30/01/2023

Vaporizace marihuany : 4 věci, které je třeba zvážit před nákupem

Zde jsou 4 věci, které je třeba zvážit před nákupem vaporizéru pro vaporizaci marihuany.

Marihuanový květ vs. koncentrát kanabinoidů

To je pravděpodobně nejdůležitější otázka, kterou byste si měli položit: „Chci doplnit marihuanový květ nebo koncentrát?“ Pokud rádi kouříte a plánujete svůj čas rozdělit mezi vaporizér a například rolování papírků, pravděpodobně budete chtít vaporizér, který pojme sypké listy, abyste nemuseli kupovat jak květinu, tak koncentrát. Pokud plánujete přestat kouřit a upřednostnit vaporizaci marihuany (třeba kvůli zdravotním obavám spojeným s kouřením), můžete se bez obav zaměřit výhradně na koncentráty.

vaporizér a konopné květy

Z ekonomického hlediska se jedná o dvě odlišné věci. Koncentrátové kazety stojí přibližně 40 dolarů a vystačí na 100 až 200 šluků z pera, zatímco vaporizéry fungují na tradičním systému „misky“: Cena náplně závisí na odrůdě konopí, jeho kvalitě, dodavateli atd.

Mějte na paměti, že výběr odrůd na trhu je dnes mnohem širší než u koncentrátů. Pokud jste tedy znalci, vaporizér se sypanými listy vám tento objev/zážitek stále umožní. Očekává se však, že tento trh poroste obrovským tempem, takže budoucnost je pro fanoušky koncentrátů jasná.

Účinnost

Snad sis nemyslel, že si někdy budeš muset pamatovat rozdíl mezi vedením a konvekcí? Ukázalo se, že základní kurz chemie byl užitečný pro informovaný nákup odpařovače sypaných listů. Vedení a konvekce popisují přenos tepla: Kondukce je bez pohybu (představte si kov na kov), zatímco konvekce vyžaduje k pohybu energie kapalinu nebo plyn (představte si páru).

Dobrým příkladem kondukčního vaporizéru je Pax od společnosti Ploom, který k ohřevu mletých květin používá kovovou komoru. Firefly je konvekční vaporizér, který ohřívá květiny horkým vzduchem. Konvekční vaporizéry jsou – teoreticky – účinnější; kondukční ohřev (pomocí kovové komory) je často nerovnoměrný (květiny, které se dotýkají stěn komory, dostávají více tepla než květiny uprostřed komory) a neúčinný (ohřívají se nepřetržitě, i když neinhalujete, což může vést k plýtvání květinami).

konopí vaporizující dívka

V závislosti na tom, jak těsně vodivou komoru zabalíte, bude možná nutné květ po několika šlucích promíchat, abyste dosáhli rovnoměrného zahřátí. Tento bod je však sporný, pokud se rozhodnete pro koncentráty, u nichž již není nutná dekarboxylace (neboli „aktivace“) kanabinoidů. Pokud je důležitým hlediskem ochrana životního prostředí, je jednoznačně lepší používat sypané listy, protože vzniká méně plastového odpadu a odpadá proces chemické extrakce.

Pohodlí

Záleží na tom, jak chcete vaporizér používat. Pokud dáváte přednost rychlému šlukování na cestách, koncentráty mají velký smysl: není potřeba žádný čas na zahřívání a vape pera jsou obvykle malá a nenápadná. Na druhou stranu, pokud chcete pořádat skupinová sezení nebo jen vapovat doma, má velký smysl vapovat s volnými listy, které vyžadují dobu zahřívání.

Odpařování marihuany - stolní sopečný odpařovač

Důležitým bodem je příprava zařízení: u vaporizérů se sypanými listy je třeba před každým použitím naplnit komoru mletými květy (nezapomeňte na mlýnek) a vaporizér pravidelně čistit. U koncentrátů existují dvě možnosti: Některé lze používat se šroubovacími jednorázovými kazetami, zatímco jiné je třeba doplňovat (což může být nepříjemné), ačkoli doplňování je nutné jen zřídka.

Důležitým faktorem je také výdrž baterie a doba dobíjení; bateriové vaporizéry mají vypínač a v zapnutém stavu odebírají energii nepřetržitě, přičemž výdrž baterie je srovnatelná s výdrží notebooku. Na druhou stranu většina vapovacích per nemá vypínač a odebírá energii pouze při vapování, čímž se snižuje frekvence nabíjení.

Pokud vám přenosnost nevadí, existuje celá řada stacionárních vaporizérů, které lze zapojit do sítě.

Zkušenosti

Tohle je něco pro znalce. Pokud je pro vás kouření velkým potěšením, je pravděpodobné, že máte velký zájem o chuť a vůni rostliny. Každý vaporizér, který je dnes na trhu, s sebou přináší nevyhnutelnou chuť a vůni, které ovlivní váš zážitek. Stejně jako u kouření platí, že nejlepší způsob, jak najít vaporizér, který vám bude vyhovovat, je pokus a omyl, ale obecně platí, že vaporizéry se sypanými listy mají silnější chuť než koncentráty.

dívka s vaporizérem

Také vůně již vaporizovaných květů je silná a často nepříjemná, což znamená, že byste měli komoru se sypanými listy vyprázdnit krátce po každém použití, což u koncentrátů neplatí. Mnoho lidí touží po opojném pocitu, který kouření přináší. Vapování, které je čistou metodou, má lehčí účinek. To může být dobré nebo špatné v závislosti na tom, co hledáte – pro někoho to znamená jasnější účinek, pro jiného slabší.

Jsou nějaké vaporizéry, které máte rádi a které byste doporučili? Rádi si poslechneme, co si o tom myslíte!

Pomohl vám tento průvodce vybrat ten správný vaporizér? Podívejte se na naše další průvodce vaporizací marihuany

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

30/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů