25/02/2023

Konopí a spalování živin ? jak to napravit ? Co to je ?

Všimli jste si, že špičky listů vašich rostlin konopí hnědnou, zasychají a na koncích se kroutí? Pokud jste si těchto příznaků všimli, vaše rostliny mohou trpět spálením živin.

Partneři Nuka Seeds - Shark
chcete vydělat peníze?

Ke spálení živin dochází u rostlin marihuany, když jim pěstitel dodá více živin, než jsou schopny metabolizovat. Rostliny se naštěstí zotaví, pokud jednáte rychle. Níže se podívejte na naše řešení pro spalování živin.

Marihuana a spalování živin – co je příčinou?

Konopí a spalování živin - Nutriční spalování

Ke spálení živin dochází, když pěstitel dodá rostlinám marihuany příliš mnoho živin – obvykle v důsledku lidské chyby. Pěstitel může rostliny krmit příliš silnou směsí, nechat půdu vyschnout nebo nadměrně používat látky podporující kvetení či růstové stimulátory.

Příliš silné nutriční směsi

Jednou z nejčastějších příčin spálení živin je příliš horká živná směs, kterou jsou rostliny zásobovány. To znamená, že celkový obsah rozpuštěných pevných látek (TDS) ve směsi je příliš vysoký. TDS živné směsi můžete zkontrolovat pomocí PPM metru. Nezkušený pěstitel si může myslet, že podávání vysokého množství živin způsobí, že rostliny porostou větší. To však není pravda – ve skutečnosti je tomu naopak. Ke spálení živin často dochází, když pěstitel používá balené anorganické živiny. Přírodní roztoky, jako je netopýří guáno, kompost nebo žížalí výkaly, jsou pro půdu a rostliny mnohem šetrnější, ale stejně účinné.

Vysychání půdy

Konopí a spalování živin ? Vysoušení půdy

Rostliny přijímají živiny rozpuštěné ve vodě. Pokud však voda vyschne, rostliny ztrácejí schopnost přijímat živiny. Místo toho živiny krystalizují kolem kořenového systému rostliny. To může způsobit zvýšení obsahu TDS v půdě, což vede k tomu, že rostlina živiny spaluje. Z tohoto důvodu je důležité zabránit vysychání půdy a dodržovat pravidelný plán zavlažování.

Nadměrné používání posilovačů kvetení

To je další častá chyba začínajících pěstitelů. Zdravý rozum vám říká, že pokud rostliny pro posílení kvetení nafouknete, měly by mít obrovské květy, že? Bohužel to není tak jednoduché. Posilovače kvetení jsou bohaté na fosfor a draslík – dvě živiny, které jsou pro rostliny ve fázi kvetení klíčové. Oba tyto minerály však mají velmi vysoký obsah TDS a mohou rychle způsobit nedostatek živin v rostlinách během kvetení. Proto vždy pečlivě dodržujte pokyny na etiketě, abyste množství posilovačů nepřehnali.

Nadměrné používání růstových stimulátorů

Stimulátory růstu jsou podobné stimulátorům kvetení, ale jsou určeny pro mladé, vegetativní rostliny. Místo vysokého obsahu draslíku a fosforu mají stimulátory růstu vysoký obsah dusíku. Přestože mladé rostliny jsou obvykle odolnější než starší rostliny, přesto mohou podlehnout nadměrnému hnojení. Nadměrné používání stimulátorů růstu může často vést k toxicitě dusíku. , což způsobuje, že listy rostlin konopí jsou tmavě zelené a stáčejí se dolů místo nahoru.

Jak zjistím spálení živin?

Existují dvě hlavní fáze nutričního popálení, z nichž každá má své vlastní příznaky. Jak se problém rozvíjí, začínají se objevovat různé příznaky, které signalizují, že jsou rostliny v nebezpečí. Kromě toho mohou být příznaky spálení živin snadno zaměněny s jinými problémy, což vede k nesprávné diagnóze.

Nutriční popáleniny – příznaky

Konopí a spalování živin - Nutriční spalování

U nezkušených pěstitelů nemusí být první příznaky spalování živin zřejmé. Zpočátku se listy rostlin zbarví zeleně, s výjimkou špiček, které budou jasně žluté. Špičky listů rostlin konopí se také budou kroutit. Jak budou vaše rostliny marihuany růst, zažloutlé, kroutící se listy začnou odumírat a květy začnou žloutnout nebo hnědnout.

Závěrečné myšlenky – jednejte, než bude pozdě

Přestože nadměrné hnojení rostlin marihuany nemusí představovat zásadní problém, může se rychle vymknout kontrole. Pokud však zůstanete ostražití a při prvních příznacích přehnojení vydatně zaléváte, měly by se vaše rostliny v relativně krátké době vrátit do plného zdraví. 
Logo exploze semínek Nuka

Podívejte se na naše semena konopí, máme samonakvétací i feminizované odrůdy a najdete zde také varianty s CBD.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

25/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů