29/04/2023

Jaký je rozdíl mezi THC a HHC?

THC a HHC jsou dva z mnoha kanabinoidů obsažených v rostlině konopí. Zatímco THC je hlavní psychoaktivní složkou konopí, HHC je relativně nový kanabinoid, u kterého byly zjištěny potenciální terapeutické účinky.

THC a HHC jsou dva z mnoha kanabinoidů obsažených v rostlině konopí. THC neboli delta-9-tetrahydrokanabinol je hlavní psychoaktivní sloučeninou konopí, která je zodpovědná za „high“ neboli euforický pocit spojený s užíváním konopí. HHC neboli hexahydrokanabinol je relativně nový kanabinoid, u kterého byly zjištěny potenciální terapeutické účinky. Zde je přehled THC a HHC a jejich rozdílů.

THC

THC vs HHC - vzorec THC

THC je nejznámější kanabinoid obsažený v konopí. Je zodpovědný za psychoaktivní účinky konopí, a proto je často spojován s rekreačním užíváním. THC působí tak, že se váže na receptory CB1 v mozku, což může způsobit uvolnění dopaminu a vyvolat pocit euforie a uvolnění.

Bylo zjištěno, že THC má potenciální terapeutické účinky, včetně:

  1. Úleva od bolesti: Bylo zjištěno, že THC účinně tlumí chronickou bolest, například bolest způsobenou artritidou nebo neuropatií.
  2. Nevolnost a zvracení: Bylo zjištěno, že THC účinně snižuje nevolnost a zvracení způsobené chemoterapií.
  3. Stimulace chuti k jídlu: Bylo zjištěno, že THC stimuluje chuť k jídlu, což může být prospěšné pro osoby se stavy, které způsobují ztrátu chuti k jídlu..
THC však může mít i vedlejší účinky, včetně zhoršené koordinace, poruch paměti a koncentrace a zvýšené srdeční frekvence.

Video – Přínosy a účinky THC z konopí

HHC

THC vs HHC - vzorec HHC

HHC je relativně nový kanabinoid, u kterého byly zjištěny potenciální terapeutické účinky. HHC má podobnou strukturu jako THC, ale je to stabilnější molekula, která se nerozkládá tak rychle jako THC. HHC funguje tak, že se váže na receptory CB1 v mozku, podobně jako THC.

Existují potenciální výhody používání HHC?

Vzhledem k nedostatku výzkumů o HHC neexistuje shoda v tom, zda může být HHC prospěšná, či nikoli.

HHC, stejně jako ostatní kanabinoidy, působí interakcí s endokanabinoidním systémem. Váš endokanabinoidní systém reguluje důležité tělesné funkce, včetně:

  • spánek
  • nálada
  • chuť k jídlu
  • paměť
  • reprodukce a plodnost

Kanabinoidy ovlivňují endokanabinoidní systém vazbou na endokanabinoidní receptory. HHC se váže na receptory CB1, které jsou většinou v centrální nervové soustavě.

Neznáme však účinky, které vyvolává, když se váže na tyto receptory, ani nevíme, zda to povede k nějakým zdravotním přínosům.

Video – Co je HHC? Je silnější než THC?

Rozdíly mezi THC a HHC

Hlavní rozdíl mezi THC a HHC je v jejich chemické struktuře. HHC je stabilnější molekula než THC, což znamená, že se nerozkládá tak rychle jako THC. Díky tomu může být HHC účinnější léčbou některých stavů, protože může být silnější a déle působit.

THC a HHC mají navíc rozdílné účinky na endokanabinoidní systém těla. THC se primárně váže na receptory CB1 v mozku, zatímco HHC se v těle váže na receptory CB1 i CB2.

THC a HHC mají také různé potenciální terapeutické účinky. Zatímco u obou kanabinoidů byly zjištěny vlastnosti zmírňující bolest a povzbuzující chuť k jídlu, u HHC byly zjištěny potenciální protizánětlivé vlastnosti, které má THC také, ale v menší míře. HHC navíc nemá stejné psychoaktivní účinky jako THC, což může být výhodné pro osoby, které se chtějí vyhnout „opojení“ spojenému s užíváním konopí.

Závěr

THC vs HHC

THC a HHC jsou dva z mnoha kanabinoidů obsažených v rostlině konopí. Zatímco THC je hlavní psychoaktivní sloučeninou konopí. , HHC je relativně nový kanabinoid, u kterého byly zjištěny potenciální terapeutické účinky. Bylo zjištěno, že THC i HHC mají vlastnosti zmírňující bolest a povzbuzující chuť k jídlu, ale mají odlišné účinky na endokanabinoidní systém těla a potenciální terapeutické přínosy. Je důležité poznamenat, že k úplnému pochopení potenciálních přínosů a rizik HHC je zapotřebí dalšího výzkumu a že před použitím konopí jako léčby je důležité poradit se s odborníkem.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete připravit si konopný dort sami, vždy kupujte kvalitní suroviny, a to i čerstvá konopná semínka. Semínka můžete hledat u společnosti Nukaseeds.

Publikoval Blood

29/04/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů