17/10/2022

Co je hybridní odrůda konopí?

O hybridních odrůdách konopí jste již pravděpodobně slyšeli. Pokud ne, povíme vám něco o tomto druhu marihuany a o tom, z jakých semen vybírat.

Při výběru konopných semen jste se již setkali s pojmem hybrid. Nebo ne? Pokud ne, vysvětlíme vám, co jsou hybridní odrůdy konopí, a doporučíme jednu z nejlepších.

Co je to hybridní kmen konopí a kde se vzal?

hybridní vějířovitý list

Hybrid je výsledkem kombinace indické a sativní odrůdy konopí a v závislosti na genetickém kódu v sobě vždy nese kombinaci obou genetik. U většiny hybridů zjistíte, že jedna část vždy dominuje nad druhou (což znamená dominanci indiky nebo sativy). Kvůli dlouholetému křížení je již těžké najít čistou odrůdu (landrace).

Hybridní rostliny konopí mohou být o něco vyšší, mít krátké a úzké listy a řadu jedinečných vlastností.

Jak se liší hybridní kmeny konopí od indiky a sativy?

hybridní konopí v detailech

Dlouhou dobu se používalo označení indica, sativa a hybrid, ale to je v podstatě nesprávné, protože na molekulární úrovni jsou indica i sativasoučástí druhu Cannabis Sativa L. Tyto vlastnosti tedy nejsou přisuzovány jednotlivě indice nebo sativě, ale tzv. entourage efektu, o kterém jsme nedávno psali (spojení kanabinoidů, terpenů a flavonoidů do jedinečné kombinace, která pak působí na lidské tělo).

Co to znamená pro hybridní odrůdy konopí? Že se příliš neliší od indiky nebo sativy. Je to jednoduše směs dvou odrůd s jedinečnými vlastnostmi, které pak ovlivňují každou z nich svým vlastním způsobem.

Jaké hybridní odrůdy konopí zvolit?

Pokud se podíváte do obchodů se semeny, v mnoha případech se jedná o hybridy, kde převládá buď indica, nebo sativa. V našem případě musím zmínit jednu odrůdu konopí, kterou jsme nedávno představili.

Semena konopí Baba Yaga. Tato dokonalá samonakvétací hybridní odrůda marihuany vás ohromí svou jedinečnou chutí a špičkovými vlastnostmi. Tak na co čekáte? Nebude.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Jan Veselý

17/10/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů