26/02/2023

Bolest v krku způsobená kouřením konopí : jak ji léčit a předcházet jí

Proč mě po kouření konopí pálí v krku? Pojďme se na to podívat blíže a zjistit, jaké jsou příčiny a jak tomu předcházet.

Není žádným tajemstvím, že pravidelní kuřáci mohou někdy po šluknutí pocítit bolest v krku. Pokud patříte mezi ně, možná jste se přistihli, že se ptáte: „Proč mě po kouření konopí pálí v krku?“. Pojďme se na to podívat blíže a zjistit, jaké jsou příčiny a jak tomu předcházet.

Proč je bolest v krku způsobena kouřením konopí?

THC i CBD inhibují tvorbu slin, což způsobuje sucho v ústech (známé také jako „vatovec“). Sucho v ústech může vést k suchu v krku a následně k bolesti v krku. Samotný akt kouření je také poměrně drsný pro vaše hrdlo a plíce; horký kouř vysušuje vaše hrdlo a nosní cesty a toxiny ze samotného kouře mohou být dalším dráždivým faktorem. Tato kombinace může vést k bolestem v krku způsobeným kouřením marihuany.

Bolest v krku způsobená kouřením konopí : dívka kouřící konopí

Jak léčit bolest v krku z byliny

Pokud vás někdy po kouření konopí bolelo v krku, existuje několik řešení, jak bolest zmírnit, abyste mohli pokračovat v kouření. Vyzkoušejte tyto metody a nakonec pocítíte úlevu!

Pijte hodně vody

Zaprvé, nejlepší způsob, jak se vyhnout bolesti v krku po kouření konopí, je zůstat hydratovaný! Bolest v krku může být někdy vedlejším účinkem konopí a nejlepším způsobem, jak ji léčit, je zůstat během kouření hydratovaný. Voda je dar z nebes a tím, že se při každém kouření ujistíte, že jste řádně hydratováni, předejdete mnoha negativním vedlejším účinkům THC.

Vyhýbejte se tvrdým potravinám: Jezte raději měkké potraviny

Když jste nemocní, možná znáte pohodlí lehkých jídel, jako je polévka, bramborová kaše, zmrzlina a další. No, totéž lze říci o léčbě bolesti v krku po kouření konopí! Měkká jídla jsou uklidňující a uklidňující a pro vaše tělo budou jistě mnohem snazší než žvýkání a polykání tvrdých potravin.

Čaj a med mohou pomoci při bolestech v krku

Pokud vás po kouření konopí pálí v krku, může být vaše hrdlo suché nebo podrážděné. Zkuste vypít šálek heřmánkového nebo citronového čaje s trochou medu. Med je přírodním lékem na bolest v krku, protože obaluje hrdlo a může pomoci zabránit dalšímu poškození. Citron a med dohromady jsou ideální kombinací pro zklidnění jakéhokoli podráždění v krku.

Kloktejte slanou vodou

Kloktání slanou vodou sice není nejchutnější způsob úlevy od bolesti, ale je to účinná metoda. Stačí vzít čajovou lžičku až polévkovou lžíci soli do sklenice teplé vody a kloktat v 30 sekundových intervalech po dobu několika minut – ale nepolykat! Tím se váš krk zklidní a na chvíli zmírní bolest.

huhňavost způsobená kouřením konopí - zvlhčovač vzduchu

Investujte do zvlhčovače vzduchu

Bolest v krku je obvykle příznakem sucha v ústech, suchého kašle nebo dehydratace průdušek. Pokud vás po kouření konopí často bolí v krku, může být lékem zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovač vzduchu pumpuje do vzduchu vlhkost a zvlhčuje nosní dutinu, průdušky a hrdlo; je to skvělý způsob, jak zabránit tomu, aby sucho vůbec způsobilo bolest v krku.

Jak můžete předcházet budoucím bolestem v krku

Vyzkoušejte alternativy kouření

Pokud vás po kouření konopí bolí v krku, zkuste jiný způsob konzumace konopí. Nejprve zkuste marihuanu vaporizovat. Vaporizace marihuanu zahřívá, aniž by ji spalovala, a zabraňuje tak uvolňování kouře, který obsahuje škodlivé karcinogeny. Můžete také vyzkoušet jedlé tablety, které nevyžadují kouření, a proto nemusí způsobovat bolest v krku. Mezi další možnosti kouření marihuany patří lokální přípravky, tinktury, krémy a v podstatě cokoli, co umožňuje vyhnout se fyzickému kouření.

Do vody v bongu přidejte citronovou šťávu.

Pokud vás po kouření konopí pálí v krku, zkuste do vody v dýmce přidat trochu citronové šťávy. Citronová šťáva vám nejen usnadní čištění sklenice, ale také jí dodá svěžest bez chuti bongové vody. Citronová šťáva také obsahuje mnoho uklidňujících vlastností a její přidání do bongové vody vám pomůže zmírnit některé pocity pálení spojené s kouřením.

Použití čerstvého konopí

Při zapalování je vždy důležité používat čerstvé květy marihuany. Starší konopí vysychá a hůře se kouří. Staré květy mohou být také nezdravé pro vaše plíce, protože jsou náchylné k růstu plísní, hub nebo působí jako hostitelé jiných škůdců. Pokud zjistíte, že vás kouření marihuany dráždí v krku, může být na vině samotná marihuana.

Logo exploze semínek Nuka

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní rostliny konopí, vždy si kupujte kvalitní a čerstvá semena konopí. Můžete se podívat na semena od Nukaseeds.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

26/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů