, že na konci cyklu kvetení konopí udržování nízkých teplot vyvolává zvýšenou produkci pryskyřice. Během sklizně je rovněž důležité udržovat konstantní nízkou teplotu. Pokud se do procesu pěstování, sklizně a sušení v jakékoli fázi zapojí vysoké teploty, může dojít ke ztrátě značného pokroku.

Snadný způsob, jak zjistit, zda na vaši úrodu působí teplo, je přičichnout k ní. Narušené hlavičky trichomů a hlavičky vystavené teplu budou vydávat štiplavou vůni. Tato lahodná vůně není nic jiného než rozklad trichomů vlivem tepla a/nebo rozrušení. Pozor však na příliš nízkou teplotu při sklizni. Při teplotách blízkých nule a nižších se trichomy snadno oddělují od marihuany.

Sklízení trichomů ve správný čas

Na internetu koluje řada lidových návodů, jak maximalizovat produkci pryskyřice. Tyto tipy a triky se liší svou účinností, od nedostatku světla až po mrzačení rostlin (řezání nebo píchání rostlin, které je stresuje). Při vystavování rostliny neobvyklým podmínkám je nejdůležitější neustále kontrolovat její dobrý zdravotní stav.

V pozdějších fázích cyklu kvetení rostliny je pro zachování trichomů rozhodující jejich sklizeň ve správný čas. Pomocí levné lupy můžete rozpoznat barvu žlázové kopule trichomu a určit tak ideální dobu pro jeho sklizeň. Když jsou trichomy světlé a průsvitné, nejsou ještě hotové a stále produkují cenné kanabinoidy. Když začnou ztrácet svou neprůhlednost a změní barvu na mléčně bílou, znamená to, že vaše rostliny jsou téměř připraveny ke sklizni.

stádia zralosti trichomů - produkce trichomů
fáze zralosti trichomů

Pro maximální produkci pryskyřice a účinnost je nezbytné sklízet trichomy, když se změní z mléčně bílé na jantarovou barvu. Stejně jako plody jsou trichomy na vrcholu své chuti těsně předtím, než se otočí. Změna barvy na převážně jantarový odstín je jasným ukazatelem toho, že trichomy dosáhly vrcholu svého vývojového cyklu.

V každé fázi pěstebního procesu existují možnosti rozhodnout se ve prospěch výroby pryskyřice. Pro ty, kteří usilují o silné květy s trichomy, je nezbytné osvojit si některé z těchto technik pěstování trichomů.

Zachování a šíření trichomů závisí na tom, jak je jim věnována pozornost během pěstování a sklizně. Přijetí filozofie ochrany trichomů je nezbytné pro maximalizaci produkce pryskyřice, její účinnosti a uchování. Pro výrobce hašiše je pěstování trichomů jediným způsobem, jak dosáhnout vynikající kvality. Bez těchto postupů by produkty, jako je hašiš nebo vosk, nemohly existovat.

Související články :

Publikoval Sakul

26/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů