17/03/2023

Rodiče z období baby boomu, svěřili jste se svým dospělým dětem s užíváním konopí?

Patříte mezi lidi, kteří se s užíváním konopí nechlubí? Pokud ano, možná vás překvapí pozitivní přijetí vašich potomků, i když navenek se zdá, že jim stigma užívání konopí také nevadí.

Generace baby boomu není tak otevřená a často se za užívání konopí před svými dospělými dětmi stydí. Kdo jsou baby boomers a jaké jsou jejich zkušenosti s odhalováním užívání konopí?

Kdo je generace baby boomu?


Generace baby boomerů, často označovaná zkratkou boomers, je demografická kohorta, která následuje po generaci mlčící a předchází generaci X. Často se definuje jako osoby narozené v letech 1946 až 1964, tedy jako baby boomers poloviny 20. století. Tato generace je často definována jako osoby narozené v letech 1946 až 1964, tedy v období baby boomu v polovině 20. století. Údaje, demografické souvislosti a kulturní identifikátory se mohou v jednotlivých zemích lišit. Baby boomers bývají popisováni jako nárazová vlna a prase v žitě. Většina baby boomerů jsou děti Největší nebo Mlčící generace a často jsou rodiči generace X a mileniálů.

Zkušenosti s odhalením užívání konopí dospělým dětem

generace baby boomers užívání konopí

Až donedávna jsem se většinou vyhýbala tomu, abych se svými dvěma dětmi mluvila o svém užívání konopí, a své mlčení jsem si ospravedlňovala tím, že vím, že jejich rodiče užívají konopí, stejně jako vědí, že jsme měli sex (minimálně dvakrát, jinak by neexistovali). Ale to neznamená, že o tom musíme mluvit otevřeně. Mnoho mých drahých přátel, kteří jsou rodiči, se nikdy příliš nesnažilo skrývat užívání konopí před svými dětmi. My s manželkou jsme však byli vždy diskrétnější, což bylo snadné, protože za více než 20 let, co vychováváme své děti, jsme marihuanu užívali jen zřídka.

Alkohol jsme samozřejmě pili, ale většinou s mírou. Děti nás dospělé možná přistihly při blbnutí na večírcích, ale rozhodně se nezúčastnily bezuzdných bakchanálií, alespoň já si to nepamatuji. (Ale myšlenka doprovodit jídlo skleničkou alkoholu byla vždycky obecně přijatelnější než nápad ubalit si jointa nebo si na rodinné grilovačce potáhnout z vapky. Relativně běžné přijímání jedné látky oproti stigmatizaci druhé vedlo k tomu, že jsem se zdráhal mluvit o užívání konopí se svými dětmi.

Kdy jsem to konečně musel říct svým dětem? Dostal jsem práci ve společnosti, která investuje výhradně do podniků souvisejících s konopím. V důsledku toho jsem cítil povinnost objasnit svým potomkům svůj postoj k užívání konopí. V duchu úplné informovanosti to znamenalo nejen můj postoj k otázkám, jako je legalizace, ale také to, zda, kdy a jak jejich matka a otec sami užívají konopí.

Baby boomer a užívání konopí

Ráda bych řekla, že jsem své děti posadila před pečlivě připravenou prezentaci v PowerPointu promítanou na stěnu jídelny, umožnila jim krátký prostor pro otázky a odpovědi a na závěr řekla: „Už o tom nebudeme mluvit. Kdo si dá dezert?“ Ale to se nestalo. Místo toho „Rozhovor“ unikal několik měsíců, většinou ve formě narážek. Například „Terry přinesl několik květin, které vypěstoval doma“. Postupně jsme s dětmi přešli k přímějším rozhovorům o konopí, ale konopí jsme během těchto rozhovorů nekonzumovali, i když už byly všechny plnoleté.

Nakonec jsme se o konopí podělili všichni společně. Byli jsme ve čtyřech v letovisku, které navštěvujeme od doby, kdy byly děti malé. Hráli jsme karty, dobře se najedli, brnkali na kytaru a zpívali, hodně jsme se smáli. Několikrát jsme si předali vape pero. Paradoxně si myslím, že jsme nemluvili o konopí. Naopak, naše předávání špeka rezonovalo jasněji než jakékoli řeči.

Mluvili jste o užívání konopí se svými dnes již dospělými dětmi? Pokud ano, co jste jim řekl a jak reagovaly? Podělte se o své zkušenosti v komentářích!

Související články :

Publikoval Sakul

17/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů