Čeština
Venkovní pěstování konopí
Všichni milují pěstování konopí pod širým nebem. Je to jako splynutí s přírodou. Pokud se budete řídit pokyny, vypěstujete každý kmen konopí. Go ahead.
Pěstování konopí venku je v mnoha ohledech idylické. Na kůži cítíte sluneční paprsky, na rukou mokrou hlínu, slyšíte zpěv ptáků a jemný vánek vás příjemně chladí. Takový scénář je oblíbený u mnoha pěstitelů, kteří se pak pyšní svým venkovním výtvorem, o který se starali několik měsíců.
Samotné pěstování venku má další výhody. Vezměte si, kolik energie ušetříte. Slunce a déšť jsou mnohem ekologičtější než umělé světlo a voda z kohoutku. Dalším bonusem je prostor pro pěstování. Venku máte téměř neomezené možnosti, takže můžete pěstovat opravdu velké rostliny, které budou mít obrovskou úrodu.
Pokud o tom slyšíte a líbí se vám myšlenka takového venkovního hospodaření, následující řádky vám pomohou zvládnout příští sezónu.
KROK 1: Vyberte si ideální odrůdu
To je první, ale zatraceně důležitý krok, který musíte pečlivě zvážit. Není problém získat semena konopí vaší oblíbené odrůdy nebo té, kterou vám někdo doporučil. Musíte vědět, co od rostliny skutečně chcete. To může zahrnovat vše od složitosti pěstování až po fyzické vlastnosti.
Pro rostliny je důležité i samotné klima a výběr vhodné odrůdy podle klimatických podmínek. Pokud máte dostatek místa, můžete si vybrat obrovskou sativu. Pokud však máte málo místa na pěstování nebo chcete být méně nápadní pro své okolí, je dobrou volbou malá indika nebo samonakvétací rostlina.
Samozřejmě se rozhodněte, zda chcete odrůdu s velkým množstvím THC, nebo odrůdu, která vás více uklidní a bude mít spíše terapeutické využití.
KROK 2: Semena konopí musí být naklíčena
Vybrali jste perfektní odrůdu. Nyní je třeba udělat další krok a nechat semena vyklíčit. Existuje mnoho metod klíčení. Nezapomeňte, že ať už zvolíte jakýkoli způsob klíčení, musíte nechat semena klíčit na místě, kde je tma, vlhko, optimální teplo a vlhkost.
Více informací o klíčení najdete zde.
KROK 3: Výběr místa
Musíte najít místo pro výsadbu. Pokud nemáte bezpečnou zahradu nebo skleník, můžete je chvíli hledat. Místo by mělo splňovat určité podmínky pro bezproblémové pěstování.
Místo musí být na slunném místě, ale zároveň musí být chráněno před silným větrem nebo bouřkou. Protože si nepřejete výskyt plísní, musí být pěstební prostor dobře provzdušněn. Jakékoli místo orientované na jih bude mít vždy dostatek slunečního svitu.
Lidé s vlastním pozemkem mají vždy lepší podmínky než ti, kteří bydlí v paneláku. Konopí můžete pěstovat na terase nebo balkoně i bez pozemku. Můžete se také rozhodnout pro pěstování na venkovních, skrytých místech. Je to tady, ale hrozí, že vám někdo zničí nebo ukradne úrodu.
KROK 4: Pro pěstování konopí musíte mít vhodnou půdu.
Místo bylo nalezeno, nyní musíme připravit půdu a „potravu“ pro rostliny. Konopné rostliny mohou při správné výživě produkovat pozoruhodné věci, v tomto případě úrodu.
Pak je tu otázka, zda takovou skvělou půdu koupit, nebo vytvořit domácí. Začátečníci jistě uvítají, že již mají k dispozici předem připravenou směs, kterou mohou použít. Dobré premixy najdete ve specializovaných obchodech, neměly by obsahovat škůdce ani plísně. „levnou“ zeminu z hobbymarketů je třeba desinfikovat peroxidem nebo v troubě, ale ztratíte tím i symbiotické bakterie.
Mnoho lidí si raději vytvoří vlastní půdní substrát, o kterém jsou přesvědčeni, že je 100% organický a plný všech potřebných látek. Tomuto typu se často říká „superzemina“, protože je opravdu skvělá. K jeho vytvoření potřebujete zralou půdu, kompost a něco na provzdušnění (např. perlit).
KROK 5: Přemístění a vyjmutí semen konopí
Sazenice konopí pak můžete zasadit do květináče s připravenou směsí půdy nebo přímo do půdy na předem vybrané místo. Doporučujeme použít obohacenou zeminu z kroku 4.
Pokud přesazujete do květináčů, můžete použít klasický plast nebo látku. Tkanina je lepší díky vynikající propustnosti vody a celkovému proudění vzduchu v půdní směsi.
Sazenice samonakvétacích odrůd je třeba přesadit přímo do konečného květináče. Sazenice fotoperiodických odrůd lze přesazovat několikrát.
KROK 6: Zalévání a krmení
Při přípravě na pravidelnou zálivku vždy dbejte na to, aby horní 2 cm půdy byly suché. To znamená, že můžete přidat vodu. Příliš časté zalévání může zabránit kořenům dýchat a přijímat živiny. Kořeny rostlin konopí v půdě preferují cykly sucha a vlhka.
Stejné je to i s výživou. Vždy dodržujte předepsané dávkování. Pokud je vaše půda chudá na živiny, můžete pravidelně používat výživu. Za předpokladu, že máte půdu bohatou na minerály a živiny (superpůdu), nemusíte přidávat žádné další doplňky, voda postačí, dokud vám rostlina na listech neprojeví nedostatek.
KROK 7: Chraňte rostliny před škůdci / chorobami a pečlivě sledujte jednotlivé listy.
Některé druhy hmyzu a také někteří živočichové se rádi živí konopím, pokud se k němu dostanou. Pravidelně kontrolujte rostliny. Prohlédněte si jednotlivé listy (horní i dolní), květy, stonek a také vrchní vrstvu půdy. Kromě škůdců mohou být rostliny napadeny některými chorobami nebo vykazovat nadbytek/úbytek živin. Konopí je však vynikající v tom, že může svůj „status“ indikovat prostřednictvím listů. Barevné změny a změněná struktura vypovídají o mnohém. Problémy mohou nastat i z jiných důvodů, než je nedostatek živin nebo přítomnost škůdců. Zde hovoříme o hodnotě pH. Rostlina potřebuje správné pH, aby mohla přijímat živiny, a pokud je pH nízké nebo vysoké, může dojít ke komplikacím. Správné pH v půdním prostředí je přibližně 6,5.
KROK 8: Rostliny konopí můžete vycvičit, aby měly lepší výnosy
Pravděpodobně jste již slyšeli o konceptu školení rostlin. Není to nezbytně nutné, ale může udržet rostlinu pod kontrolou a zajistit lepší úrodu. Jednotlivé metody se používají především pro vyšší výnosy.
Metody lehkého namáhání spočívají v ohýbání a svazování jednotlivých větviček směrem dolů, do stran nebo určitým směrem. Díky této manipulaci se světlo dostane na více míst a podpoří se celkový růst. Můžete tak mít mnohem více nebo větší pupeny.
Pak jsou tu „těžké“ zátěžové techniky. V každém z nich narušíte fyzickou strukturu rostliny. Konvenční ořezávání kvůli větvení tak patří k agresivnější formě výcviku. Má zásadní vliv na množství pupenů. Vyhněte se častému stříhání kvůli riziku onemocnění nebo hermafroditismu.
Kromě toho, že ovlivňujete úrodu, máte dobrou kontrolu nad tvarem rostliny.
A teď už musíte jen čekat.
Dalším krokem je jen trpělivost a provádění rutinních činností až do sklizně.
Publikoval Jan Veselý
28/05/2021kup si semena konopí z naší nabídky
naše potěšení