29/03/2022

Konopí prospěšné kyseliny a jejich působení.

Hnojiva nejsou vždy zárukou dobré úrody. Kyseliny jsou prospěšné i pro rostliny a dnes se o nich dozvíte více.

rostlina konopí a kyseliny

Slovo kyselina vyvolává trochu negativní představy, takže ve spojení s rostlinami konopí očekáváme další problémy. But the opposite is true. Organické kyseliny jsou přirozenou součástí rostlin. Fungují například jako rostlinné hormony nebo vitamíny. Zejména pokud pěstujete v interiéru, mohou vaše rostliny (včetně marihuany) potřebovat něco jako „doplněk stravy“. V tomto článku se dozvíte, jakými kyselinami můžete rostliny doplnit a jak to udělat.

Kyselina abscisová

Má zkratku ABA a nazývá se také abscisin II nebo dormin. Je to inhibiční fytohormon. To znamená, že zpomaluje růst rostliny konopí až do období klidu. Jeho hladina se zvyšuje, když je rostlina vystavena negativním vlivům prostředí, jako je sucho, mráz, rychlé změny teplot a těžké kovy v půdě.

Jak funguje kyselina abscisová:

  • ABA zastavuje dělení buněk, když venku mrzne. Tím se zastaví růst rostliny konopí.
  • Když se ABA produkuje v pupenech marihuany umístěných v horní části stonku, její přítomnost dává buňkám v listech pokyn, aby začaly tvořit šupiny. Díky tomu jsou palice konopí chráněna, když je venku zima.
  • Naopak ABA růst kořenů nezpomaluje, ale urychluje. To proto, aby rostlina měla více možností čerpat vodu a živiny z málo výživné půdy.

Kyselina abscisová pomáhá rostlinám odolávat suchu a abnormálním podmínkám. Pokud ho rostlině dodáte během pěstování, bude produktivnější a silnější. Z tohoto důvodu je ABA součástí mnoha hnojiv.

Kyselina askorbová (vitamín C)

zdravý list konopí a vitamín c

Rostliny potřebují vitamin C, protože zvyšuje jejich schopnost vyrovnat se se stresem způsobeným UV zářením a suchem. Vitamin C působí také jako antioxidant a chrání rostliny před ozónem, který vzniká z kyslíku a znečišťujících látek v ovzduší při silném slunečním záření. Ozon může proniknout do listů rostliny a zničit je, pokud na něj nereaguje přítomný antioxidant. Vitamín C také pomáhá udržovat v rostlinných tkáních dusičnany, které jsou potřebné pro dobrý růst.

Rostliny si mohou vitamín C vytvářet samy. Můžete jim ho však dodat z kupovaných výrobků, které často obsahují přidanou fruktózu, melasu a další cukry. Aplikujte v posledních týdnech růstu. S kyselinou askorbovou rostlina vypěstuje těžší a hustší palice a výsledný produkt bude mít větší hmotnost a intenzivnější chuť.

Doplnění vitaminu C je nezbytné, zejména pokud rostliny konopí pěstujete v interiéru, kde jsou vystaveny velmi intenzivnímu světlu a teplu.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová a rostliny konopí

Je to fytohormon, který pomáhá při fotosyntéze, dýchání a příjmu iontů. Zprostředkovává také obranu rostliny proti patogenům tím, že produkuje proteiny a další obranné metabolity.

Kyselina salicylová podporuje klíčení semen, kvetení a dozrávání palic. Příliš vysoká koncentrace však může mít opačný účinek.

Doplnění kyseliny salicylové zvýší systémově získanou odolnost rostliny konopí. To znamená, že rostlina bude mít lepší obranyschopnost, což sníží potřebu pesticidů. Kyselina salicylová se aplikuje ve formě postřiku, namáčením nebo přidáním do kompostu či kořenových stimulátorů.

Kyselina listová ( vitamín B9)

listy konopí a DNA

Jeho funkcí je pomáhat rostlinám vytvářet DNA a RNA, což jsou nukleové kyseliny, které přenášejí genetickou informaci do rostlinných buněk. Kromě toho kyselina listová usnadňuje metabolismus sacharidů, bílkovin a lipidů. Stručně řečeno, díky kyselině listové budou vaše rostliny konopí větší, bujnější a zdravější.

Kyselinu listovou lze rostlinám podávat zálivkou nebo postřikem. Při vystavení rostliny extrémnímu světlu se rychle rozkládá. Rostlinám pěstovaným v interiéru tedy určitě prospěje, když dostanou trochu navíc.

Zdroj článku: https://softsecrets.com/

Logo exploze semínek Nuka

Publikoval Kotelnik

29/03/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů