12/02/2023

Blunty a zdraví – Škodí blunty vašemu zdraví?

Blunty se déle kouří, mohou však také vést k horšímu zdraví?

Blunty a zdraví – Blunty jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů kouření konopí. Hoří pomaleji, což je ideální pro kouřové kroužky. Jsou však blunty zdraví škodlivé? Pokud je kouříte jen příležitostně, neměly by vašemu zdraví škodit. Vzhledem k obsahu tabáku však může mít dlouhodobé používání blantu nepříjemné vedlejší účinky. Navzdory své popularitě jsou jedním z nejméně zdravých způsobů konzumace konopí.

Blunty vs. Joints

Blunty nebo Joints ?

Jsou blunty ve srovnání s jinými způsoby kouření konopí škodlivé pro zdraví? joint je oblíbenou metodou kouření pro kuřáky konopí, kteří dbají na své zdraví. Jsou bezpečnější, protože v nich není žádný obsah tabáku.

konopný kouř se obvykle vdechuje a před vydechnutím se krátce udrží v plicích. V případě bluntu to znamená, že tabákový kouř zadržujete v plicích.

Kuřáci cigaret obvykle vypouštějí kouř hned po skončení inhalace. Přesto je kouření cigaret stále nejvýznamnějším rizikovým faktorem vzniku rakoviny plic. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je nejméně 70 ze 7 000 chemických látek produkovaných tabákovým kouřem „známo, že způsobují rakovinu u lidí nebo zvířat“.

I pasivní kouření z dýmek a doutníků může způsobit rakovinu. Rakovina je jen jedním z mnoha rizik spojených s dlouhodobým kouřením. Nelze spoléhat na to, že nás léčivé vlastnosti konopí ochrání před dlouhodobými účinky kouření. Proto je třeba zvážit, kterému způsobu dáváte přednost. Je to pouze vaše rozhodnutí.

Vědci zjistili, že přidání tabáku k tomuto konopí přispívá k rozvoji "závislosti na konopí".
Jiná studie z roku 2009 tvrdí, že tabák zvyšuje "účinnost odpařování THC až o 45 % za testovaných podmínek". Lidé tedy mohou blunty, protože se při používání tupláků cítí lépe než při používání jointů. 

Anti – blunts

Vědec Wiz Khalifa
Vědec Wiz Khalifa

Blunty byly zpopularizovány uměleckými kanály, jako je rap. Nicméně i někteří vysoce postavení rappeři, kteří kouří trávu, přestali kouřit blunty obavám o své zdraví.

Wiz Khalifa kdysi umlčel někoho, kdo si na večírku k poslechu jeho alba zapálil blunta. „Tady se nekouří,“ řekl. Už vícekrát dal najevo, že není jeho fanouškem.

Během návštěvy rozhlasové stanice Shade 45 vysvětlil, proč nemá rád blunty.

„Blunty jsou na hovno,“ řekl. „Nesnáším blunty. Je to kvůli tabáku. Kouřím konopí, ne tabák.“ Wiz to během rozhovoru řekl DJ Whoo Kidovi. On sám dává přednost konopí v jointech.

Wiz Khalifa není jediným známým rapperem, který ví o škodlivosti častého užívání bluntu. Poté, co byl v roce 2012 vyhlášen časopisem GQ „Bawse of the Year“, doporučil Rick Ross svým čtenářům, aby „Blunty“. Místo toho navrhuje kouřit z papírových desek, jak to dělá Khalifa.

Joint nuka seeds

Blunty: Škodí vašemu zdraví ?

Bohužel neexistuje mnoho výzkumů zaměřených konkrétně na uživatele bluntu. To se však brzy změní, když Cincinnatská univerzita zahájí studii o mladých Afroameričanech, kteří užívají blunty. Pokud vám jde především o zdraví, zvažte výměnu bluntů za jointy nebo ještě bezpečnější inhalační metodu, jako je vaporizace. Také se ujistěte, že kouříte nebo pěstujete organické konopí, aby byl váš návyk co nejbezpečnější

Na druhou stranu, neustálé kouření tabáku a konopí může mít někdy následky. Proto lidé jako Rick Ross, který dříve vykouřil deset bluntu na jedno posezení, nyní dávají přednost jointu.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud hledáte čerstvá semena konopí, podívejte se na naši kolekci semen, máme samonakvétací i feminizované odrůdy a najdete u nás také varianty s CBD.

Publikoval Blood

12/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů