04/10/2022

7 nejznámějších osobností, které podporují léčebné konopí!

Některé celebrity velmi otevřeně hovoří o svých názorech na léčebné konopí a o tom, jak jim osobně pomohlo. Mnozí z nich si dokonce založili vlastní konopné podniky.

Zde je několik známých osobností, které veřejně vyjádřily svou podporu a víru v léčebné konopí.

Slavná Whoopi Goldbergová propaguje léčebné konopí
Whoopi Goldberg

1. Whoopi Goldberg

Whoopi Goldberg používala vape pero na glaukom a menstruační bolesti.
V roce 2016 se Whoopi Goldbergová spojila se zakladatelkou společnosti Om Edibles Mayou Elisabeth a vytvořila řadu produktů z léčivého konopí Whoopi & Maya, včetně koupelových bomb, balzámů, kakaových tyčinek a bylinných tinktur.

Whoopi obhajuje používání svého vape pera k léčbě bolestí hlavy způsobených glaukomem a tvrdí, že nahrazuje „hrsti Advilu“, které dříve používala k léčbě tohoto onemocnění.

2. Tommy Chong

Hvězda Tommy Chong propaguje léčebné konopí
Tommy Chong

Tommy Chong používal konopí jako lék na rakovinu prostaty. S komediální dvojicí Cheech a Chong prozradil tisku, že používal konopný olej k léčbě rakoviny prostaty v prvním stadiu. Řekl, že ze zdravotních důvodů přestal kouřit a olej používá na noc. Po roce byl Chong prohlášen za zbaveného rakoviny, nicméně rakovina se vrátila, a když se objevila, použil kombinaci ozařování a léčby olejem s vysokým obsahem CBD, aby ji porazil.

3. Morgan Freeman

Hvězda Morgan Freeman propaguje léčebné konopí
Morgan Freeman

Morgan Freeman užívá konopí na fibromyalgii.
Freeman uvedl, že si přeje, aby bylo konopí legalizováno, a že díky němu našel úlevu od bolesti při fibromyalgii. Freeman otevřeně hovoří o svých názorech na konopí od roku 2003, kdy v rozhovoru pro deník The Guardian prohlásil: „Nikdy se konopí nevzdávejte„.

V jiném rozhovoru Morgan řekl: „Marihuana má mnoho užitečných využití. Mám fibromyalgické bolesti v této ruce a jediné, co mi přináší úlevu, je marihuana. Mluví se o dětech, které mají velké záchvaty, a bylo zjištěno, že marihuana je zmírňuje natolik, že tyto děti mohou žít. To mi říká: „Legalizujte to plošně!“

Hvězda Pete Davidson propaguje léčebné konopí
Pete Davidson

4. Pete Davidson

Pete Davidson kouří konopí, aby si pomohl s Chronovou chorobou.
Komediální hvězda nedávno uvedla, že kouří konopí, aby se zbavila některých vedlejších účinků Crohnovy choroby. Tento chronický zánětlivý syndrom postihuje trávicí trakt.

Vysvětlil: „Mám Crohnovu chorobu, takže mi to pomáhá víc, než si dokážete představit.“ Davidson uvedl, že Crohnova choroba mu způsobuje velké bolesti žaludku a léky potlačují jeho chuť k jídlu.

„konopí je jediná věc, která mi pomáhala jíst, protože mě celý den bolel žaludek,“ řekl v roce 2016 pro High Times. „Kdybych nekouřil konopi, nemohl bych hrát v SNL.“

5. Lady Gaga

Hvězda Lady Gaga kouří léčebné konopí
Lady Gaga

Lady Gaga užívala konopí na bolest kyčlí. V důsledku náročných nočních vystoupení na turné „Born This Way“ musela Lady Gaga podstoupit operaci, která měla odstranit poškození chrupavky. Po operaci musela používat invalidní vozík.

Aby se zbavila bolesti kyčlí, začala podle svých slov užívat marihuanu a denně vykouří 15 až 20 jointů.

6. Montel Williams

Hvězda Montel Williams propaguje léčebné konopí
Montel Williams

Televizní moderátor Montel Williams říká, že mu marihuana změnila život.

Williams trpí roztroušenou sklerózou, onemocněním centrálního nervového systému, které může způsobovat silné chronické bolesti, únavu a problémy s koordinací.

Od roku 1999 doplňuje svou léčbu vaporizací koncentrované formy marihuany, jak mu doporučil jeho lékař. „Dnes mi konopí ‚pomáhá fungovat‘.“ Williams již dříve řekl serveru Business Insider.

7. Michael J. Fox

Slavná osobnost Michael J. Fox propaguje léčebné konopí
Michael J. Fox

Michael J. Fox, který trpí Parkinsonovou chorobou, se zasazuje o užívání marihuany u pacientů s Parkinsonovou chorobou.

Nadace Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby podporuje reklasifikaci léku, aby jeho léčebné vlastnosti mohly být důkladně prozkoumány a financovány pro masové lékařské využití, stejně jako další nadace pro epilepsii, Tourettův syndrom a další poruchy.

animované logo nukaseeds
Vzhledem k omezenému výzkumu konopí si však stále musíme klást mnoho otázek ohledně jeho údajných léčivých účinků. Před vyzkoušením jakékoli alternativní léčby se vždy poraďte se svým lékařem. 

zdroj – softsecrets

If you want to try quality cannabis seeds, take a look at our offer.

Publikoval Blood

04/10/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů