30/03/2022

Přírodní insekticidy a jejich použití

7 přírodních insekticidů pro vaše rostliny marihuany

Azadirachta indica (Neemový olej)

Jedná se o nejčastěji používaný insekticid při pěstování konopí. Azadirachta indická, obsahuje nimbin a roste v tropickém podnebí. Jeho semena se nejprve suší a poté se z nich vyrábí neemový olej.

přírodní olej proti škůdcům a plísním na rostlinách konopí

Tento olej se získává lisováním semen za studena bez použití rozpouštědel. Produkt se poté filtruje. Takto získaná olejovitá kapalina tuhne při teplotě nižší než 20 °C. Tuhý olej lze zkapalnit podržením láhve pod proudem horké vody. Olej má téměř neprůhlednou hnědou barvu a charakteristickou silnou kořeněnou vůni.

V čisté formě lze olej použít jako dezinfekční prostředek proti různým kmenům bakterií a jeho výpary mají dezinfekční účinky proti mnoha druhům plísní. Olej je velmi účinný v boji proti sviluškám, larvám smutnic a mšicím.

Postříkejte konopí olejem rozpuštěným ve vodě, zejména spodní stranu listů. Tímto roztokem můžete také postříkat substrát. Jedná se o systémový pesticid (působící prostřednictvím cévního systému), který je účinný přibližně jeden měsíc. Účinnými látkami jsou azadirachtin, nimbin a salanin.

Některé vědecké studie prokázaly, že azadirachtin je velmi účinný prvek, který napadá Ekdyson, růstový hormon hmyzu. Normální růst hmyzu je potlačen a další šíření nepokračuje.

Azadirachtin rovněž způsobuje deformace nervového systému hmyzu. Kromě toho jsou nimbin a salanin velmi účinné látky, které zpomalují trávicí systém hmyzu. Působení těchto látek snižuje schopnost hmyzu trávit. Mají také repelentní účinek.

Neemový olej není toxický a nemá žádné účinky na teplokrevné živočichy (obratlovce) ani na člověka. Je proto zajímavou alternativou ve srovnání s jinými insekticidy na bázi pyrethrinů, které jsou (mírně) toxické pro teplokrevné živočichy.

přírodní insekticid, který působí proti většině hmyzu a chrání vaši rostlinu marihuany

Pyrethrin

Pyrethrin je extrakt z chryzantémy, který je velmi účinný v boji proti široké škále hmyzu. Velmi dobře působí proti létajícímu hmyzu. Způsobuje otravu nervového systému a ochrnutí hmyzu. Vzhledem ke krátké době účinnosti se může používat pouze k terapeutickým účelům. Bohužel je toxický pro veškerý hmyz a stejně jako rotenon je pyrethrin smrtelně jedovatý pro ryby a obojživelníky.

Rotenon

Rotenonový prášek je bezbarvý krystalický isoflavon bez zápachu používaný jako širokospektrální insekticid, piscicid a pesticid. Přirozeně se vyskytuje v kořenech rostlin, například vinné révy. Světová zdravotnická organizace klasifikuje rotenon jako středně nebezpečný. Je mírně toxický pro člověka a ostatní savce, ale velmi toxický pro vodní hmyz a ryby.

Křemelina

Křemelinu můžete použít i jako přírodní a netoxický insekticid. V domácnostech ji lze použít k hubení nežádoucích škůdců, jako jsou mravenci, švábi, berušky, blechy, brouci, slimáci a roztoči. Jak je to možné?

Křemelinový prach má ostré hrany, které jsou pro hmyz smrtelně nebezpečné. Rozbije vnější kosterní vrstvu a hmyz rychle hyne. Stačí nasypat křemelinový prášek do oblastí, kde se nejvíce vyskytují škůdci.

Glycerol-glycerin

Stejný druh, který se používá v mýdlech, lze použít proti hmyzu s měkkými částmi těla, jako jsou svilušky, třásněnky a molice. Když se hmyz dostane do kontaktu s glycerinem, udusí se.

Bordeauxská jícha

Tento přípravek na bázi síranu měďnatého a vápna se po staletí používá jako prevence proti mnoha druhům plísní. Stále více moderních přípravků proti plísním kombinuje modrou skalici s dalšími chemickými prvky, ale v ekologickém zemědělství se používá pouze bordeauxská jícha.

Síra

Síra je účinná proti plísním a používá se k tomuto účelu již po staletí. Síra se nesmí používat při teplotách nad 35 °C a relativní vlhkosti vzduchu pod 50 %, jinak se vznítí !

Síra ničí plísně kontaktem s nimi. Hlavní teorie fungování síry spočívá v tom, že vstupuje do buněk plísní a ovlivňuje buněčné dýchání. Síra může hmyz zabít, pokud se jí dotkne nebo ji pozře. Narušuje jejich normální tělesné funkce a mění jejich schopnost produkovat energii.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

30/03/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů