16/03/2023

THC v těle – jak dlouho zůstává ?

Možná vás čeká důležitý pracovní pohovor nebo jen chcete být v obraze. Ať tak či onak, je naprosto rozumné zajímat se o to, jak dlouho THC zůstává ve vašem těle a zda projdete drogovým testem.

Možná vás čeká důležitý pracovní pohovor nebo jen chcete být v obraze. Ať tak či onak, je naprosto rozumné zajímat se o to, jak dlouho THC zůstává ve vašem těle a zda projdete drogovým testem. Detekční okno závisí především na četnosti konzumace a citlivosti drogového testu, takže každý případ je jiný. Přesto v tomto článku popíšeme vše, co o tomto poměrně citlivém tématu potřebujete vědět.

Jak se THC v těle zpracovává?

Tetrahydrokanabinol (THC) je chemická látka v konopí, která vyvolává pocit euforie. V těle může zůstat několik dní nebo dokonce týdnů, protože se váže na tuky v buňkách a trvá nějakou dobu, než se zcela metabolizuje. Typický drogový test nehledá přímo THC, ale spíše metabolity THC, jako jsou 11-hydroxy-THC a karboxy-THC, které se v těle odbourávají pomaleji. Po uložení v tělesných tkáních a orgánech se metabolity THC uvolňují do krevního oběhu a nakonec jsou zpracovány játry. U každodenních uživatelů se THC hromadí v tukových tkáních rychleji, než jej dokáží metabolizovat, což znamená, že THC může být zjištěn v testu na drogy i několik týdnů po posledním užití.

Okno detekce

THC v těle - Drogový test

V závislosti na typu použitého testu lze THC zjistit až 90 dní po užití. Doba, po kterou můžete mít pozitivní test na THC po užití konopí, se nazývá „detekční okno“. Detekční okna se značně liší v závislosti na způsobu užití, typu testu a četnosti užívání konopí. Čím pravidelnější je užívání, tím delší je detekční okno. U nepravidelných uživatelů může detekční okno činit přibližně 3-7 dní po posledním užití, zatímco chroničtí uživatelé mohou očekávat detekční okno v délce jednoho měsíce i více.

Jak dlouho zůstává THC v těle?

THC může v těle zůstat i několik měsíců po užití, ale o tom, zda je zjistitelný, rozhoduje způsob testování. Testy moči, krve a vlasů mohou odhalit THC mnoho dní po užití, zatímco testy slin jej mohou odhalit již po několika hodinách. 


THC v moči 3-30 dní

THC v moči

Testy moči jsou nejběžnější formou testování na přítomnost THC a jsou poměrně citlivé. THC zůstává v moči 3 až 30 dní po užití. Koncentrace THC v moči se v průběhu času snižuje v závislosti na frekvenci užívání před poslední dávkou. Pro uživatele, kteří užívají zřídka, detekční okno je obvykle přibližně 3 dny. U těch, kteří kouří přibližně čtyřikrát týdně, je toto období 5 až 7 dní. Ti, kteří kouří denně, mohou očekávat detekční okno v délce 10 až 15 dnů. , zatímco kuřáci, kteří si dopřávají více než jednou denně, budou mít okno delší než 30 dní.

THC ve slinách 1-29 dní

Jak dlouho zůstává THC ve slinách? Testy slin obvykle ukazují na nedávné užití . THC mohou detekovat přibližně 24 hodin po užití, ale někdy ho mohou detekovat až tři dny. Některé zdroje uvádějí, že u chronických uživatelů mohou slinné testy poskytnout pozitivní výsledek až 29 dní po užití. THC se do slin dostává kouřením a působením kouře, ačkoli jeho metabolity mohou být ve slinách přítomny i v případě, že byl požit v poživatinách.

THC v krvi 2 dny

THC v krvi
Konopí – krev

Krevní testy ukazují pouze na nedávné užití a obvykle mohou detekovat THC pouze po dobu 3 až 4 hodin, i když je možné, že i po dvou dnech, protože metabolity mohou zůstat v krevním oběhu několik dní, než se zpracují. THC se dostává do krevního oběhu během několika sekund po vdechnutí a později je distribuován do různých tělesných tkání. Postupem času se znovu vstřebává do krevního řečiště a je transportován do jater, kde se odbourává.

Existuje způsob, jak rychleji metabolizovat THC?

Pokud vás zajímá, zda existuje způsob, jak rychle dostat THC z těla, vězte, že neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak zrychlit metabolismus. Pravděpodobně jste už slyšeli o prostředcích na detoxikaci THC, které nefungují spolehlivě a nijak neovlivňují metabolismus. Obvykle zahrnují pití velkého množství vody a užívání doplňků stravy. Nejúčinnějšími způsoby, jak pomoci tělu rychleji vyplavit THC, jsou dobrá hydratace a pravidelné cvičení, ale ne těsně před drogovým testem. Nejspolehlivějším faktorem pro úspěšné absolvování testu na drogy je čas; čím delší je doba mezi posledním užitím a testem, tím větší je pravděpodobnost, že testem projdete.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Publikoval Blood

16/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů