10/02/2023

Účinek marihuany: 5 základních otázek a odpovědí

Účinek marihuany je pro mnoho lidí záhadou, bojí se ho a nevědí, jak udržet marihuanu čerstvou. Zde je 5 základních otázek a stručné odpovědi

1.Jak na mě marihuana působí?

Jak na mě marihuana působí?

Konopí působí na každého jinak. Různé odrůdy konopí a způsoby užívání mají na uživatele různé účinky. A noví uživatelé obvykle pociťují jiné účinky než zkušení uživatelé. Jsou lidé, kteří při prvním vyzkoušení konopí necítí vůbec nic. Mnoho lidí, kteří konopí užívají, považuje tento zážitek za uvolňující a mírně euforický. Někteří se v důsledku toho stávají společenštějšími a otevřenějšími. Jiní uvádějí, že jsou po něm unavení, úzkostní nebo paranoidní. Pokud si nejste jisti, jak na vás bude konopí působit, je nejlepší začít s nízkou dávkou. A zeptejte se ostatních na doporučení, s jakými odrůdami marihuany, produkty a dávkami začít.

2.Jaký je rozdíl mezi marihuanou pro rekreační a léčebné účely?

Hlavní rozdíl mezi léčebným a rekreačním konopím spočívá v tom, jak je konopí regulováno a jak se k němu můžete dostat. Léčebné konopí vyžaduje doporučení lékaře pro kvalifikovaný stav, abyste měli přístup ke konopí a konopným produktům, mohli si je koupit nebo je konzumovat. Rekreační užívání konopí naproti tomu vyžaduje, abyste si ho koupili nebo vypěstovali. Existují však i lidé, kteří rozlišují mezi léčebným a rekreačním konopím podle toho, jak konopí užívají. Rekreační uživatelé chtějí zažít nové stavy vědomí a znalci vyhledávají různé účinky pro různé situace a nálady. Na druhou stranu uživatelé z řad lékařů hledají odrůdy konopí, které pomáhají při konkrétním onemocnění nebo stavu. Pacienti často hledají odrůdy marihuany, které jim uleví od příznaků, ale poskytnou pouze mírný psychoaktivní zážitek, který jim umožní zůstat produktivní a aktivní.

3.Jak dlouho trvá, než se projeví účinky marihuany ve formě poživatin?

Sušenka, koláček a konopný květ

Doba, za kterou potravina začne působit, závisí do značné míry na vašem metabolismu. Někteří lidé s rychlejším metabolismem pociťují účinek zhruba po hodině, zatímco lidé s pomalejším metabolismem nemusí nic cítit dvě hodiny nebo déle. Účinek obvykle vrcholí až čtyři hodiny po konzumaci nebo vypití konopí, proto je nejlepší počkat alespoň tak dlouho, než zkonzumujete více. Ve většině zemí se za dávku považuje 10 mg – což může být pro někoho tak akorát, ale jiní mohou potřebovat mnohem více, aby pocítili stejný účinek. Nespěchejte, abyste zjistili, co je pro vás vhodné, a vždy se podívejte na etiketu, kde je uvedeno dávkování a doporučená velikost porce.

4.Jaký je nejlepší způsob skladování květin, aby se zachoval účinek marihuany?

účinek marihuany - skladování marihuany

Konopí je nejlepší skladovat na chladném a tmavém místě mimo dosah přímého světla. Uchovávejte ho v nádobě, např. ve skleněné dóze, aby bylo co nejméně vystaveno působení vzduchu. Relativní vlhkost nižší než 65 % pomáhá předcházet plísním a hnilobě. A i když to není nutné, vždy je dobré odrůdy oddělit, aby se zachovaly jejich individuální chuťové profily.

5.Může mi účinek marihuany ublížit? Je předávkování smrtelné?

Z krátkodobého hlediska vám užívání marihuany nemůže uškodit. V historii lidstva nebyl zaznamenán jediný případ přímé souvislosti mezi předávkováním marihuanou a smrtí. Existují spekulace, že silný účinek marihuany může být spouštěčem některých duševních poruch (nejčastěji schizofrenie), ale to se týká pouze lidí s genetickou predispozicí k těmto chorobám, u nichž je pravděpodobné, že je spustí řada možných podnětů. Z dlouhodobého hlediska může časté užívání konopí vést ke zhoršení krátkodobé paměti a v případě kouření k poškození plic (nikoli však k rakovině plic). Dlouhodobé užívání marihuany může také u některých lidí způsobit absenci snů (dokonce i nočních můr).

Pomohly vám tyto 4 základní odpovědi? Podívejte se na naše další články v sekci průvodce.

Publikoval Sakul

10/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů