13/01/2023

Baba Yaga Growreport

Máme growreport o pěstování odrůdy konopí Baba Yaga. Líbí se vám práce tohoto začínajícího pěstitele? Je vhodná pro první pěstování samonakvétací rostliny venku.

Ahoj lidi,

jeden z našich zákazníků přišel s growreportem o odrůdě konopí Baba Yaga, zřejmě to bylo jeho vůbec první venkovní pěstování samonakvétací rostliny, a tak se nám chtěl pochlubit, z čehož máme velkou radost a jsme si jisti, že se jeho report bude všem líbit.

Logo Baba Yaga

Charakteristika

Počet rostlin: 4
Hnojiva: Advanced Nutritients a Atami booster pro fázi kvetení
Školení: žádné
Doba pěstování: červen až 13. srpen
Umístění: Rakousko
Sklizeň: celkem 411 g
Chuť: Ovocná
Vůně: citrusová

Účinek: Uvolňující

Vegetativní fáze

Vegetativní fáze zřejmě trvala 4 týdny. Na fotografiích je vidět, že s rostlinami bylo hodně manipulováno, aby dostaly co nejvíce slunečního světla. Pravděpodobně pěstuje na malém dvorku, ale to není třeba řešit.

Nebyly použity žádné stresové techniky, tedy žádné ohýbání ani vázání, což je pro začínajícího pěstitele pochopitelné.

Růst obou rostlin byl typický pro samonakvétací rostliny, nebyly ani příliš velké, ani příliš malé. Jedna rostlina však vykazovala mírný pokles a druhá velmi rychlý růst do všech směrů.

Struktura keřů je zřejmá.

Fáze kvetení

Fáze kvetení s sebou přinesla zředění energie do růstu šišek a bylo vidět, jak se světle zelená postupně mění v tmavé odstíny.

Několikrát bylo nutné rostliny konopí přemístit do chráněného prostředí, protože na přelomu června a července byly v tomto klimatickém pásmu běžné silnější větry a déšť.

Skvělé na pěstování bylo to, že rostliny neohrožovali žádní viditelní škůdci, kromě listových minérů. Bohužel žádné výrobky proti nim nebyly úspěšné, což z fotografií trochu kazí celkový pohled na rostliny Baba Yaga.

Harvest

Ačkoli je v pěstování konopí začátečník, musíme uznat, že plody jeho práce jsou velmi pěkné a šišky odrůdy Baba Yaga vypadají skvěle. Doufáme, že se mu pěstování líbilo a v příští sezóně se vrátí s dalším reportem.

Líbí se vám jeho práce, náš nejmenovaný pěstitel? Pokud ano, pak Odrůda Baba Yaga už čeká na další. Budete to vy?

 

Publikoval Jan Veselý

13/01/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů