14/03/2023

Pěstování konopí ve skleníku: Jaké jsou výhody?

Proč je pěstování konopí ve skleníku dokonalou metodou pěstování, kterou používají největší komerční pěstitelé?

Skleníky představují efektivní a levný způsob pěstování konopí. Využívají sílu slunce, poskytují teplé klima a chrání zahrady před nepříznivými podmínkami prostředí. umožňují také celoroční pěstování, kontrolu klimatu a vystavení slunečnímu záření. Kromě toho jsou levnější než pěstování pod střechou a produkují konzistentnější produkt než pěstování venku.

Jak funguje skleník?

Sluneční záření (sluneční energie) prochází průhlednými stěnami skleníku a ohřívá půdu a rostliny, takže skleník zůstává teplý i při nízké venkovní teplotě vzduchu. Kromě toho půda a rostliny uvolňují energii ve formě infračerveného záření, které nemůže ze skleníku uniknout, takže zachycené teplo ohřívá vzduch.

Když v horkém dni nasednete do auta zaparkovaného na slunci, uvidíte skleníkový efekt, který otevírá dveře delšímu období pro pěstování marihuany. Kromě tepla, které poskytuje skleník, je však zapotřebí i sluneční světlo.

Pěstování konopí ve skleníku: umělé osvětlení

Pěstitelé to kompenzují umělým osvětlením, ale většinou se jedná o velké komerční skleníky. Konopí se obvykle pěstuje venku od dubna do července, kdy je slunce přítomno většinu dne. Rostliny se tak udržují ve vegetativní fázi. Když konopí začne dostávat 12 hodin světla nebo méně, začne vytvářet květy. K tomu dochází venku koncem léta, kdy se dny začínají zkracovat. Pokročilé skleníky vám mohou umožnit pěstování po celý rok díky regulaci světla. Mohou poskytovat dodatečné světlo, když je venku příliš tma, a mohou blokovat veškeré přicházející světlo, pokud je venku příliš jasno.

Výhody pěstování konopí ve skleníku

Možnost ovládání osvětlení


Doplňkové osvětlení umožňuje pěstiteli prodloužit dobu denního světla a zlepšit kvalitu světla v zamračených dnech. To umožňuje lépe kontrolovat vegetativní stav rostlin.

Řízení počasí a klimatu


Kontrola klimatu ve skleníku je pro produkci kvalitního produktu nezbytná
. Některé skleníky mají okna nebo panely, které lze otevřít nebo odstranit, aby umožnily cirkulaci větru a ochlazení rostlin nebo aby udržely teplo. Skleníky lze také použít k přikrytí rostlin, protože při silných deštích dochází k jejich poškození a hnilobě, pokud se v květech zadržuje příliš mnoho vlhkosti. Některé mohou být vybaveny také odvlhčovači, topnými tělesy, klimatizací a ventilátory, které rovněž pomáhají regulovat klima.

Manipulace s životními cykly


Mezi skleníkovými pěstiteli je běžnou praxí nastavit cykly pro rostliny zvané light deps (zkratka pro light deprivation – v letním období). Snížením množství světla, které rostlina marihuany dostává před koncem sezóny, ji můžete přimět k dřívějšímu kvetení. To vám umožní získat časnou sklizeň, což je zásadní, pokud žijete v podnebí, které je na začátku podzimu chladné a vlhké – budete chtít sklízet dříve, než začne pršet a vaše poupata zplesniví.

Pokud chcete v pěstování marihuany pokračovat i na podzim a v zimě, budete muset více spoléhat na doplňkové osvětlení a ohřívače. Světlo a energie stále pomohou skleník vytápět, ale k prodloužení doby denního světla pro produkci kvalitního produktu bude zapotřebí doplňkové osvětlení.

Úspora energie


Možnost regulace světla a udržování stabilního klimatu umožňuje pěstování po celý rok (záleží na lokalitě), stejně jako pěstování v interiéru. Pěstování venku a ve skleníku je však mnohem levnější než pěstování v interiéru a ušetříte spoustu peněz za elektřinu. I když budete muset ve skleníku doplňovat osvětlení, stále to bude levnější než energie potřebná k napájení pěstování uvnitř.

Související články :

Publikoval Sakul

14/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů