16/02/2022

Kdy naklíčit semena marihuany pro venkovní pěstování

Jak zjistit, kdy je ideální čas začít s klíčením konopných semínek?

Když už za okny cítíme jaro

Zima ustupuje a první jarní paprsky signalizují příchod jara, které je pro mnoho pěstitelů konopí nejočekávanější událostí roku. Přesně tak, začíná sezóna pěstování marihuany.

Někteří pěstitelé ganji se těší, až budou moci vyzkoušet nově nabyté techniky pěstování, které nastudovali přes zimu. Při pěstování venku pak budete stejně jako většina pěstitelů konopí sklízet obrovské množství ganji, abyste na zimu měli bohaté zásoby šišek. Tomu však předchází dobrá příprava. Pro nadcházející měsíce bude také rozhodující, kdy začnete semena konopí klíčit.

Kdy naklíčit semena marihuany pro venkovní pěstování

Nenechte se zmást prvními jarními paprsky a nezačínejte hned s klíčením semen konopí, protože to může být příliš brzy.

Ale nebojte se, dáme vám několik tipů, které vám pomohou vybrat nejlepší dobu klíčení pro vaše semínka ganja.

1. S pěstováním marihuany se neunáhlujte.

Ano, určitě jsme to zažili všichni. Celou zimu se těšíte, až vyjde slunce, venku se oteplí a vy už se vidíte, jak na zahradě sázíte semínka marihuany. Nikdy se nenechte zlákat tak brzy, protože počasí na jaře je dost vrtkavé a může vás velmi nepříjemně překvapit.

rostlina marihuany z Nuka semen

Už vám někdo řekl, že čím dříve zasadíte semena konopí, tím dříve sklidíte velké rostliny marihuany? Nevěřte tomu, je to nesmysl.

Dřívější výsadba semen marihuany vám nikdy nezaručí větší nebo rychlejší sklizeň konopí. Proto zkušenější pěstitelé konopí již vědí, že musí být trpěliví, a proto čekají na správný okamžik, kdy se počasí již ustálí.

Vždy je třeba mít na paměti, že rostlina konopí je po vyklíčení ze semene drobná, křehká a choulostivá. A pokud nechcete, aby zahynula, musíte jí dopřát dostatek tepla a slunečního světla.

Pokud si myslíte, že vám výsadba samonakvétacích odrůd konopí pomůže, jste na omylu, protože pokud budete spěchat a zasadíte je brzy, výsledky budou také katastrofální.

Přestože životní cyklus samonakvétacích odrůd konopí trvá přibližně 2,5 měsíce, je důležité udržovat dostatečně dobré podmínky pro růst prvních 14 dní, jinak dojde k zablokování. A i když pak začne svítit slunce, které by je mohlo znovu nastartovat, je obvykle pozdě.

Ať už tedy plánujete pěstovat samonakvétací nebo feminizovaná semena konopí, vyvarujte se příliš časného klíčení a následného sázení konopí.

2. Berte v úvahu klima ve vaší oblasti

mladá marihuana Nuka zasazená venku

Doba, kdy začnete s klíčením konopných semínek závisí do značné míry na podnebí, ve kterém žijete.

Jaká je tedy správná doba pro klíčení semen konopí? Buď se můžete rozhodnout zdravým selským rozumem a zjistit, zda je počasí již teplé a stabilní, nebo můžete provést další výzkum a prostudovat staré záznamy o počasí, abyste zjistili, které datum by bylo nejlepší. V severských zemích lze konopí bezpečně vysadit koncem května, ve střední Evropě je to obvykle začátkem až v polovině května a na jihu lze konopí vysadit až o měsíc dříve.

3. Sledujete, jak začíná sezóna pěstování konopí?

Semena Nuka a zralé rostliny marihuany v květech

Pokud s pěstováním konopí venku začínáte a nejste si jisti, kdy začít s výsadbou, zeptejte se kolegů pěstitelů v regionu.

Pokud nikoho neznáte, musíte studovat historické údaje o počasí a sledovat předpovědi.

4. Několik slov na závěr

S klíčením semen konopí začněte, jakmile bude venku pěkné počasí se stálým přísunem slunečních paprsků. Noční teplota nesmí být nižší než 14 stupňů Celsia.

samonakvétací rostliny konopí na poli

Vysaďte rostliny na jižní stranu tak, aby mezi nimi a jihem nebyla žádná překážka, která by je mohla zastínit (stromy, budovy, kopce atd.).

Pokud jste si ještě nekoupili semena konopí, podívejte se na naši nabídku NukaSeeds, kde určitě najdete ta nejčerstvější semena marihuany.

Čas výsadby semen marihuany se pomalu, ale jistě blíží.

Publikoval Peca Sarm

16/02/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů