22/11/2021

Srpkovitá anémie a konopí

Srpkovitá anémie a konopí. Jak tato rostlina pomáhá pacientům s tímto onemocněním.

marihuana a stickeho choroba

Konopí se zdá být bezpečnou a potenciálně velmi účinnou léčbou chronické bolesti, která postihuje lidi se srpkovitou anémií, jak vyplývá z nové klinické studie, kterou spoluvedl výzkumník. Kalpna Gupta z Kalifornské univerzity v Irvine (UCI) a Dr. Donald Abrams z UC. San Francisco.

Výsledky studie, která byla zveřejněna 17. července 2020, by mohly mít dalekosáhlé důsledky, protože opioidy jsou v současné době hlavní léčbou pro zmírnění chronické a akutní bolesti, kterou trpí lidé postižení srpkovitou anémií (SCD).

SCD je časté dědičné onemocnění krve, které se v těžších stadiích nazývá srpkovitá anémie. Odhaduje se, že touto nemocí trpí 70 000 až 100 000 Američanů a více než 100 milionů lidí na celém světě.

Podle Centra pro kontrolu nemocí (CDC) je jediným lékem na SCD transplantace kostní dřeně nebo kmenových buněk.

Nárůst počtu úmrtí a závislostí na opioidech přiměl lékaře, aby je předepisovali méně často., takže pacienti se srpkovitou anémií mají stále méně možností léčby.

Srpkovitá anémie a konopí

srpkovitá anémie a konopí

„Výsledky těchto studií ukazují, že vaporizované konopí se zdá být obecně bezpečné.“, říká Kalpna Gupta, profesorka medicíny na fakultě Irvine’s Center for the Study of Cannabis na Kalifornské univerzitě..

Gupta uvedl, že kromě toho, že studie byla dostupná, studie otevřela dveře k testování různých forem léčebného konopí pro léčbu chronické bolesti.

„Studie také naznačují, že pacientům se srpkovitou anémií může konopí ulevit od bolesti – a že konopí může společnosti pomoci řešit krizi veřejného zdraví spojenou s opioidy. Samozřejmě stále potřebujeme další studie s větším počtem účastníků, abychom získali lepší představu o tom, jak by konopí mohlo prospět lidem s chronickou bolestí.“

konopí a nemoc buněk

Dvojitě zaslepené, placebem kontrolované, randomizované studie byly prvními, které použily tyto standardní metody k posouzení potenciálu konopí pro úlevu od bolesti u lidí se srpkovitou anémií, uvádí se v tiskové zprávě Centra pro studium konopí UCI.

Výzkumníci hodnotili úroveň bolesti účastníků po celou dobu léčby a zjistili, že účinnost konopí, které obsahovalo stejný podíl THC a CBD, se postupem času zvyšovala.

V průběhu pětidenní studie dvacet tři subjektů uvedlo, že bolest stále méně zasahuje do jejich aktivit, včetně chůze a spánku, a statisticky významně se snížila míra vlivu bolesti na jejich náladu.

Všichni dobře víme, že konopí působí na všechny druhy bolesti, ale je zapotřebí více klinických studií a vědeckého výzkumu, aby i ti nejzarytější odpůrci konopí řekli: „Páni, to jsem nečekal.“ Držme tedy vědcům palce, aby na svá konta dostali více peněz na výzkum této úžasné byliny zvané konopí.

Nukaseeds nabízí několik modelů které mají silné analgetické účinky a výrazně snižují míru pociťované bolesti.

Celoustudii můžete najít na JAMA Network.

Publikoval Jan Veselý

22/11/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů