25/08/2022

Fáze kvetení – co dělat s rostlinami konopí v tomto období?

Průvodce pro pěstitele konopí v období kvetení marihuany.

Během fáze kvetení se rostliny marihuany soustředí na produkci vzácných květů. Začnou se objevovat koly, rostliny vytvoří trichomy a začnou vylučovat pryskyřici plnou kanabinoidů a terpenů.

Rostliny konopí mají během fáze kvetení specifické požadavky a vyžadují jiné množství světla a živin než ve vegetační fázi. Nastavení optimální teploty a vlhkosti vzduchu může také skvěle zabránit vzniku plísní a zvýšit kvalitu květů konopí. Chcete-li dosáhnout bohaté úrody, postupujte podle této příručky.

Během vegetační fáze se rostliny marihuany zvětšují, vytvářejí mohutnou strukturu a spoustu malých květních lístků. Když samičím rostlinám konopí vyraší z uzlin malé bílé pestíky, signalizuje to, že jsou dospělé a nastal čas fáze kvetení. Během této fáze rostou květy a vytváří se profil kanabinoidů a terpenů.

Fáze kvetení

Fáze kvetení začíná přirozeně s podzimním obdobím, zatímco pěstitelé v interiéru musí zahájit fázi kvetení změnou světelného cyklu z 18-6 na 12-12 hodin světla a tmy. Než se dostaneme k podrobnostem, je důležité si uvědomit, že hlavní chybou, které se pěstitelé marihuany dopouštějí během fáze kvetení, je přehnojování rostlin konopí. To, že se tvoří květy, ještě neznamená, že je třeba rostliny marihuany hnojit hnojivy a posilovači – to často vede k toxicitě živin.

Obecně platí, že méně živin přináší lepší výsledky. Pokud je zjištěn nedostatek živin, měly by být do výživy přidány potřebné látky. V našem článku o výživě se dozvíte, jak nedostatky odhalit.

Předkvěty

předkvětiny rostlin marihuany ze semenné banky NukaSeeds

Fáze kvetení je obvykle považována za jedinečnou fázi, avšak pro dosažení nejlepších výsledků je třeba rozlišovat některé nuance. Když se v uzlech začnou objevovat bílé pestíky (chloupky), znamená to, že začalo stadium před květem. V tomto okamžiku pěstitelé v interiéru přepnou světelný cyklus na 12-12, čímž rostlinám signalizují, že začalo podzimní období a je čas na tvorbu květů. Je důležité pokračovat v pravidelném hnojení rostlin a mírně ho posunout na stranu P-K (fosfor a draslík), aby se mohly rozvíjet květy.

Začínající pěstitelé marihuany často přecházejí z vegetativních hnojiv bohatých na dusík na hnojiva s vysokým obsahem P-K, což často končí katastrofou. V této fázi se květy sotva vytvořily, takže vyžadují pouze stopové množství živin. Ve fázi před rozkvětem se v uzlinách vytváří více pestíků a větších kalichů (květů konopí), což vede k další fázi.

Raná kvetoucí rostlina konopí Banshee od Nukaseeds

Rané kvetení

Kalichy se zvětšují a pestíky prodlužují. Jedná se o ranou fázi kvetení. V této fázi rostliny stále rostou a v závislosti na genetice odrůdy se mohou značně zvětšovat. Šišky budou v této fázi vyžadovat trochu více P-K, takže stále pokračujeme v nahrazování dusíku fosforem.

Vrcholná fáze kvetení

Vrcholné stadium kvetení začíná, když se květy spojí v dlouhou skupinku zelených kalichů a bílých pestíků. V této fázi by rostliny konopí měly dostávat více P-K, protože šišky jsou již značně zvětšené. V této fázi musí pěstitelé konopí věnovat velkou pozornost podmínkám prostředí a hnojení. Pokud se ve fázi vrcholného kvetení něco pokazí, šišky se příliš nezvětší.

Vrcholná fáze kvetení konopí Automaton ze semenné banky Nukaseeds

V této fázi rostliny konopí stagnují v růstu a většinu energie věnují tvorbě květenství. Velké rostliny konopí mohou potřebovat oporu (většinou v interiérech a sklenících). Květy konopí jsou naplněny vodou a mohou být příliš těžké pro stonky, které mohou pod jejich vahou prasknout. V této fázi se začínají tvořit trichomy a vyvíjet kanabinoidy a terpeny.

Fáze dozrávání květů

Zde se nachází poslední část fáze kvetení, fáze dozrávání. V této fázi jsou květy již poměrně velké, husté a těžké. Bílé pestíky se začnou kroutit a měnit barvu do tmavších odstínů. Trichomy se mění z čirých na mlhavé a jantarové. Pokud chceme získat více povznášejících účinků z šišek, měli bychom je sklízet, když jsou trichomy většinou mléčné. Pokud chcete dosáhnout více sedativních účinků, měli byste počkat, až se některé trichomy zbarví do jantarové barvy.

Fáze dozrávání květů rostlin konopí Automaton z banky semen Nukaseeds

Během této fáze by se mělo množství dodávaných živin postupně snižovat a dusík by měl být ze směsi prakticky vyloučen. V období 1-2 týdnů před sklizní by měly být rostliny konopí zbaveny všech živin, které již nejsou žádoucí. To se obvykle provádí proplachováním půdy čistou vodou s upraveným pH nebo pomocí speciálních přípravků, aby rostliny mohly využít všechny nashromážděné živiny.

Vše o proplachování rostlin konopí si můžete přečíst v našem dalším článku. Během dozrávání listy pomalu žloutnou a začínají opadávat, což je v této fázi dobré znamení. Když květy plně dozrají, je čas sklízet.

ŽIVINY V OBDOBÍ KVĚTU

Živiny ve vegetační fázi musí být bohaté na dusík. Jak bylo uvedeno výše, během fáze kvetení by se mělo postupně přejít na více živin na bázi P-K.

Podávání živin

Ve fázi růstu je listové hnojení snadné, ale ve fázi kvetení se chceme vyhnout postřiku květů marihuany. Když se květy začnou zvětšovat, je třeba se listovému hnojení zcela vyhnout.

NEJLEPŠÍ PODMÍNKY V PĚSTEBNÍ MÍSTNOSTI PRO OBDOBÍ KVETENÍ.

Světlo:

Osvětlení během fáze kvetení by mělo být silnější v červeném vlnovém spektru na rozdíl od „modrého“ vlnového spektra během vegetačního období. Při pěstování v interiéru by měl být světelný cyklus přepnut na 12-12, pokud se nejedná o samonakvétací rostliny konopí, které snesou delší dobu osvětlení.

NEJLEPŠÍ PODMÍNKY V PĚSTEBNÍ MÍSTNOSTI PRO OBDOBÍ KVETENÍ MARIHUANY.

Teplota/vlhkost:

U fotoperiodických rostlin konopí je vhodné napodobit rozdíly mezi létem a podzimem zkrácením světelného cyklu a mírným snížením teploty. Vlhkost vzduchu by neměla překročit 50 %, jinak by šišky mohly začít plesnivět. Proto je lepší udržovat vlhkost na 40 % než na 60 %. V době květu je také vhodné přidat ventilátor.

pH:

Nejlepší pH pro konopí pěstované v půdě je 6,0-6,5, pro pěstování v hydroponickém prostředí 5,5-6,0 pH.

Větrání/cirkulace:

Dobrá cirkulace vzduchu je důležitá v každé fázi růstu. Během fáze kvetení je třeba vzít v úvahu, že šišky vydávají charakteristický zápach, který lze snadno rozpoznat.

Publikoval Peca Sarm

25/08/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů