09/04/2023

10 zdravotních přínosů konopného terpenu terpineolu

Díky mnoha potenciálním zdravotním přínosům a příjemnému aroma a chuťovému profilu je terpineol stále oblíbenější jak mezi milovníky konopí, tak mezi spotřebiteli, kteří dbají na své zdraví. Podívejte se na 10 zdravotních přínosů tohoto terpenu.

Terpineol je přirozeně se vyskytující terpen, který se nachází v několika rostlinách, včetně konopí, a má řadu zdravotních přínosů pro vaše zdraví. Je známý svou příjemnou květinovou, dřevitou a borovicovou vůní s nádechem citrusů nebo máty. Má mírně sladkou a mátovou chuť, proto se často používá v potravinářském a voňavkářském průmyslu. Obecně se má za to, že má příjemný a jemný aromatický a chuťový profil. Bylo zjištěno, že má několik příznivých účinků, včetně protizánětlivých, analgetických a protiúzkostných vlastností. V tomto článku se budeme zabývat výhodami tohoto terpenu obsaženého v konopí.

10 zdravotních přínosů terpineolu :

1. Protizánětlivé vlastnosti
Bylo zjištěno, že terpineol má silné protizánětlivé účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Natural Products zjistila, že významně inhibuje produkci prozánětlivých cytokinů. Zánět je častou příčinou bolesti a nepohodlí a snížení zánětu může pomoci tyto příznaky zmírnit.

2. Analgetické vlastnosti
Terpineol má také analgetické účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Ethnopharmacology zjistila, že tento terpen významně snižuje citlivost na bolest u myší. Studie dospěla k závěru, že má potenciál jako přírodní analgetikum.

3. Vlastnosti proti úzkosti
Bylo zjištěno, že Terpineol působí proti úzkosti. Studie publikovaná v časopise Journal of Psychopharmacology zjistila, že významně snižuje úzkostné chování u myší. Tato studie tedy dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba úzkostných poruch.

4. Sedativní vlastnosti
Terpineol má také sedativní účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Natural Medicines zjistila, že významně prodlužuje dobu spánku u myší. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba nespavosti.

5. Protinádorové vlastnosti
Bylo zjištěno, že Terpineol má protirakovinné účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Ethnopharmacology zjistila, že inhibuje růst lidských buněk rakoviny plic. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba rakoviny.

6. Antibakteriální Vlastnosti
Terpineol má také antibakteriální účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry zjistila, že inhibuje růst několika bakteriálních kmenů, včetně Staphylococcus aureus a Escherichia coli. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba bakteriálních infekcí.

7. Antimykotické vlastnosti
Bylo zjištěno, že terpineol má antimykotické účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Essential Oil Research zjistila, že inhibuje růst několika plísňových kmenů, včetně Candida albicans a Aspergillus niger. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba plísňových infekcí.

8. Neuroprotektivní vlastnosti
Zjistilo se, že terpineol má také neuroprotektivní vlastnosti. Studie publikovaná v časopise Journal of Alzheimer’s Disease zjistila, že chrání před kognitivním poškozením a oxidačním stresem u myší. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba neurodegenerativních onemocnění.

10 zdravotních přínosů konopného terpenu

9. Antioxidační vlastnosti
Zjistilo se, že terpineol má antioxidační vlastnosti. Studie publikovaná v časopise Journal of Food Science zjistila, že inhibuje peroxidaci lipidů a odbourává volné radikály. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba nemocí souvisejících s oxidačním stresem.

10. Antidiabetické vlastnosti
Terpineol má také antidiabetické účinky. Studie publikovaná v časopise Journal of Medicinal Food zjistila, že zlepšuje glukózovou toleranci a citlivost na inzulin u myší. Studie dospěla k závěru, že může mít potenciál jako přírodní léčba cukrovky.

Související články :

Publikoval Sakul

09/04/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů