19/03/2023

Pěstování konopí v malých prostorách

Jak je to s pěstováním konopí v malých prostorách? Chcete se dozvědět více? Máme o tom několik užitečných informací. Podívejte se.

Pěstování konopí může být složité. Mnoho lidí nemůže pěstovat marihuanu doma, protože nemají dostatek místa. Pěstitelé tak musí být při plánování pěstování kreativnější, protože jak uvidíme, každý kout našeho domu lze využít k pěstování konopí pro vlastní zásoby, pokud použijeme správný systém osvětlení: v případě potřeby můžeme použít CFL, LED panely, HPS lampy, osvětlovací soupravy LEC CMH. Jak jsme již zmínili, pro pěstování konopí v domácnosti mohou být vhodné prostory jako schodiště, pod stolem, uvnitř skříně atd., stačí jen trochu přizpůsobit dostupný prostor.

Výběr správné odrůdy konopí pro pěstování

malý prostor pro pěstování konopí

Pokud se chystáte pěstovat konopí na malém prostoru, je nezbytné zvolit, jakou odrůdu budete pěstovat. Sativám se musíme vyhnout, pokud máme málo místa nebo pokud nemáme vzduchem chlazené reflektory, protože tyto rostliny dosahují v době květu velké výšky. Použití tohoto typu reflektoru nám umožní mít lampu blíže k rostlinám, takže máme pro rostliny o něco vyšší prostor.
Pokud máme málo místa, měli bychom proto pěstovat hlavně odrůdy Indica nebo samonakvétací odrůdy spíše než Sativy. Indica a samosprašné rostliny vytvářejí kompaktnější a silnější rostliny, ale výnosy nejsou ohroženy, protože jsou dobrými producenty. Můžeme se pokusit pěstovat sativy pomocí různých technik kontroly výšky rostlin, i když to bude obtížnější než pěstování převážně hybridů Indica nebo samonakvétacích odrůd.

Pokud máme standardní pěstební stan, můžeme vyzkoušet jakoukoli genetiku, protože výška by neměla být problémem ve většině pěstebních boxů dostupných na trhu.

Jakou techniku pěstování použít při pěstování konopí?

Předpokládejme, že při pěstování nemáme velkou výšku a víme, jaká semena použít. Teď už jen musíme vědět, jak je pěstovat. V našem případě existuje několik pěstebních technik vhodných pro použití, proto si vysvětlíme ty, které se při pěstování v interiéru používají nejčastěji.

V našem případě mohou být velmi užitečné techniky Sea of Green (SOG), Screen of Green (SCROG) a Low Stress Training (LST). Můžeme také použít různé metody prořezávání, jako je FIM, Super-cropping atd. V podstatě jakákoli technika, která nám pomůže kontrolovat výšku našich rostlin.

Měli bychom si také uvědomit, že rostliny konopí se obvykle méně roztahují, pokud používáme MH lampy ve fázi před květem (první dva týdny do kvetení). To je důležité, když rostliny musí být krátké a kompaktní.

Jaké světlo použít při pěstování konopí v malých prostorách?

scroging na malém místě

Všichni pěstitelé v interiéru musí obvykle zvolit správný systém osvětlení pro dostupný pěstební prostor. Čím větší je prostor, tím výkonnější tyto systémy mohou být, protože teplo produkované žárovkami může výrazně zvýšit teplotu v pěstebním prostoru.

Pokud je výška našeho pěstebního prostoru přibližně 1,5 metru nebo méně, měli bychom zvolit 250W HPS žárovky (dokonce 400W, pokud použijeme vzduchem chlazené reflektory a výkonný odsavač vzduchu), CFL nebo LED systémy, jinak by teplo vyzařované žárovkou příliš zvýšilo teplotu a ovlivnilo by naše rostliny. Můžeme také kombinovat dva různé typy světelných zdrojů (například 250W HPS uprostřed a LED pásky/žárovky po stranách), podle toho, co nejlépe vyhovuje našim potřebám.

Technologie LED pro pěstování konopí v malých prostorách

malý stan pro pěstování konopí

V posledních několika letech se výkonnost systémů LED osvětlení pro indoor pěstování konopí postupně zlepšuje. Mezi vylepšení systémů LED patří nová optika, základní desky, vyšší výkony, lepší spektrum a lepší průnik světla.

Vzhledem k tomu, že produkují málo tepla, jsou ideální pro použití v malých prostorách pro pěstování konopí, ale musíme mít na paměti, že mezi lampou a rostlinami musíme dodržet vzdálenost alespoň 20 cm, aby se různé barvy promíchaly a rostliny dostaly do kontaktu. správné světelné spektrum. Jinak rostliny nebudou správně fotosyntetizovat, což se projeví změnou barvy listů.

Zde se dozvíte, jak pěstovat konopí v malých prostorách. Pro tyto potřeby si můžete vybrat některou z našich odrůd. Ať to funguje.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

19/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů