13/02/2023

Konopí a hubnutí ? – Nový extrakt z konopí vykazuje potenciální účinky na hubnutí

Konopný extrakt by mohl být novým klíčem k hubnutí a kontrole indexu tělesné hmotnosti.

Konopí a hubnutí ?

Podle nejnovějšího výzkumu podpořil nový konopný extrakt společnosti ECS Brands hubnutí u všech účastníků studie.

 Generální ředitel Arthur Jaffee

Ve studii podporované Státním zdravotním ústavem testovala společnost ECS Brands produkt s názvem Nitro-V™ Whole-Plant Hemp-Organic Varin Oil, zkráceně „Nitro-V™“, na lidech v randomizovaném, dvojitě zaslepeném a placebem kontrolovaném prostředí.

V USA je nespočet lidí považováno za obézní nebo s nadváhou a mnoho z nich hledá zdravé způsoby, jak zhubnout. Podle zakladatele a generálního ředitele společnosti ECS Brands Arthura Jaffeeho by Nitro-V™ mohl být další velkou věcí v technologii hubnutí.

"Mnoho lidí se potýká s tím, že váží více, než by chtěli," řekl Jaffee. "Snaží se o zdravé změny, ale možná nevidí výsledky, které by si přáli. Nitro-V™ je velkým skokem vpřed v oblasti, kde výrobky určené ke kontrole chuti k jídlu často nejsou podloženy vědeckými poznatky nebo nejsou považovány za bezpečné. Jedná se o rychlý a účinný doplněk stravy, který může pomoci zvládnout chutě a nastartovat hubnutí."  

Konopí jako řešení pro hubnutí

Nitro-V™ je popisován jako „vzácný“ konopný extrakt, který podle tiskové zprávy umožnil účastníkům výše zmíněné studie snížit BMI o tři body. Přípravek (nebo placebo, v závislosti na skupině) byl podáván jednou nebo dvakrát denně. Výsledky ukázaly, že někteří lidé zhubli až 22 kilogramů za 90 dní, aniž by změnili svůj jídelníček nebo cvičení, uvádí se v tiskové zprávě společnosti. Celkově došlo k určitému úbytku hmotnosti u „100 ze 100 účastníků studie„.

Konopí a hubnutí

Společnost ECS Brands zjistila, že 61 % účastníků studie pocítilo snížení pocitu hladu, 40 % mělo menší chuť k jídlu a 52 % se snížila úzkost. Naproti tomu pouze 64 % účastníků ve skupině s placebem zaznamenalo úbytek hmotnosti, zůstalo na stejné váze a nedošlo u nich ke změně BMI.

Nitro-V™ používá plnospektrální konopný olej s přírodním THCV. Podle tiskové zprávy společnost tvrdí, že se jedná o „jediný prokázaný bezpečný zdroj vysokého obsahu THCV získaný z průmyslového konopí; všechny ostatní zdroje pocházejí z federálně zakázané marihuany nebo jsou synteticky upraveny bez důkazů o bezpečnosti.“

Konopí a hubnutí, protože hubnutí je dnes častým přáním lidí. Podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je přibližně 42,5 % dospělých starších 20 let považováno za obézní a 73,6 % dospělých má nadváhu nebo je obézních.

However, Jaffee believes that a product such as Nitro-V™ may be the missing link that people are looking for to help them successfully lose weight. „People who are trying to reduce their weight and improve their overall health are looking for any benefit to help them stick to an exercise and diet regime.

“ řekl. „Na základě výsledků tohoto výzkumu věříme, že Nitro-V™ může být nástrojem, který pomůže mnoha lidem uvolnit jejich potenciál, aby zhubli a cítili se lépe.“

produkt Nitro-V™

Není to poprvé, co se THCV používá k hubnutí a dalším potížím. Předchozí studie různých společností prokázaly, že THCV je díky své vysoké účinnosti velmi účinný při snižování chuti k jídlu.

THCV je také známý svými účinky pro lidi s cukrovkou. Podle webu Diabetes.co.uk pomáhá THCV snižovat hladinu glukózy v krvi a zvyšovat produkci inzulínu u lidí s cukrovkou 2. typu. THCV může také pomáhat při stresu a úzkosti, pomáhá lidem s Parkinsonovou chorobou a může se používat k léčbě záchvatů.

Časopis American Journal of Botany zjistil, že po analýze 157 odrůd konopí se vysoké hladiny THCV nejčastěji vyskytovaly u odrůd z Jižní Afriky nebo Afghánistánu.

  • Můžete si také přečíst související články :

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

13/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů