21/01/2023

Pěstování trávy: průvodce pro začátečníky

Rozhodli jste se poprvé pěstovat trávu? Pak pro vás máme dokonalého průvodce pěstováním trávy pro začátečníky, který by vám mohl pomoci.

Hledáte základní informace o pěstování marihuany? Zde najdete nástroje a informace o tom, jak levně a efektivně pěstovat marihuanu. K zahájení indoor produkce marihuany potřebujete pouze malý, diskrétní prostor a malý rozpočet.

Pěstební nástroje

nástroje pro pěstování v interiéru

Nejdříve potřebujete místo, kde můžete růst. Doporučuji pořídit si slušný pěstební stan. Jsou levné, vhodné pro pěstování a jeden člověk je dokáže rychle postavit i sundat. Některé stany jsou dodávány v balíčcích, které obsahují nejrůznější složité hydroponické vybavení. Nejlepší je koupit si jen to, co ve stanu potřebujete, a naučit se pěstovat plevel bez drahého plastu. Některé stany mají dokonce oddělené komory pro vegetativní růst a klonování, takže jsou ideální pro lidi, kteří bydlí v jednopokojových bytech nebo garsonkách s omezeným prostorem pro pěstování.

Nejdříve budete potřebovat pěstební světlo. Dávám přednost osvětlení HID (High-Intensity Discharge) – HPS (High-Pressure Sodium) nebo MH (Metal Halide) s předřadníky, žárovkami a reflektory. Pokud vám vadí teplo těchto žárovek, můžete použít také systémy LED (Light-Emitting Diode) a CFL (Compact Fluorescent). Ujistěte se, že jste si koupili žárovku, která pokryje plochu vašeho stanu, a investujte do dobrého časovače, který vám umožní kontrolovat, kdy se světlo zapíná a vypíná.

Budete také potřebovat odsávací ventilátor a filtr s aktivním uhlím, který snižuje teplo a odstraňuje zápach. Ujistěte se, že jste si koupili ventilátor, který je určen pro velikost vašeho stanu a má správnou velikost pro potrubí. Připevněný recirkulační ventilátor zajistí, že se vzduch bude pohybovat a nebude stagnovat. Teploměr/vlhkoměr je také nezbytný pro sledování teploty a vlhkosti.

Pokud nemáte přístup k semenům marihuany nebo klonům z výdejny nebo od přítele, budete si muset nechat zaslat semena konopí. Pokud nepěstujete legálně, nenechávejte si je posílat na místo, kde chcete pěstovat. Naučte se nejen pěstovat trávu, ale také to, jak být diskrétní a nechlubit se a neupozorňovat na sebe.

Jednoduchá, sypká a vzdušná směs půdy v kbelících o objemu 3-5 litrů je ideální pro začátečníky a je mnohem šetrnější než jakýkoli hydroponický systém. Nezapomeňte na dně kbelíků vyříznout otvory a použít pod nimi trojnožky pro zachycení přepadu. Budete si muset koupit živiny, kterými budete rostliny při růstu krmit, a také konvičku na zalévání.

Jak pěstovat plevel

konopí indoor

Po zasazení semínek nebo zakořenění klonů je čas nechat je růst. Snižte reflektor tak, aby byl blíže k rostlinám a ty se nemusely natahovat, aby dosáhly na světlo. S růstem rostlin zvyšujte intenzitu osvětlení. Nastavte časovač tak, aby světlo svítilo 18 hodin denně a 6 hodin bylo vypnuté. Během této vegetační fáze rostou listy a větve, ale ne květy (pokud se nejedná o samokvetoucí rostlinu).

Za každou cenu se vyhněte přehnojování a přemokření rostlin. Buďte raději opatrní, protože je vždy snazší přidat více živin nebo vody než je odebrat. Kořeny marihuany upřednostňují cyklus mokro-sucho, takže zvedněte kbelíky a podle hmotnosti lépe odhadnete, zda potřebují zalévat, nebo ne. Prvním příznakem překrmování rostlin jsou spálené špičky listů. Prvním pravidlem pro pěstování plevelů je naučit se jim občas vyhýbat.

Vždy, když je prostor pro pěstování omezený, platí některá základní pravidla: Jelikož je prostor velmi omezený, je třeba plně využít každý volný centimetr. To znamená, že se musíte rozhodnout, zda budete pěstovat odrůdapřevahou indiky, jako je Polaris, nebo zda při pěstování sativy, jako je Megaton, použijete drastické metody mřížkování a pěstování.

Prořezávání pro vyšší výnosy

jak prořezávat rostlinu konopí

S prořezáváním začněte brzy a často. Větve seřízněte nebo zaštípněte těsně nad uzlem, kde vyrůstají dva nové výhony. Pokud se budete držet tohoto postupu, získáte rostliny, které budou vypadat jako bonsaje, se spoustou květů, ale bez velkých mezer mezi uzly a bez rozrůstání. Jedná se o nejefektivnější způsob, jak dosáhnout větších výnosů na malém prostoru, ale doba pěstování bude delší, takže s tím počítejte.

Jakmile rostliny začnou kvést, neřežte je ani neštípejte – pouze tím snížíte úrodu. Pokud větve hrozí, že dosáhnou na světlo, ohněte je nebo pevně svažte, aby se nespálily.. Systém mříží z drátěného pletiva na úrovni koruny (známý také jako ScrOG nebo Screen of Green System) rozprostře květy dále a výrazně zvýší výnosy. Jednoduše nechte rostoucí výhony růst vodorovně podél spodní části mříže, aby vyplnily prázdná místa.

Síla květiny

Květy konopí Paradox od Nuka Seeds

Ve vnitřních prostorách: Rozhodnutí, kdy začít s kvetením rostlin, je zcela na vás. Pokud se chcete naučit pěstovat plevel, je důležité zjistit, kolik místa máte k dispozici, a vzít v úvahu, že se vaše rostliny budou po zahájení kvetení alespoň několik týdnů roztahovat. Obvykle doporučuji jeden týden na galon nádoby, takže rostlina v pětilitrovém kbelíku by měla mít asi pět týdnů růstu.

Až budete připraveni začít kvést, nastavte časovač na 12hodinový cyklus zapnutí a vypnutí světla. Dávejte pozor, abyste 12hodinovou fázi tmy nepřerušili světlem. To rostlinu mate a může vést k vážným problémům.

Změňte krmení na vhodné pro kvetení. Rostlinné živiny se obvykle dodávají ve vegetativním nebo kvetoucím složení, proto přejděte na „kvetoucí“ roztok. V závislosti na době kvetení vaší odrůdy zjistěte, kdy vám zbývají přibližně dva týdny, a začněte s proplachováním. Pokud pěstujete odrůdu, která kvete 60 dní, měli byste začít proplachovat pěstební médium čistou vodou až kolem 46. dne.

Sklizeň : sušení a zrání

sušení květů konopí na sítech

Vědět, kdy a jak sklízet květiny, je stejně důležité jako vědět, jak pěstovat plevel.

Pomocí lupy nebo silného zvětšovacího skla si pozorně prohlédněte trichomy, drobné žlázové stonky a hlavičky, kterým se někdy říká „krystaly“. Zblízka vypadají jako malé skleněné houby se stopkou, která tvoří kulovitou, kulatou a průhlednou špičku. V této žlázové hlavě se nacházejí psychoaktivní látky (THC, CBD atd.). Sklízejte, když většina žláznatých hlávek začne blednout a než jsou zcela jantarové. Pokud chcete mít letargickou pecku, sklízejte ji, když je převážně jantarová.

Po sklizni květy odřízněte a pověste je k usušení. Tento proces by měl trvat přibližně jeden až dva týdny v závislosti na vlhkosti a horku ve vaší oblasti. Vždy je lepší, když tento proces trvá déle než 3-4 dny, abyste si nezachytili „zelenou“ chuť chlorofylu. Pokud máte pocit, že vaše nugety vysychají příliš rychle, umístěte do sušárny zvlhčovač vzduchu. Nikdy nenechávejte větrák foukat přímo na sušící se koly, ale zajistěte dobrou cirkulaci vzduchu, abyste se vyhnuli plísním a hnilobě květů.

Jakmile zjistíte, že jsou vaše květy dostatečně usušené, můžete je dát do sklenic na zrání. Stonky by se měly spíše lámat než ohýbat a vnější strana květů by měla být suchá jako kost. Pravdou je, že v květech je stále ještě hodně vody a proces vytvrzování z nich pomalu „vypotí“ zbývající tekutinu.

Vždy používejte neprůhledné sklenice (takové, do kterých není vidět) a ukládejte je na chladné a tmavé místo. Otevřete sklenice, abyste zjistili obsah vlhkosti, a pokud se na vnitřní straně sklenice tvoří kondenzát, nechte je otevřené. Pokud sklenice jednou nebo dvakrát denně otevřete a zavřete, vlhký vzduch bude pomalu, ale jistě nahrazen suchým a voda, která uvízla uprostřed květiny, se dostane ven a pak až do vzduchu. Po třech týdnech až měsíci zrání by vaše květy měly dokonale hořet a chutnat.

Tipy pro sušení a vytvrzování

Důležitou součástí výuky pěstování trávy je zvládnutí technik sušení a zrání. Marihuana by neměla schnout příliš rychle ani příliš pomalu, protože ideální doba sušení pro zdravou a aromatickou rostlinu marihuany je 10 až 14 dní.

Právě jste si přečetli tohoto průvodce pěstováním trávy a znáte základy pěstování marihuany od semínka až po sklizeň. Začněte výběrem kvalitní odrůda z naší nabídky semen Nuka Seeds. .

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

21/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů