26/02/2023

Konopné výtažky: 5 metod extrakce kanabinoidů a terpenů

Konopné extrakty jsou stále populárnější, pojďme si povědět o 5 nejpoužívanějších metodách hromadné extrakce konopí.

Extrakce je proces, který se již po staletí používá k výrobě přírodních vedlejších produktů z mnoha druhů rostlin. Stručně řečeno, cílem je shromáždit žádoucí sloučeniny a ponechat nežádoucí sloučeniny a nepoužitelný rostlinný materiál. Ve světě konopných extraktů existuje mnoho typů produktů, které známe již po staletí – například čaje a tinktury – zatímco jiné typy produktů jsou novějšími inovacemi.

Konopné výtažky – základy

Extrakce konopí je srovnatelná s procesy používanými k dekofeinizaci kávy, výrobě vitamínů a minerálů a výrobě esenciálních olejů. Hlavními sloučeninami, které se výrobci snaží do konopných extraktů dostat, jsou kanabinoidy a terpeny – tyto sloučeniny dodávají výslednému produktu aroma, chuť a účinek. Cílem extrakce je především získat žádoucí sloučeniny, existují však i nežádoucí sloučeniny, jako jsou tuky a chlorofyl, kterým se extraktoři mohou chtít vyhnout. Extrakce je dvousečná zbraň, protože čím delší a agresivnější je proces, tím více žádoucích a nežádoucích sloučenin bude extrakt obsahovat. Můžete provést kratší extrakci, při které odstraníte méně žádoucích látek, ale získáte čistší primární extrakt, nebo můžete provést opravdu agresivní extrakci, při které získáte lepší výtěžek, ale musíte provést více čištění, abyste se zbavili nežádoucích látek.

Konopné extrakty – metody

Mezi běžné metody extrakce konopí patří alkohol, butan, CO2, voda a etanol. Všechna tato rozpouštědla se používají k oddělení kanabinoidů a terpenů z rostliny konopí. Každá metoda extrakce má své výhody, ale cílem každé z nich je poskytnout velmi silný a čistý konečný produkt.

Nejčastější metody extrakce konopí jsou :

1. Extrakce BHO

Konopné výtažky - marihuanové pupeny a pryskyřice

Extrakce butanového medového oleje (BHO) byla důkladně prozkoumána a je široce používána v potravinářském a parfémovém průmyslu. Tato metoda extrakce vyžaduje, aby bylo konopí umístěno do nádoby a poté byl na konopí nastříkán butan, čímž se zahájí proces extrakce. kanabinoidy a butan se shromažďují v jiné nádobě. Směs se poté nechá odpařit. Alternativně lze k odstranění veškerého butanu ze směsi použít vakuovou pec. Extrakce BHO je nebezpečná kvůli vysoké hořlavosti látky, ale díky uzavřeným systémům je extrakce BHO mnohem bezpečnější. Množství THC se při použití metody extrakce BHO pohybuje kolem 80 %.

3. Etanolové extrakty z konopí

Výrobci konopí začínají častěji používat metody extrakce etanolem. Extrakce je bezpečná, účinná a efektivní. Etanol se často používá jako konzervační prostředek v potravinách a je považován za obecně bezpečný. Rostlina konopí se namáčí v etanolu, aby se z ní extrahoval THC. Po extrakci prochází produkt procesem rafinace, který zvyšuje čistotu produktu. Etanol odstraňuje z látky nežádoucí sloučeniny, čímž vzniká jeden z nejčistších a chuťově nejpříjemnějších koncentrátů. Klíčem k extrakci etanolu je zajistit, aby byl produkt správně rafinován.

2. Extrakce oleje superkritickým CO2

Extrakce CO2 je netoxická a ekologická metoda separace kanabinoidů z rostliny konopí. Tato metoda extrakce nezanechává žádné stopy toxinů a používá se také v potravinářském průmyslu. Superkritický CO2 se zahřívá a prochází květy konopí. Kapalina prochází separátorem, který odděluje plynný CO2 od trichomů a terpenů. Jako metoda šetrná k životnímu prostředí je plyn protlačován kondenzátorem, který umožňuje jeho opětovné zkapalnění a recyklaci, aby mohl být v budoucnu použit v procesu extrakce. Extrakce CO2 vyžaduje přesné vybavení, ale je to vynikající metoda pro výrobu waxů a olejů.

4. Konopné extrakty ve studené vodě

Extrakce vodou je metoda bez použití rozpouštědel, při níž se rostlina konopí ponoří do ledové vody. Rostlina se míchá ve studené vodě, což způsobí, že se trichomy oddělí od rostliny. Jakmile trichomy z rostliny odpadnou, projde rostlina řadou sít. Výsledkem je hašiš, který obsahuje 50 až 70 % THC,

5. Extrakce izopropylem

Pro tuto extrakční metodu je nutný izopropylalkohol. Sušené květy konopí se namočí a poté jemně protřepou. Izopropyl odstraní z rostliny trichomy. Směs se přefiltruje do misky a rozpouštědlo se odstraní pomocí vakuové pece, která udržuje teplotu pod 181 stupňů. Když se rozpouštědlo odpaří, zůstane olej bohatý na THC.

Související články :

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

26/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů