08/03/2023

Kolik konopí vyprodukuje jedna rostlina?

Každý pěstitel konopí má dva hlavní cíle. Je zřejmé, že potřebuje vypěstovat vysoce kvalitní rostliny. Potřebují však také vypěstovat velké rostliny z hlediska hmotnosti.

Kolik konopí vyprodukuje jedna rostlina? – Každý pěstitel marihuany má dva hlavní cíle. Je zřejmé, že potřebuje vypěstovat vysoce kvalitní rostliny. Potřebuje však také vypěstovat velké rostliny konopí z hlediska hmotnosti. Kolik konopí však vyprodukuje jedna rostlina? To je poněkud složitá otázka. Ve skutečnosti existuje mnoho proměnných, které mohou ovlivnit, kolik marihuany může pěstitel z jedné rostliny sklidit.

Jaký je výnos konopí?

Kolik konopí vyprodukuje jedna rostlina?

Na otázku, kolik konopí lze získat z jedné rostliny, existuje mnoho odpovědí, protože výnosy konopí ovlivňuje příliš mnoho faktorů. Než se o nich podrobněji rozepíšeme, uvádíme několik údajů, které vám poskytnou přibližnou představu o vašich budoucích výnosech. Berte je však s rezervou – později se dozvíte proč.

Můžete očekávat:

  • průměrně ~5-9oz (150-250g) v pěstebním boxu o rozměrech 3,5 x 1,5 x 6,5 stop (1 x 0,5 x 2m) pod 250W HPS světly.
  • průměrně ~9-14oz (250-400g) v pěstebním boxu o rozměrech 3,5 x 1,5 x 6,5 stop (1 x 0,5 x 2m) pod 400W HPS světly.
  • průměrně ~10-21oz (300-600g) v pěstebním boxu o rozměrech 4 x 4 x 8 stop (1,2 x 1,2 x 2,5m) pod 600W HPS světly.
  • průměrné množství ~18-36oz (500-1000g) v pěstebním boxu o rozměrech 5 x 5 x 8 stop (1,5 x 1,5 x 2,5m) pod 1000W světly.

Všimněte si, že horní hranice výnosu konopí na rostlinu, kterou jsme uvedli, lze dosáhnout za téměř ideálních podmínek, se správnou genetikou a v rukou zkušeného pěstitele. Začátečníci by měli při plánování průměrných výnosů z jedné rostliny marihuany pro své budoucí plodiny vycházet z dolní hranice. Přesto jsou rostliny konopí často nepředvídatelné, takže i začínající pěstitelé mohou být výnosem své rostliny příjemně překvapeni.

Faktory ovlivňující výnos: distribuce

Neexistuje žádné obecné pravidlo, kolik marihuany může rostlina vyprodukovat. Množství marihuany, které získá pěstitel pod střechou skladu v Coloradu z jedné rostliny, nebude nikdy stejné jako u pěstitele venku na slunci v severní Kalifornii. Ve skutečnosti mohou tito pěstitelé pěstovat naprosto stejné kmeny konopí a dosáhnout zcela odlišných výsledků v tom, kolik konopí získají z jedné rostliny. Výnosy rostlin může ovlivnit několik faktorů – a ne všechny jsou pozitivní. Pokud však dokážete tyto faktory identifikovat, může to vést k lepšímu pochopení toho, jak ovlivňují celkovou hmotnost rostliny marihuany. Zkušení pěstitelé vědí, jak tyto proměnné využít k vypěstování mohutných květů.

Pokud pěstitel nemá neustálou kontrolu nad některými z nejdůležitějších proměnných při pěstování konopí, bude mít problémy s udržením vysokých výnosů. Pokud vaše úroda není dostatečně výnosná, můžete přijít o peníze zaplacením výdajů, jako je osvětlení, živiny a pěstební nástroje, které jste možná použili nesprávně.

Pěstování v interiéru a venku

Jednou z prvních otázek, kterou si pěstitelé kladou, je, zda pěstovat v interiéru, nebo venku. Každá z těchto technik má několik výhod.

Při pěstování pod střechou může pěstitel snadněji kontrolovat faktory, jako je okolní teplota a vlhkost. Díky kontrole těchto proměnných může pěstitel v interiéru snadno výrazně zvýšit výnos konopí na rostlinu.

Pěstování venku naproti tomu umožňuje využít sílu slunce. To může mít významný dopad na výnosy plodin. Pěstování venku však podléhá faktorům, jako jsou změny počasí, výkyvy teplot, srážky a napadení škůdci. Ty mohou mít na výnos marihuany závažný negativní dopad.

Pěstební médium

Kolik konopí vyprodukuje jedna rostlina? - Pěstební médium

Pěstební médium může mít také vliv na to, kolik plevelů rostlina vytvoří. Existují dva hlavní typy pěstebních médií: půdní a hydroponické. Pěstování v půdě je poměrně samozřejmé – každá rostlina roste v půdě. Při hydroponickém pěstování jsou rostliny zasazeny do růstového média na bázi vody. Každá technika má své vlastní faktory, které je třeba zvážit:

  • Půda
    • Snadnější – rostlina zakoření v půdě, která ji chrání před případnými problémy.
    • Nižší výnosy ve srovnání s hydroponickým pěstováním.
  • Hydroponie

Správné živiny

Jedním z nejzřetelnějších způsobů, jak ovlivnit množství marihuany, které lze získat z jedné rostliny, jsou živiny. Každá rostlina marihuany potřebuje tři hlavní makroživiny: dusík, fosfor a draslík.

Dusík je jedním ze základních stavebních prvků všech rostlin. Je důležitý v raných fázích životního cyklu rostlin a způsobuje, že se jejich stonky natahují. Draslík a fosfor jsou pro rostliny důležité v pozdních fázích vývoje. Určují počet květů, jejich velikost, hmotnost a hustotu. Pochopení vlivu těchto živin na růst rostliny je pro každého pěstitele marihuany zásadní.

Pěstitelské dovednosti

Velký vliv na výnosy marihuany mají také osobní dovednosti pěstitele. Zkušený pěstitel s bohatými zkušenostmi dokáže odhalit problémy dříve, než začnou ohrožovat jeho zahradu. Některé problémy, jako například napadení škůdci nebo nedostatek živin, mohou mít negativní dopad na zdraví a výnosy zahrady. To je jeden z nejobtížněji kontrolovatelných faktorů, když se pěstitel snaží maximalizovat výnosy.

Jediný skutečný způsob, jak se může pěstitel zlepšit, je čas, odhodlání a praxe.
Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Publikoval Blood

08/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů