Čeština
Konopí a spánek – nová studie zjistila souvislost.
Nová studie ukazuje, že spánek a konopí spolu možná nesouvisí tak, jak se dříve předpokládalo. Výzkum však není jednoznačný.
Konopí a spánek ?
Pro mnoho lidí je kouření před spaním klíčem k úspěchu, ale nově zveřejněný výzkum naznačuje, že tomu tak není.
podívejme se na studie
Studie publikovaná v časopise The BMJ se snažila „určit vztah mezi užíváním konopí a délkou nočního spánku v celostátně reprezentativním souboru dat“, který byl „průřezovou analýzou dospělých na základě údajů z National Health and Nutrition Examination Survey z let 2005 až 2018„.al
Podle CNN studie „analyzovala užívání konopí ke spánku mezi 21 729 dospělými ve věku 20 až 59 let“ a zjistila, že tato data „jsou reprezentativní pro více než 146 milionů Američanů„.
„Respondenti byli rozděleni do kategorií uživatelů nebo neuživatelů konopí v posledních 30 dnech„. – vysvětlují autoři v metodice studie. „Primárním výsledkem byla délka spánku za noc, rozdělená do kategorií krátký (méně než 6 hodin), optimální (6-9 hodin) a dlouhý (více než 9 hodin). K úpravě sociodemografických a zdravotních proměnných byla použita multinomiální logistická regrese a při modelování byly použity váhy studijního vzorku.“
Studie zjistila, že „dospělí, kteří použité konopí 20 nebo více dní v posledním měsíci byly 64% častěji spí méně než šest hodin denně a 76% spí více než devět hodin denně,“ uvedla CNN a dodala, že mírné užívání konopí, které je definováno jako „užívání konopí méně než 20 dní za poslední měsíc . . nezpůsobily krátkodobé problémy se spánkem, ale lidé měli o 47 % vyšší pravděpodobnost, že budou spát devět a více hodin denně,“ zjistila také studie.“
CNN uvedla, že „kromě problémů s krátkým a dlouhým spánkem“ studie také zjistila, že lidé, „kteří měli problémy se spánkem“, „měli problémy se spánkem“. užili konopí v posledních 30 dnech, také častěji uváděli, že mají problémy s usínáním nebo s udržením spánku, a častěji uváděli, že o problémech se spánkem hovořili s lékařem.“
„Problém naší studie spočívá v tom, že nemůžeme s jistotou říci, že je to příčinná souvislost, což znamená, že nemůžeme s jistotou vědět, zda to bylo jednoduše tím, že lidé měli problémy se spánkem, a proto užívání konopí, nebo zda byla způsobena konopím,“ řekl Calvin Diep, rezidenta na oddělení anesteziologie a medicíny bolesti na Torontské univerzitě, který byl hlavním autorem studie, cituje CNN.
„Problém je v tom, že existuje nesoulad mezi neoficiálními zprávami lidí, kteří uvádějí terapeutický přínos, a údaji, které jsou za nimi,“ řekl Diep.
Dr. Karim Ladha, anesteziolog a vědecký pracovník na oddělení anesteziologie a medicíny bolesti na Torontské univerzitě, řekl CNN, že tento rozdíl může být způsoben řadou různých faktorů.
„Mnoho starších údajů o konopí je založeno na na nižších dávkách THC než to, co pacienti užívají nyní, a existuje jen velmi málo výzkumů o tom. CBD,“ uvedl Ladha pro CNN. „Výzkum nám říká, co se děje na úrovni populace, ale na úrovni jednotlivce je tato diskuse mnohem osobnější. Výzkum nám pouze dává možnost, že(konopí) může spánku škodit, ale může také pomáhat, takže to prostě nevíme, dokud to nevyzkoušíte.“
„Pacienti nyní utrácejí peníze, čas a prostředky, aby si mohli pořídit konopí, které jim pomůže usnout,“ řekl Ladha. „Myslím, že jako lékařská komunita musíme udělat vše pro to, abychom našim pacientům umožnili činit co nejlepší rozhodnutí o svém zdraví.“
Můžete si také přečíst další články o konopí a spánku, a pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Semena můžete hledat u společnosti Nukaseeds.
Publikoval Blood
07/02/2023kup si semena konopí z naší nabídky
naše potěšení