12/03/2023

Pěstování konopí – zpětné zalévání rostlin v květináčích

Pěstování konopí vyžaduje správný plán zavlažování. Zkoušeli jste někdy spodní zalévání? Tato metoda se vám může zdát docela dobrá.

Zalévání rostlin je umění a samozřejmě povinnost, kterou musí mít všichni pěstitelé pod kontrolou. Je to základní dovednost v péči o rostliny. V tomto článku se budeme zabývat konkrétně zaléváním rostlin v obrácených květináčích.

Jak řešit zavlažovací režim při pěstování konopí?

pěstování konopí pomocí spodního krmení ze zásobníku

Mnoho pěstitelů má problém s rovnováhou při zalévání rostlin. Nepřehnal jsem zavlažování? Zalévám málo? Je moje voda příliš kyselá? Zalévání může být jednou z nejsložitějších částí péče o rostliny.

Naše hlavní rada pro zavlažování zní: Nezalévejte podle plánu. Místo toho věnujte rostlinám pozornost, kontrolujte je jednou až dvakrát týdně a zalévejte je podle potřeby.

Pokud se snažíte růst ve více organický způsob, můžete se řídit radou Dr. Ava Singha, který vždy říká, že „rostlina by si měla sama určovat, kdy chce jíst a kdy pít.“ Při použití živé půdy rostlina přijímá potravu, kdy chce, aniž by ji pěstitel nutil přijímat živiny.

Když zaléváme ze spodní části rostliny, dáváme jí prostor, aby se napila, kdy chce, a přijala správné množství vody, které potřebuje. Drenážní otvory v květináči umožňují, aby se voda po určitou dobu vsakovala do půdy, aniž by ji příliš nasytila.

Jak provést obrácené zavlažování?

K této technice potřebujete rostlinu v květináči (musí mít drenážní otvory), vodu a podmisku.

rostlina konopí v květináči
  1. Naplňte talířek vodou tak, aby dosahovala až ke spodní vrstvě zeminy v květináči. Někteří pěstitelé rádi používají na dně květináče drenážní kameny, proto se ujistěte, že je hladina vody dostatečně vysoko, aby dosáhla do půdy. Mějte na paměti, že různé podklady absorbují vodu různě. Půda absorbuje vodu rychleji než rašelinový mech, proto na to myslete, až se voda vsákne.
  2. Hrnec vložte do talíře.
  3. Dejte tomu čas. Rostliny nechte v lázni 10-15 minut. Všimněte si, že hladina vody v talíři klesla. Zda je rostlina dostatečně zalévaná, snadno zjistíte tak, že zapíchnete ukazováček několik centimetrů hluboko do půdy a zjistíte, zda je vlhká. Pokud je půda stále suchá, počkejte ještě chvíli.
  4. Vyjměte rostlinu z podšálku. Může v něm zůstat přebytečná voda. Nepřidávejte ji k rostlině, protože půda ji nevstřebá. Zlikvidujte ji a vraťte rostlinu do jejího domova. Může se stát, že z rostliny odteče malé množství vody, a to je v pořádku.

Doporučuji vám, abyste to alespoň jednou vyzkoušeli a zjistili, zda se vám to bude zdát lépe zvládnutelné. Zjistil jsem, že je prospěšné rostlinu čas od času zalít, protože vrchní vrstva půdy může být velmi suchá a vytvářet krustu.

Výhody spodního zavlažování

  • Podporuje celkový růst kořenů tím, že je nutí sáhnout si pro vodu.
  • Pomáhá předcházet houbovým sviluškám, kterým se daří ve svrchní vrstvě vlhké půdy.
  • Zabraňuje nasycení půdy
  • Zajišťuje rovnoměrné rozložení vlhkosti v půdě. Nadměrné zavlažování může mít za následek vznik suchých míst
  • Snižuje možnost přemokření a přemokření.
  • Zabraňuje stříkající vodě na listy. Při zalévání rostlin může někdy dojít k rozstřiku vody na listy, což může mít za následek spálení rostlin. Spodní zavlažování tomu zcela předchází.

Výživa

květináče pro pěstování s podnosem

Pokud jde o přikrmování ze dna, jde o stejný koncept, jako když rostlinu přikrmujete běžným způsobem. Nejdříve přidejte do vody živiny a pak krmte dno. Pokud přikrmujete, vynechejte spodní vodu. Potřebujete vodu, aby se živiny vyluhovaly do půdy.

Pokud vás zajímá více informací o zavlažování, můžete se podívat na náš předchozí článek.

Hodně štěstí

Publikoval Jan Veselý

12/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů