21/06/2022

Němečtí poslanci vyzývají ministra zdravotnictví, aby urychlil legalizaci konopí

Snahy o legalizaci konopí dosáhly dalšího milníku v 21. století. Nový německý ministr zdravotnictví dostal ultimátum.

Legalizační úsilí v 21. století dosáhlo dalšího milníku. V polovině května dostal nový ministr zdravotnictví nečekané ultimátum od rozpočtového výboru Spolkového sněmu. Do konce léta musí vypracovat návrh zákona o legalizaci konopí pro rekreační užívání.

Nukaseeds Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbarch

Ministr zdravotnictví Karl Lauterbarch se ve funkci ještě ani neohřál a už čelí velké zelené výzvě. Pokud chce, aby ministerstvo dostalo peníze na public relations ze státního rozpočtu, musí urychleně připravit zákon, který do konce roku schválí Spolkový sněm a který legalizuje trh s rekreačním konopím v zemi.

 

Ministr souhlasí

 

V návaznosti na tuto výzvu vydal Lauterbarch tiskovou zprávu, v níž uvedl, že se pokusí co nejdříve předložit návrh zákona. Německo by tak mělo do konce letošního roku otevřít brány trhu s rekreačním konopím – nebo alespoň přijmout příslušnou legislativu, která tento proces odstartuje.

 

V rámci legalizace se Němci mohou „těšit“ na přísné policejní kontroly a přísné tresty za řízení pod vlivem konopí.

Nukaseeds palice konopí na váze

Nelze předpovědět, jak dlouho bude trvat, než se prodej konopí v zemi rozběhne, jakmile bude legislativa prosazena. Historie ukazuje, že dekriminalizace a výmaz z rejstříku trestů mají téměř okamžitý dopad. Vytvoření trhu s konopím však může trvat až rok nebo dva. Stačí se podívat do amerického státu Colorado nebo do Kanady.

Co čeká Německo?

 

Nukaseeds pochodují za legalizaci konopí v Německu

Nad dalším vývojem se vznášejí otazníky. Jedna věc však zůstává jasná. Ačkoli Spolkový sněm může otázku pěstování a distribuce z praktických důvodů prozatím ignorovat, nakonec je stejně bude muset regulovat. Současná situace kolem pěstitelů nikoho netěší. Totéž platí pro faktický distribuční monopol, který prosadil Spolkový ústav pro léčiva a zdravotnické prostředky. Nikdo však neočekává, že by status quo v zemi vydržel, a to ani v případě konopných výdejen (ačkoli zatím nikdo s jistotou neví, jaké budou požadavky na získání licence k prodeji).

Některé otázky však již byly projednány. Zvažuje se například možnost domácího pěstování, za které lobbuje řada aktivistů. Záleží však na tom, zda by se na uživatele léčebného a rekreačního konopí vztahovala odlišná pravidla, nemluvě o případné povinnosti pěstitelů získat licenci.

Německo by mělo otevřít svou náruč rekreačnímu trhu s konopím do konce tohoto roku – nebo alespoň přijmout legislativu, která tento proces odstartuje.

 

Palice léčebného konopí Nukaseeds

Kromě toho se Němci mohou těšit na přísné policejní kontroly a tvrdé tresty za řízení pod vlivem konopí. Očekávejte také, že se bude diskutovat alespoň o internetových obchodech a doručovacích službách, i když je povolují pouze jednotlivé výdejny.

Německo má každopádně před sebou osm skvělých měsíců, během nichž si upevní pozici druhé největší západní ekonomiky, která se zavázala k plnému povolení konopí pro rekreační užívání.

 

Každopádně jsme velmi zvědaví, jak to bude v Německu, protože v současné době si tam konopná semínka legálně koupit nemůžete, přestože neobsahují žádné psychotropní látky (THC). Například v České republice chtějí jít trochu jinou cestou. Povolení pěstování pro osobní potřebu v domácnosti, například pro výrobu mastí, ale také pro rekreační využití. Více informací si můžete přečíst v článku zde.

 

Zdroj článku: magazin-konopi.cz

Publikoval Kotelnik

21/06/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů