24/01/2023

Nejlepší velikost květinaču pro pěstování konopí

Květináče jsou různých tvarů a velikostí, ale které byste měli používat pro pěstování? Přečtěte si několik tipů na nejlepší velikosti květináčů pro vaše rostliny konopí.

Výběr správného květináče pro vaše rostliny konopí může být trochu matoucí, když je na trhu tak velký výběr. Pokud jste začátečníci, můžete být zahlceni různými typy květináčů, ve kterých můžete pěstovat. Tento průvodce je navržen tak, aby vám zjednodušil proces a maximalizoval vaše výnosy s nejlepšími květináči.

V první řadě je třeba zajistit prostor! Klíčem k úspěšnému pěstování jsou květináče s dostatečným prostorem pro kořeny. Výnosy budou vyšší, pokud budou kořeny spokojené a zdravé, proto jim zajistěte dostatek prostoru.

Větší květináč, větší výnosy

Rozhodování o květináčích může v mnoha ohledech rozhodnout o úspěchu plodiny. Nejlepší velikost květináče závisí na tom, jakých výsledků se snažíte dosáhnout.

Pokud chcete dosáhnout velkých výnosů, doporučujeme velké květináče. Pokud je rostlina omezena malým květináčem, je pro ni obtížné udržet růst a nakonec získáte pouze menší výnos.

Větší květináč, větší výnosy

Kořeny rostou velmi rychle a nemají rády vázání na květináč. Pokud kořeny nemají možnost správně růst, začnou blokovat živiny a brzdit růst rostliny. Pamatujte, že vše vyrůstá z kořenů. Kořeny potřebují prostor, a pokud jsou omezeny, nemohou se plně rozvinout, což znamená, že se nerozvinou ani vaše rostliny.

V každém květináči pěstujte pouze jednu rostlinu. Nechcete, aby rostliny bojovaly o živiny nebo prostor.

6 věcí, které je třeba zvážit:

  • Jak velký je váš pěstební prostor? Zvažte velikost svého pěstebního prostoru a přemýšlejte, kolik rostlin se do něj vejde, aniž by se přeplnily.
  • Jaký je váš rozpočet? Pokud máte omezený rozpočet, nemusí být volba robustních květináču tou nejlepší volbou.
  • Jaký očekáváte výnos? Větší květináče znamenají vyšší výnosy.
  • Kolik rostlin chcete pěstovat? Vhodně je upravte a mnoho malých květináčů může na malém prostoru fungovat opravdu dobře.
  • Kolik práce chcete vynaložit? Velké květináče vyžadují těžší práci, těžší zvedání a více čištění.
  • Jakou odrůdu pěstujete? Rostliny, které jsou vysoké nebo je třeba pěstovat venku, obvykle potřebují větší květináče než krátké a bujné odrůdy pěstované v interiéru.
Tip: Jedním z nejlepších způsobů, jak co nejlépe využít prostor v květináči, je přesazení. Začínáme v malém květináči, což rostlině umožní vytvořit kořenovou hmotu, aniž by kořeny musely v počáteční fázi růstu vynakládat příliš mnoho energie na hledání živin nebo vody.

Nejlepší velikost květinače

Existují nejrůznější druhy květináčů v různých velikostech. Průměrná velikost květináče pro pěstování v místnosti je přibližně 10 litrů. Velikost květináče příliš nezmenšujte pod 2 litry, protože rostlina nemusí mít dostatek prostoru pro kořeny, aby mohla plně rozvinout svůj potenciál.

Nejlepší velikost květinače
Ideální je, když jsou květináče dostatečně velké, abyste mohli rostlinu denně krmit nebo zalévat. Není dobré mít masivní květináč, který zaléváte pouze jednou týdně, protože rostlina nebude mít pravidelný cyklus sucha a mokra, který potřebuje pro správné přijímání kyslíku a živin.
https://www.youtube.com/watch?v=wVrEc8wJHR8
malé květy jsou lepší pro klíčení
Malé květináče

Malé květináče

V počátečních fázích pěstování lze použít malé květináče, které usnadňují manipulaci s rostlinami. Pokud klíčíte velké množství semen, může být vhodné začít je pěstovat v malých květináčích, abyste je mohli později přesadit. Přesazování je skvělá metoda, pokud používáte zeleninovou zahrádku pro pěstování v interiéru nebo venku.

Vnitřní

Pěstování ve stanu může být v malém prostoru docela složité, takže si před jeho postavením představte, jak se budete muset v prostoru plném rostlin pohybovat. Chcete mít k rostlině snadný přístup a zároveň jí poskytnout dostatek prostoru pro její práci.

Standardní velikost květináče pro pokojovou rostlinu konopí se pohybuje mezi 2 a 6 galony (7-25 litrů). Cokoli většího může být uvnitř příliš obtížné. Záleží na prostoru, který máte k dispozici, ale k rostlině se musíte dostat například při zalévání, čištění nebo přemisťování.

Venkovní

Pokud máte velký venkovní prostor, pravděpodobně budete chtít koupit větší květináče. Jak víte, větší květináče bývají spojeny s vyššími výnosy, takže pokud máte možnost, zkuste pěstovat venku.

Zvažte také, jak dlouhý bude váš vegetační cyklus. Pokud sázíte brzy na jaře, budete pravděpodobně potřebovat větší květináč, aby rostlina mohla růst po celý rok.

Pokud nesázíte přímo do země, doporučuje se květináč o objemu 10 až 12 litrů. S používáním větších květináčů jsou spojeny i vyšší náklady, protože je třeba je naplnit živným roztokem.

Proto mohou být venkovní rostliny pěstované přímo v zemi tak obrovské, protože jejich kořeny mají k dispozici nekonečné množství pěstebního substrátu! Pokud si to můžete dovolit, vyplatí se investovat do větších květináčů.

Závěr

O tom, jakou velikost květináče je vhodné použít, rozhoduje mnoho faktorů, takže pokud si nejste jisti, je lepší zvolit o něco větší. Vaše rostliny budou rády, že mají více než dost místa pro svůj prudký růst po celý život. Vyzkoušejte několik různých květinaču a sami se přesvědčte o výsledcích. Nakonec jen vy sami můžete rozhodnout, které květináče jsou pro vaše nastavení a požadavky nejvhodnější.

animované logo nukaseeds

Pokud chcete vyzkoušet kvalitní semena konopí, podívejte se na naši nabídku.

Publikoval Blood

24/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů