24/01/2023

Zkazí se marihuana a jak dlouho vydrží?

V určitém okamžiku si většina huličů položí otázku: kazí marihuana?? A jak udržet marihuanu déle čerstvou

Je to klasický scénář: došly vám květiny a při zoufalém hledání dalších objevíte někde vzadu ve skříni dávno zapomenutý sáček s květinami. Jste nadšeni svým nálezem. Ale počkejte: jak dlouho vydrží tráva? Jak dlouho je tráva dobrá? Můžete stále kouřit starou, vysušenou marihuanu? Jaká je trvanlivost marihuany a co se stane, když nekouříte čerstvou marihuanu? V této příručce najdete všechny potřebné informace.

Jak dlouho je marihuana dobrá: základní informace

Přejděme k jádru věci. Jaká je trvanlivost marihuany? Za ideálních skladovacích podmínek může konopí skutečně zůstat čerstvé poměrně dlouhou dobu.

Pokud byla marihuana správně sklizena, usušena, vysušena a následně uskladněna, můžete očekávat, že vydrží čerstvá šest měsíců až rok.

Pokud jste marihuanu skladovali obzvlášť dobře a měli jste trochu štěstí, můžete tuto dobu ještě prodloužit. Možná dokonce až dva roky.

Pro většinu kuřáků marihuany však nejsou podmínky ideální. Bez skladovacích nádob s kontrolovanou vlhkostí a za předpokladu, že je marihuana vystavena určitému stupni světla a teplota není zcela ideální, byste neměli očekávat, že budete moci marihuanu používat po celý rok.

Jak dlouho vydrží marujuana? Obecně byste se měli snažit spotřebovat všechny květiny do šesti měsíců. Pokud jste však investovali do kvalitního skladovacího zařízení, můžete je samozřejmě skladovat až rok.

Jak dlouho je marihuana vhodná: Vědecká odpověď

Nyní, když máte obecnou představu o tom, jak dlouho marihuana vydrží, přejděme k vědecké odpovědi. Nejprve je důležité pochopit, co se vlastně s marihuanou děje, když stárne.

V podstatě se rozloží všechny chemické látky, které dělají marihuanu tak výjimečnou. Mnoho kanabinoidů a terpenů v konopí se časem pomalu rozkládá a ztrácí své účinky.

Rozkladem terpenů ztrácí květ chuť a vůni. Stará marihuana je proto relativně bez chuti a nemá charakteristickou štiplavou vůni, jakou by měly mít čerstvé květy. Stará tráva někdy chutná také trpce a nepříjemně. Jakmile se terpeny rozloží, tráva už nechutná ani nevoní tak, jak by měla.

Stejně tak, a to je pravděpodobně důležitější, dochází v průběhu času k degradaci kanabinoidů. Stará, opotřebovaná marihuana už není tak silná, protože se v ní velká část THC rozpadla a vypařila.

A v tomto okamžiku můžeme velmi přesně zjistit, jak dlouho je marihuana dobrá. Úřad OSN pro drogy a kriminalitu naštěstí zkoumá věci za nás.

Jejich výzkumníci zjistili, že rostlina konopí ztrácí účinky THC v průměru touto rychlostí:

  • Po jednom roce ztrácí květiny přibližně 16 % THC.
  • Po dvou letech skladování dojde ke ztrátě 26 % THC.
  • Po třech letech ztrácí květiny 34 % THC.
  • Po čtyřech letech skladování ztrácí květiny 41 % THC.

Jak dlouho vydrží marihuana: je vaše marihuana zkažená?

Vraťme se k tomu starému pytlíku marihuany, který jste našli vzadu ve skříni. Jak poznáte, že je zkažená? V zásadě hledáte několik věcí:

  • Je plesnivá? Pokud byla tráva příliš vlhká nebo mokrá, může zplesnivět. Nekuřte plesnivé květy.
  • Je vysušená? Pokud se vaše tráva změnila v prach, je zřejmě příliš stará.
  • Voní svěže? Staré marihuaně chybí svěží vůně čerstvé trávy.
  • Rozpadá se? Pokud je houbovitá a po rozbalení nevydává zvuk, může být vlhká a plesnivá. Pokud se okamžitě rozpadne na suchý prach, je příliš starý.

Jak dlouho je marihuana vhodná?

Pokud zjistíte, že se vám marihuana zkazila, není to konec světa. Technicky vzato ji stále můžete kouřit. Nebude vám to moc chutnat. A protože se většina kanabinoidů již pravděpodobně rozpadla, pravděpodobně už nebudete ani pořádně sjetí.

Kouření starých květin vás však nezabije ani vám nezpůsobí nemoc. Jedinou výjimkou je plesnivá marihuana. Pokud mají květiny příliš mnoho vlhkosti, mohou zplesnivět.

Pokud vidíte barevné skvrny nebo bílou rozmazanou plíseň nebo pokud je cítit jinak než po konopí, neměli byste s ním zacházet. Kouření nebo požití plísní vám rozhodně může způsobit onemocnění nebo ještě něco horšího, proto se jim vyhýbejte.

Nyní, když znáte odpověď na otázku, jak dlouho tráva vydrží, co byste měli udělat pro to, aby zůstala čerstvá? Aby tráva vydržela co nejdéle, měli byste používat správné techniky skladování.

Snažte se kontrolovat teplotu a vlhkost. Uchovávejte ji mimo dosah přímého slunečního světla a skladujte ji na chladném, suchém a tmavém místě. S trochou péče a základním vybavením můžete z trávy vytěžit to nejlepší.

Takže se marihuana zkazí?

Ano, marihuana podléhá zkáze. Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak se může zkazit. Na jedné straně může jednoduše vyschnout a proměnit se v prachovou, drobivou a neúčinnou květinu, pokud ji necháte příliš dlouho nepoužívanou nebo vystavenou příliš velkému množství světla či vzduchu. Na druhou stranu může tráva zplesnivět, pokud je vystavena přílišné vlhkosti nebo jiným nečistotám. A nechcete se nadýchat kouře z plísní. Z toho vám může být špatně.

Kromě možnosti onemocnění ze zkažené marihuany získáte lepší produkt a lepší zážitek z konopí, pokud budete květiny udržovat čerstvé. Čím déle je konopí vystaveno vlivům prostředí, jako je světlo a vzduch, tím více se zhoršuje kvalita kanabinoidů a terpenů. Pokud tedy chcete marihuanu, která chutná a voní a zároveň vás dostane do rauše, měli byste se o své květiny řádně starat.

Jak udržet marihuanu déle čerstvou

Různé konopné produkty mají trochu odlišné potřeby, pokud jde o udržení jejich čerstvosti a účinnosti. Zde je stručný přehled toho, jak udržet různé konopné produkty déle čerstvé:

Květ marihuany

Aby květiny zůstaly čerstvé, je třeba je správně skladovat. To zahrnuje omezení vystavení světlu a otevřenému vzduchu a udržování správné úrovně vlhkosti, obvykle v rozmezí 54 až 63 %.

Abyste toho dosáhli, skladujte květiny buď v malé skleněné zavařovací sklenici, nebo v nádobě určené speciálně pro marihuanu. Udržujte víko pevně zavřené, neotvírejte ho příliš často a uchovávejte ho na chladném a tmavém místě.

A pokud jde o regulaci vlhkosti, můžete si buď pořídit balíček s regulací vlhkosti – podívejte se na Boveda, Integra BOOST nebo podobný produkt – nebo, pokud chcete svou hru posunout na profesionální úroveň, můžete své květiny uložit do speciálního humidoru na konopí, jako je Apothecarry, Cannador nebo jiný podobný produkt.

Marihuanové poživatiny

Sušenka, koláček a konopný květ

Chcete-li uchovat potraviny čerstvé, skladujte je na místě chráněném před vzduchem a přímým světlem. Ujistěte se, že jsou uchovávány na chladném místě, protože mnoho druhů poživatin – zejména tvrdé bonbony a žvýkačky – se mohou snadno rozpustit.

Marihuanové koncentráty

konopná kalafuna

Nejlepší způsob, jak udržet koncentráty čerstvé a účinné, je skladovat je v malých nádobách určených speciálně pro dabing. Obvykle jsou vyrobeny z sklo, silikon nebo podobný materiál. Nádoby pevně uzavřete víčky a skladujte je na chladném a tmavém místě.

Vape pera s kanabinoidy

konopné tekuté pero

Stejně jako u jiných produktů z konopí je nejlepší uchovávat vapovací pera mimo dosah přímého světla. Protože konopný olej je již uvnitř vzduchotěsné kazety, nemusíte se obávat vlhkosti nebo vystavení vzduchu. Na závěr vám poradíme, abyste své vapovací pero skladovali ve svislé poloze, protože díky tomu zůstane veškerý olej na dně zásobníku připraven k okamžitému použití.

Podrobnější pokyny ke správnému skladování marihuany

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Sakul

24/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů