23/01/2023

Jaká je nejlepší teplota a vlhkost v pěstební místnosti?

Úspěšné pěstování konopí vyžaduje určité nástroje, taktiky a techniky. Dobrým začátkem je znalost optimální teploty a vlhkosti v pěstební místnosti.

Ideální teplota a vlhkost v pěstební místnosti závisí na životním stádiu rostliny. Klonování vyžaduje vyšší teplotu a vlhkost než vegetativní růst a kvetoucí rostliny mají také jiné ideální atmosférické podmínky. Pro zvládnutí umění pěstování marihuany je nejdůležitějším předpokladem úspěchu výběr správného prostředí ve správný čas. Jaká je tedy nejlepší teplota a vlhkost v pěstební místnosti?

Měření a změna teploty a vlhkosti

Pro správné měření teploty a vlhkosti potřebujete teploměr a vlhkoměr. Nejlepší je investovat do digitálního zařízení, které zobrazuje aktuální hodnoty a také nejvyšší a nejnižší hodnoty, když nejste v místnosti. Pro zvýšení teploty potřebujete topení a pro snížení teploty potřebujete klimatizaci. V závislosti na velikosti místnosti a na tom, jak moc kolísají teploty a vlhkost, mohou být tato zařízení umístěna venku nebo uvnitř pěstební místnosti. Ke zvýšení a snížení vlhkosti lze použít zvlhčovač a odvlhčovač vzduchu. Ve větších pěstebních místnostech lze využít řídicí jednotku, která pomocí čidla sleduje teplotu a vlhkost a zapíná příslušné zařízení k jejich regulaci a udržování v nastavených parametrech.

Klonování

zakořeněný klon rostliny marihuany

Vzhledem k tomu, že konopné řízky nejlépe zakořeňují v teplých podmínkách s vysokou vlhkostí, velmi dobře se osvědčily levné misky s průhlednými plastovými kopulemi. V chladných podmínkách by měla být pod misky umístěna vyhřívací podložka, která udržuje optimální teplotu 23 stupňů Celsia a relativní vlhkost 75-85 %. Bez ohledu na to, kde a v jakém médiu se rozhodnete své klony zakořenit, na seznamu priorit by mělo být teplo a vysoká vlhkost. Příliš chladné nebo příliš suché klony poměrně rychle zahynou. Příliš vysoká vlhkost (nad 90 %) může také vést ke vzniku plísní a hniloby. Proto do průhledné plastové kopule vyřízněte jeden nebo dva otvory o velikosti čtvrtiny, abyste umožnili pohyb a cirkulaci vzduchu.

Vegetativní stadium: Nejlepší teplota v pěstební místnosti

Nejlepší teplota v pěstební místnosti během vegetativní fáze růstu je 22 stupňů Celsia. při rozsvícených světlech během „dne“ a maximálně o 4 stupně chladnější v „noci“ při relativní vlhkosti 45-55 %. Při tomto nastavení mohou rostliny nejlépe přeměnit světlo na energii pro růst. V tomto období rostlina vytváří listy a větve a rozšiřuje svůj kořenový systém do celého pěstebního substrátu. Pokud je příliš chladno nebo příliš horko, růst se zastaví a hrozí, že o rostliny přijdete úplně.

Fáze kvetení: Nejlepší teplota v pěstební místnosti

cannabis-vegetative-meter

Nejlepší teplota v pěstební místnosti během fáze kvetení je 22 stupňů Celsia přes den a maximálně o 6 stupňů nižší v noci. Pokud doplňujete CO2, mohou být teploty během dne kolem 24 stupňů. V období kvetení byste měli snížit relativní vlhkost vzduchu na 35-45 % a v posledních týdnech před sklizní dokonce na 30 %. Vyhnete se tak problémům s plísněmi, hnilobou květin a hnilobou, které se mohou objevit při vyšší vlhkosti.

Sušení a vytvrzování

skladované konopí - fáze zrání

Sušárna je místo, které je třeba pečlivě sledovat. Nezapomeňte, že rostliny při sušení uvolňují do místnosti velké množství vlhkosti. Je důležité odstranit vlhký vzduch a udržovat v místnosti cirkulaci vzduchu, aniž by ventilátory foukaly přímo na zavěšené větve, což by je mohlo předčasně vysušit a způsobit ostrou chuť. Pěstitelé v suchém podnebí, jako je Colorado, mají také potíže s prodloužením doby sušení pomocí zvlhčovačů vzduchu, zatímco pěstitelé ve vlhčím podnebí, jako je severní Kalifornie, používají odvlhčovače k odstranění vody ze vzduchu, aby zabránili tvorbě plísní na květech.

Ideální teplota v sušárně je 20 stupňů a vlhkost 45 až 55 % v tmavé, dobře větrané místnosti. Kanabinoidy, terpeny a flavonoidy se mohou při teplotách nad 80 stupňů odpařovat a uvolňovat, což ovlivňuje vůni, chuť a sílu vašich květů. Během 6 až 10 dnů by se větve měly lámat, místo aby se ohýbaly, a květy by měly být na povrchu jako popcorn. V tuto dobu je vhodné odříznout jednotlivé květy z větviček a dát je do sklenic, aby začal proces zrání. Květiny nechte ztvrdnout na chladném (20 stupňů) a tmavém místě.

Ventilátor slouží především k nastavení optimálních hodnot, zde se dozvíte o typech cirkulačních ventilátorů pro vaše pěstování v interiéru.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

23/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů