28/05/2021

Jak často zalévat rostliny konopí?

Voda je pro rostliny konopí velmi důležitá. V jakých intervalech můžete rostliny zalévat, aby jim to prospělo.

Voda je nezbytnou součástí životního cyklu konopí. Ale není to jen tak, že vezmete konvičku nebo hadici a tu a tam zaléváte květinu. Musíte vědět, jak často rostlinu zalévat a jaké je ideální množství vody. Je také dobré vědět, kdy do vody přidat nějaké živiny a kdy ne.

V jakém časovém intervalu zaléváme rostliny konopí?

Zalévání malé rostliny konopíNormální půda– Před přidáním vody se ujistěte, že je horní vrstva 1-2 cm suchá. Nejlépe se k tomu hodí prst. Pak budete vědět, zda přidat vodu, nebo ne.

Kokosová vlákna – pokud místo běžné zeminy použijete kokosová vlákna, můžete vodu přidat během jednoho až dvou dnů. Nemusíte čekat, až vrchní vrstva vláken uschne.
Při přidávání živin do vody dbejte na to, aby 10-20 % vody odteklo do odkapávací misky. Výživa je důležitá, ale pouze ve správném poměru. Kokos se počítá jako hydroponické médium, takže můžete hnojit při každém zalévání.

Může se také stát, že voda neodtéká do odkapávací misky dostatečně rychle. Příčinou je obvykle špatný odtok vody (vysvětleno níže).

Super půda – je velmi kvalitní organická směs plná všech možných mikroorganismů a pro rostliny konopí je jako stvořená. Vzhledem k tomu, že superzemina obsahuje velké množství živin, nemusíte do vody přidávat další druh výživy. U tohoto typu půdy se také nedoporučuje zalévat velkým množstvím vody, protože nadbytek vody by mohl vyplavit důležité živiny.

Jak zalévat rostliny konopí?

Zalévání malých rostlin konopíNa začátku bude nejjednodušší zvolit postřikovač. Pokud jsou rostliny malé, nebudete potřebovat tolik vody. Když rostlina roste, budete potřebovat konvičku na zalévání.

Jak zachytit přebytečnou vodu?

Automatické zavlažování rostlin konopí

For a smaller number of plants, it is enough to have good drip bowls, which you just empty by hand. Při velkém počtu rostlin konopí je to však nepraktické, protože některé z nich se k vám nemusí vůbec dostat.

Při větším počtu je dobré použít jeden velký tác, na který umístíte více hrnců. Pěstební vany můžete použít pro systém Ebb & Flow.

Přebytek vody je důkazem, že rostlinám poskytujete dostatek vláhy, ale musíte zajistit, aby voda dobře odtékala.

Ujistěte se, že rostlina má dobrou drenáž

sprchování rostlin konopí

Je nezbytné, aby voda mohla odtékat běžným způsobem. Pokud někde stojí, celý květináč bude nasáklý vodou a rostliny by mohly začít usychat.

Jak zajistit dobrý odvod vody?

Je nezbytné, aby voda mohla odtékat běžným způsobem. Dlouhodobě stojící voda může způsobit úhyn rostliny. Odvodňovací otvory musí být v nejnižší části květináče s dobrým odvodňovacím médiem (perlit, keramzit nebo i drcená kamenná vlna).

Publikoval Jan Veselý

28/05/2021

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů