21/01/2023

Klonování konopných buněk s až dvanáctinásobnou účinností izraelskou společností

Izraelská společnost pomocí bioreaktoru naklonovala konopné buňky a vypěstovala z nich práškovou biomasu, která obsahuje všechny účinné složky konopí a jejíž účinnost lze zvýšit až na dvanáctinásobek. Společnost BioHarvest Sciences se sídlem v izraelském Rehovotu se zabývá klonováním na buněčné úrovni, což není zaměnitelné se zahradnickou praxí.

Změna pohledu na klonování konopí

konopné buňky

Jednou z výhod této technologie je možnost minimalizovat množství odpadu. „Část rostlinného materiálu z konopí je odpad, kterému se lze díky technologii BioHarvest vyhnout,“ uvedl.

„Konopí se většinou pěstuje jen pro květ,“ pokračoval Sobel. „Květ obsahuje důležité trichomy, které jsou zdrojem kanabinoidů, terpenů a flavonoidů. Technologie společnosti BioHarvest jim umožňuje pěstovat konopné buňky s 93 % trichomů v bioreaktorech.“

Biomasa se nepěstuje jako typická rostlina, ale vyrábí se v bioreaktoru.„Rostlinu vůbec nepěstujeme „. Pěstujeme ji v obrovských bioreaktorech pouhé tři týdny, zatímco běžné konopí potřebuje 14 až 23 týdnů. Naše technologie může také výrazně zvýšit obsah účinných látek v procentech hmotnosti ve srovnání s tím, co se běžně nachází v rostlině.

Tým BioHarvest tvrdí, že jejich konopná biomasa vyžaduje méně vody a zdrojů než rostliny.

Sobel a BioHarvest zdůrazňují, že buňky nebyly geneticky modifikovány a že jsou identické s buňkami, které se nacházejí v živých rostlinách. Ačkoli se tato technologie může zdát nezkušenému uchu neuchopitelná, je to skvělý způsob, jak se vyhnout nežádoucímu odpadu z rostlinného materiálu a zvýšit účinnost. Biomasa, kterou produkují, je plnohodnotným producentem a obsahuje celou řadu fytokanabinoidů, stejně jako je tomu v rostlinách.

„Naše složení obsahuje významné množství hlavních kanabinoidů, jako je CBD a THC, a také významné množství tzv. minoritních kanabinoidů,“ řekl.

Tým je schopen zvýšit účinnost hraním si s podmínkami v bioreaktoru. Pokračoval: „Úpravou specifických podmínek, kterým jsou buňky vystaveny, můžeme vytvořit různé požadované složení účinných látek, což znamená, že můžeme zvýšit nebo snížit regulaci různých kanabinoidů [compounds].“

Tým neprozradil podrobnosti o patentované technologii, ale uvedl, že může dvanáctkrát zvýšit účinnost pouhou změnou prostředí v bioreaktoru.

Pokud se snažíte představit, jak to vypadá, zde je jednoduché vysvětlení.

klonované květy konopí

Tým společnosti BioHarvest Sciences vynalezl technologii Bio-Plant CELLicitation, která je podrobně popsána na webových stránkách. Vybírá se rostlina, která obsahuje důležité účinné fytochemikálie. Poté se nakrájí na malé kousky a umístí do Petriho misky na pevné médium obsahující živiny. Stejně jako rostliny potřebují buňky světlo, kyslík a živiny. Tyto buňky jsou pak uloženy v buněčné bance, aby mohly být vyráběny znovu a znovu. Jsou pěstovány biologicky, a když biomasa dostatečně vyroste, sklízí se na prášek, který se pak může použít k různým účelům.

Podle společnosti BioHarvest Sciences vyprodukuje každý galon vody 54krát (!) více materiálu z bioreaktoru než rostlinného materiálu a snižuje nároky na půdu o více než 90 %.

Tento systém také umožňuje pěstitelům vyhnout se kontaminaci a přírodní variabilitě konopných sloučenin v rostlinách.

Dne 12. května společnost BioHarvest oznámila složení své biomasy a uvedla, že trichomy tvoří 93 % konopné biomasy vyrobené pomocí patentované technologie Bio-Plant CELLicitation™ a že hořká chuť rostlinného materiálu je výrazně snížena.

„Podstatné je, že konopímůžeme vyrábět mnohem užitečněji než dříve a s nižšími náklady na naše planetární zdroje.“ Jedná se o řešení pro wellness a udržitelnost z Izraele, které může světu přinést skutečně inspirativní přínos.“

Dr. Yochi Hagay a Dr. Zaki Rakib založili společnost BioHarvest po setkání v roce 2007. První produkt společnosti BioHarvest Sciences, Vinia, který se získává nejen z konopí, ale také z buněk červených hroznů, obsahuje bohatý komplex polyfenolů, které jsou prospěšné pro kardiovaskulární zdraví. Společnost je v současné době přítomna v USA a Kanadě.

konopné buňky

Překvapuje vás tento pokrok v Izraeli?

Není divu, že Izrael je předním hráčem v oblasti vývoje a studia konopí.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

21/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů