14/01/2023

Konopný čaj ulevuje od bolesti, pomáhá při depresích a podporuje trávení

Jaké jsou výhody pití konopného čaje? Budete překvapeni, čeho všeho vás může zbavit.

Proč si připravit konopný čaj ? v dnešní době se lidé postupně začínají zajímat o léčebné účinky konopí. Jednoduše řečeno, konopí se jeví jako úžasná látka s mnoha zdravotními přínosy. Mimo jiné je to přírodní analgetikum, které může zmírnit nevolnost a povzbudit chuť k jídlu u pacientů s rakovinou . Bylo také prokázáno, že je užitečný při léčbě epilepsie , roztroušené sklerózy a poruch trávení, jako je např. Crohnova choroba.

Konopný čaj

Vědci navíc zjistili, že kanabinoidy obsažené v marihuaně mají protizánětlivé, antioxidační a dokonce protirakovinné účinky. Není divu, že Dr. Ethan Russo, odborník na konopí, říká.

marihuana „je nejuniverzálnějším bylinným lékem a nejužitečnější rostlinou na Zemi.

Žádná jiná rostlina neobsahuje tak širokou škálu terapeuticky účinných rostlinných složek jako marihuana.

1. Konopný čaj poskytuje silnou úlevu od bolesti

Marihuana je silné analgetikum a již po staletí se používá k léčbě bolestivých stavů, jako je artritida a další chronická onemocnění. Vědci totiž zjistili, že kanabinoidy se vážou na jednotlivé receptory bolesti v centrální nervové soustavě, což může pomoci tyto bolesti potlačit.

Konopí působí zcela jinak než tradiční léky proti bolesti, jako jsou opiáty. Konopí není návyková látka jako kodein, morfin nebo oxycontin. Uživatelé konopí proto netrpí fyzickou závislostí ani abstinenčními příznaky, když ho přestanou užívat. Ve skutečnosti se fyzická závislost na dávkách konopí nikdy nevyskytla. Zdravotničtí odborníci se stále častěji shodují, že se jedná o bezpečnou a účinnou metodu, která pomáhá zvládat mnoho bolestivých stavů, včetně fibromyalgie, migrény, rakoviny a srpkovité anémie.

Obzvláště ideálním způsobem užívání konopí je podávání konopného čaje, protože když se marihuana vstřebává trávicím systémem, její účinky jsou mnohem dlouhodobější.

šálový čaj nukaseeds

2. Konopný čaj pomáhá při autoimunitních onemocněních

Konopí je obzvláště účinné přinejmenším ze dvou důvodů. Za prvé, bylo prokázáno, že kanabinoidy snižují zánět. Díky tomu je konopí obzvláště účinné při léčbě revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy a syndromu dráždivého tračníku. Za druhé, konopí má modulující účinek na endokanabinoidní systém těla, který je nezbytný pro udržení homeostázy. Pokud endokanabinoidní systém nefunguje správně, může se imunitní systém zaměřit na vlastní buňky, což může vést k zánětu a poškození tkání. konopí může zmírnit a utlumit imunitní reakci i celý endokanabinoidní systém.

3. Konopný čaj má neuroprotektivní účinky

Během boje proti drogám se objevily pokusy spojit užívání marihuany s problémy s pamětí, a dokonce s poškozením mozku. Důkazy však tato tvrzení nepotvrzují, spíše naopak. Nedávné studie totiž zjistily, že konopí má neuroprotektivní účinky. Zdá se, že THC zpomaluje nebo dokonce blokuje tvorbu proteinů amyloidu beta, které jsou považovány za příčinu Alzheimerovy choroby.

Většina výzkumů, které se zabývaly účinky marihuany na paměť, se týkala laboratorních zvířat. Zejména u starších myší, kterým byly podávány nízké dávky marihuany, bylo pozorováno, že zvládají jednotlivé úkoly lépe (např. lépe si pamatují bludiště) než myši, kterým bylo podáváno placebo. Vědci se nyní domnívají, že kanabinoidy by mohly nabídnout nový způsob boje proti úbytku kognitivních funkcí, ke kterému u lidí dochází s přibývajícím věkem.

4. Konopný čaj pomáhá ke zdravějšímu trávicímu systému

V těle jsou endokanabinoidní receptory. Při kouření marihuany působí většina kanabinoidů na mozek. Naproti tomu při pití konopného nápoje se kanabinoidy vstřebávají prostřednictvím receptorů v trávicím traktu. To může pomoci snížit míru křečí, zácpy, žaludeční nevolnosti a průjmu. Ve skutečnosti se marihuana kdysi používala jako lék na gastrointestinální problémy. Pokud tedy máte střevní potíže, můžete zvážit šálek konopného čaje.

5. Konopí může zmírnit úzkost a depresi

konopný čaj a deprese

Úzkost a deprese mohou být způsobeny mnoha faktory. Zánět neuronů nebo nedostatek neurotransmiterů, jako je serotonin, může výrazně ovlivnit psychiku člověka. Kanabinoidy naštěstí mohou pomoci řešit všechny hlavní faktory, které přispívají ke vzniku úzkosti a deprese.

6. Může mě konopný čaj sjet?

Ano, ale liší se v závislosti na kanabinoidních profilech čaje a reakci mozku. Konopný čaj je obecně psychoaktivní nápoj. Je možné, že člověk zažije mnohem větší pocit z konopného čaje než z vykouřené marihuany.

https://www.youtube.com/watch?v=lfDZNwwrTeo

Recept na konopný čaj

Konopný čaj je skvělý způsob, jak si užít blahodárné účinky kanabinoidů, ale bez rizik spojených s kouřením. Říká se, že šálek čaje všechno vylepší. V případě konopného čaje to platí dvojnásob. Zde je jednoduchý recept na jeho přípravu.

Složení :

½ gramu konopí

½ lžíce másla – recept na konopné máslo

½ sklenice vody

pro přípravu potřebujeme :

mísu

lžíci

nůž

prázdný čajový sáček

Niní se Podívejme na připravu krok za krokem :

  1. Z rostlin konopí odstraňte stonky a semena. Nakrájejte je kuchyňským nožem. Chcete, aby se konopí rozpadlo a bylo jemně nasekané.
  2. Do mísy přidejte konopí a máslo. Míchejte, dokud se konopí neobalí v másle. Máslo je nezbytné, protože THC se v trávicím systému nemůže vstřebat, aniž by se rozpustilo v tuku.
  3. Směs přidejte do prázdného čajového sáčku a sáček uzavřete.
  4. Čajový sáček vložte do hrnce s teplou vodou a nechte ho tam asi 30 minut. Vyvarujte se vaření vody.
  5. Vypněte sporák, vyjměte nádobu a nalijte si horký konopný čaj. Podle potřeby můžete přidat mléko nebo med.

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od společnosti Nukaseeds.

animované logo nukaseeds

Publikoval Blood

14/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů