03/05/2023

Příprava dokonalé konopné kávy

Obliba konopné kávy v posledních letech prudce vzrostla, a to z dobrého důvodu. Tento jedinečný a lahodný nápoj kombinuje povzbuzující účinky kávy s uklidňujícími a zklidňujícími vlastnostmi konopí.

Úvod

Obliba konopné kávy v posledních letech prudce vzrostla, a to z dobrého důvodu. Tento jedinečný a lahodný nápoj v sobě spojuje povzbuzující účinky kávy s uklidňujícími a zklidňujícími vlastnostmi konopí. Výsledek? Lahodný, dobře vyvážený nápoj, který dodává energii i uvolňuje stres. V tomto obsáhlém průvodci prozkoumáme recepturu konopné kávy a pronikneme do konkrétních technik a ingrediencí potřebných k vytvoření dokonalého šálku. Vezměte si svůj oblíbený hrnek a pojďme začít!

Ingredience a vybavení

Konopná káva - ingredience a vybavení

Než se pustíme do receptu, shromážděme si základní ingredience a vybavení. K přípravě konopné kávy potřebujete:

 1. Zrnková káva: Pro nejlepší chuť si vyberte kvalitní, čerstvě praženou zrnkovou kávu. Zrnková káva arabica se doporučuje pro své chuťové nuance.
 2. Konopná semínka: Konopná semínka: Vyberte si loupaná, organická konopná semínka, která mají jemnější a krémovější strukturu.
 3. Voda: Použijte filtrovanou vodu, abyste zajistili, že nečistoty neovlivní chuť vaší kávy.
 4. Mlýnek na kávu: Mlýnek na kávu je vhodnější pro konzistentní velikost mletí, která ovlivňuje extrakci a chuť.
 5. French press nebo překapávací kávovar: Obě metody jsou pro přípravu konopné kávy vhodné, ale french press umožňuje plnější extrakci prospěšných látek z konopí.
 6. Kuchyňská váha: Pro přesné měření kávy a konopných semínek.
 7. Rychlovarná konvice nebo bojler na vodu: Pro ohřev vody na optimální teplotu pro vaření.

Recept na konopnou kávu

Nyní, když máme připravené ingredience a vybavení, se vrhneme na recept. Pro přípravu 12uncového šálku konopné kávy postupujte podle následujících pokynů:

Konopná káva
 1. Odměřte a rozmělněte: Odvažte 25 gramů (asi 0,88 unce) zrnkové kávy a 10 gramů (asi 0,35 unce) loupaných konopných semínek. Kávová zrna umelte na středně hrubý mlýnek. Pokud používáte předem namletou kávu, tento krok vynechejte.
 2. Smíchejte a promíchejte: V misce smíchejte mletou kávu a konopná semínka. Konopná semínka budou hrubší než mletá káva, čímž se dosáhne vyvážené extrakce při vaření.
 3. Ohřev vody: Ohřejte 400 mililitrů filtrované vody na teplotu přibližně 93 °C (200 °F). K tomuto kroku je vhodné použít rychlovarnou konvici nebo bojler s regulovanou teplotou.
 4. Příprava: Pokud používáte french press, přidejte do něj směs kávy a konopí a zalijte ji ohřátou vodou. Jemně promíchejte dřevěnou nebo plastovou lžičkou a dbejte na to, aby byla veškerá kávová sedlina nasycená. Na french press nasaďte víko a nechte směs čtyři minuty louhovat. Po čtyřech minutách pomalu a rovnoměrně stiskněte píst. Uvařenou kávu nalijte do hrnku. Používáte-li překapávací kávovar, přidejte směs kávy a konopí do filtračního koše a ohřátou vodu nalijte do zásobníku. Uvařte kávu běžným způsobem a dbejte na to, aby voda rovnoměrně nasytila kávovou sedlinu.
 1. Sloužit: Vychutnejte si konopnou kávu černou nebo si přidejte mléko, smetanu či sladidlo podle chuti. Experimentujte s různými zrny, způsoby přípravy a poměry kávy a konopných semínek, abyste našli svůj oblíbený chuťový profil.

Výhody konopné kávy

konopí šipkaNuka Seeds

Konopná káva má řadu výhod, a proto je pro mnoho milovníků kávy lákavou volbou. Mezi výhody patří:

 1. Vyvážená dávka energie: Káva sice může dodat energii, ale u některých lidí může také způsobit nervozitu a zvýšenou úzkost. Přídavek konopných semínek pomáhá tyto účinky potlačit, což vede k hladšímu a vyváženějšímu přílivu energie.
 2. Bohaté na živiny: Konopná semínka jsou plná základních živin, včetně omega-3 a omega-6 mastných kyselin,
 3. Vysoký obsah vlákniny v konopných semínkách může napomáhat trávení a podporovat pravidelnost, což může být prospěšné zejména pro ty, kteří mají zažívací problémy spojené s konzumací kávy.
Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete připravit si vlastní konopnou kávu, vždy kupujte kvalitní a čerstvá konopná semena. Můžete se podívat na semena od společnosti Nukaseeds.

Publikoval Blood

03/05/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů