27/01/2023

Těhotné uživatelky konopí by měly vědět o toxikologických testech.

Co vědět o toxikologických testech ? Těhotné uživatelky konopí čelí stigmatizaci a stresu z možnosti ztráty péče o dítě, a to vše jen proto, že se léčí rostlinou, která je na federální úrovni stále nelegální. Navzdory legálnímu statusu konopí v každém státě má federální klasifikace přednost, pokud jde o místní úřad pro ochranu dětí. Ještě předtím, než se pacientka dozví

Logo Nuka Seeds seed bank

Co vědět o toxikologických testech ?

Těhotné uživatelky konopí čelí stigmatizaci a stresu z možnosti ztráty péče o dítě, a to vše jen proto, že se léčí rostlinou, která je na federální úrovni stále nelegální. Navzdory legálnímu statusu konopí v každém státě má federální klasifikace přednost, pokud jde o místní úřad pro ochranu dětí. Ještě předtím, než se pacientka dozví o těhotenství, jsou již ohrožena její opatrovnická práva, a to kvůli toxikologickým testům moči, které jsou prováděny (někdy nevědomky) během těhotenství.

Strach z této možnosti brání mnoha těhotným lidem v tom, aby si zajistili odpovídající prenatální péči nebo byli upřímní ke svému lékaři. S přibývajícím počtem států, které přijímají legalizaci, si mnoho pacientů myslí, že jsou v bezpečí před službami na ochranu dětí(CPS nebo DCF, v závislosti na oblasti). Jiní předpokládají, že když žijí ve státě, kde je užívání konopí povoleno, neměl by to být problém.

Tyto domněnky obvykle pocházejí od těhotných osob, které nekonzumují alkohol ani jiné kontrolované látky, a od rodičů, kteří léčí závažné stavy rostlinou, kterou nepovažují za drogu. Bohužel orgány SPS nesouhlasí, a přestože obecné sdělení může znít, že nebudou zasahovat, pokud není podezření na zneužívání drog, důkazy svědčí o opaku. Skupiny na sociálních sítích pro matky a rodiče, kteří konzumují konopí, jsou zaplaveny nesčetnými příběhy o zásazích CPS v rekreačních státech.

Dítě je odebráno.

V mnoha případech je dítě odebráno nebo je zpochybněna jeho péče, přestože existují důkazy o stabilním domácím prostředí. Agentura podrobuje nového rodiče intenzivnímu vyšetřovacímu procesu, který často vede ke zbytečným programům protidrogové léčby, ztrátě mzdy, závratným soudním poplatkům a dlouhodobému traumatu.

Mnozí však nevědí, že pacient může toxikologický test odmítnout.

Toxikologické testy pro novopečené matky a děti

„Když je těhotná osoba přijata do nemocnice nebo zdravotnického střediska k porodu, má právo odmítnout testování na drogy, ale ve většině zařízení může být novorozenec testován bez souhlasu rodičů,“ říká Marissa Fratoni, registrovaná zdravotní sestra (BSN-RN) a lektorka konopí.

"Ve většině zařízení mají při testování na drogy přednost pokyny na ochranu dětí stanovené odbory veřejného zdraví a zákony před právy rodičů."
Těhotné konopí
Těhotné konopí.

Jedním z největších faktorů, které ovlivňují výsledek toxikologického testu, je informovaný souhlas, tj. kdy je pacient informován o testu spolu s možnými důsledky. V mnoha situacích se může stát, že pacient o možnosti testování ani neuvažuje, protože lékař toto téma během návštěvy nenastolí. I když vybraný lékař situaci pochopí a souhlasí s tím, že test neprovede, musí těhotná žena zvážit možnost zásahu zvenčí, například od jiného personálu nemocnice.

Pokud by například laktační specialista zjistil, že rodič užívá konopí, mohl by upozornit CPS, aniž by o tom pacienta nejdříve informoval. V současné době neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak by se matka mohla vyhnout možnosti ztráty péče o dítě, zejména pokud máte finanční odrůdaa nemáte na výběr, ke kterému poskytovateli půjdete kvůli pojištění. Jak poznamenává Fratoniová, najít pracovníky v prenatální péči, kteří pracují mimo běžný systém, není nemožné, ale může to být nákladné.

Video Je kouření trávy v těhotenství nebezpečné?

„Profesionální porodní asistentky (CPM) a certifikované zdravotní sestry-porodní asistentky (CNM) jsou vyškolené specialistky na porod. Tito poskytovatelé péče mohou pracovat v běžných porodnicích nebo při nich, ale mohou také pracovat v soukromých porodních centrech nebo poskytovat péči rodinám, které se rozhodnou pro domácí porod. Jejich služby bohužel nejsou vždy hrazeny ze zdravotního pojištění, takže rodiny, které mají zájem o spolupráci s těmito poskytovateli, si možná budou muset zaplatit z vlastní kapsy.“

Jednou z osob, která našla netradičního poskytovatele, byla Stephanie Kernsová, dlouholetá zastánkyně léčebné marihuany a pacientka. O svém právu odmítnout toxikologický test v nemocnici se dozvěděla, když přišla do kontaktu s organizací Moms for Marijuana International. Podle Kernsové jí jedna ze zakladatelek nabídla podporu a řekla, že je k dispozici pro případné dotazy.

Kernsová našla lékaře, který se seznámil s její anamnézou a zdokumentoval, proč se již nerozhodla užívat léky na léčbu endometriózy.

„Informovala mě, že i když jsem plánovala porod doma, potřebujeme plán, kdybych potřebovala nemocnici. Plán se nakonec musel uskutečnit. Když jsem přijela do nemocnice a rodila, byl u mě můj praktický lékař,“ říká Kernsová a dodává, že její praktický lékař informoval personál nemocnice, že toxikologické testy nejsou nutné.

Nic jí nebylo podáno bez jejího souhlasu: žádné vakcíny, testy ani léčba, a její praktický lékař jí dal jasně najevo, že do pokoje nesmí ani personál, pokud to není nutné.

„Také mi řekla, že v mém pokoji zhasneme světla, abych byla klidná. Všichni byli milí a udělali, co jsme řekli,“ říká Kernsová a dává najevo, že personál nemocnice měl při příchodu velké obavy: „Byli překvapeni, jak dobře jsem informovaná, že mám s sebou advokáta (svého lékaře) a na nic se neptali. „

Ne každému takový obhájce dodá sílu, hlavně proto, že neví, kde začít. Zjištění těhotenství je už tak dost zdrcující; starost o péči ještě předtím, než k početí vůbec může dojít, je příliš mnoho na to, aby to zvládl jeden člověk sám. Mít obhájce je zásadní, a tak se s rostoucím počtem legalizací v celosvětovém měřítku začínají objevovat další zdroje.

Elephant Circle je organizace, která se zaměřuje na spravedlnost při narození dítěte a nabízí řadu vzdělávacích a právních služeb.

Zastánce konopí.

„Spravedlnost při porodu nastává tehdy, když jsou všichni stejně schopni rozhodovat o sobě v perinatálním období, když je podporováno a posilováno jejich sebeurčení. Abychom toho dosáhli, budeme potřebovat vědět, JAK a PROČ je spravedlnost při narození. Budeme potřebovat strategie pro řešení systémů moci a útlaku, stejně jako strategie pro změnu a odolnost. Budeme také potřebovat znalosti zdravotnických systémů, právních systémů a perinatálního období. Elephant Circle je tu proto, aby vám pomohl rozšířit vaše schopnosti prosazovat spravedlnost při porodu.“

"Každá těhotná osoba má právo hájit své potřeby. Každá těhotná osoba má právo spolupracovat s poskytovateli zdravotní péče, kteří upřednostňují služby prenatální péče, jež jsou soucitné a neodsuzující," říká advokát, "Jedním z rizik, které je třeba vzít v úvahu, je velmi reálná možnost, že poskytovatelé zdravotní péče nahlásí užívání marihuany Službě na ochranu dětí (CPS), což by mohlo mají sociální a právní důsledky."
animované logo nukaseeds

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete si prohlédnout semena od společnosti Nukaseeds.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

27/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů