09/03/2023

Jak dlouho trvá pěstování konopí?

Jak dlouho trvá pěstování konopí? Pokud jste ještě nikdy nepěstovali vlastní konopí, může to být nesmírně zábavný a přínosný projekt.

Jak dlouho trvá pěstování konopí? Pokud jste ještě nikdy nepěstovali vlastní marihuanu, může to být velmi zábavný a přínosný projekt. Než však začnete, je třeba si uvědomit několik detailů. Pokud vás zajímá: „Jak dlouho trvá pěstování marihuany?“ nebo „Jak rychle může tráva růst?“, pak se pohodlně usaďte a my vás zasvětíme! V tomto článku vás seznámíme s různými dobami pěstování pro různé odrůdya probereme fáze zralosti rostlin konopí.

Jak dlouho musím čekat na sklizeň konopí?

Květy konopí můžete očekávat v rozmezí od 9 týdnů do 7 měsíců nebo déle. Konopí má tři klíčové fáze svého růstového cyklu: klíčení, vegetaci a kvetení. Klíčení obvykle trvá pouze jeden až pět dní. Vegetativní fáze může trvat od několika týdnů až po několik měsíců. A konečně fáze kvetení, kdy skutečně začnou růst květy, může trvat 6 týdnů až 4 měsíce. Na to, jak dlouho bude trvat dosažení doby sklizně, má vliv několik faktorů, od typu pěstované odrůdy až po konkrétní způsob pěstování.

  • Samonakvétací indické rostliny 7-12 týdnů
  • Samonakvétací sativy 7-12 týdnů
  • Odrůda s převahou sativy až 6 měsíců nebo déle
  • Odrůda s převahou indiky 4-5 měsíců
  • Hybridy 5-6 měsíců

Genetika: krátká nebo vysoká, rychlá nebo pomalá?

Samonakvétací odrůdy změnily pravidla hry, protože doba pěstování těchto odrůd se výrazně zkrátila, protože začínají kvést dříve, bez ohledu na to, kolik hodin světla dostanou. U samonakvétací marihuany můžete očekávat sklizeň květů za 7 až 12 týdnů, protože všechny fáze růstu jsou zkráceny a samotné rostliny se vyvíjejí velmi rychle.

Jak dlouho trvá pěstování konopí? - Rostliny odrůdy konopí Banshee kvetou
Banshee

Naproti tomu rostliny s fotoperiodou musí před kvetením projít běžnou vegetativní fází. Tyto odrůdy vstupují do fáze kvetení v závislosti na světelném režimu a zůstávají ve vegetační fázi, dokud se světlo nesníží z 18-24 na 12 hodin denně. Odrůdy Indica obecně rostou rychleji než Sativy, přičemž období kvetení trvá spíše 6-9 týdnů než 8-14, ačkoli existují fotoperiodické odrůdy s rychlým dozráváním.

Pokud to chcete opravdu rychle

Pokud chcete dosáhnout co nejrychlejšího výnosu, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Jak již bylo zmíněno, existují rychlerostoucí odrůdy, ale pro rychlou sklizeň jsou ideální samonakvétací odrůdy, u nichž vegetativní stav trvá přibližně měsíc a kvetení přibližně dva měsíce. Hydroponické systémy také zkracují dobu pěstování, ale vyžadují pokročilejší nastavení. Rychle rostoucí rostliny však obvykle poskytují nižší výnosy, protože rostliny tráví méně času získáváním objemu ve vegetační fázi. Kvalita rychle rostoucích květů závisí na stonku, ale může být zlepšena o něco delší dobou zrání.

Pěstování venku není ideální pro ty, kteří chtějí rychle rostoucí trávu. Protože venkovní rostliny jsou závislé na přirozeném světle, nerostou zdaleka tak rychle jako při kontrolovaném osvětlení v místnosti a použití reflexního materiálu.

Video – Jak dlouho trvá pěstování konopí?

YT Video – Jak dlouho trvá pěstování konopí?

Závěrečné shrnutí

Při pěstování vlastního konopí je důležitá každá část procesu, od klíčení až po sušení. Netrpělivostí můžete zničit úžasnou úrodu a nechtěli byste přece promarnit všechnu tu tvrdou práci a čas, že ne? Zjistili jsme, že 3-5 měsíců od výsadby do sklizně je poměrně standardní doba a proces pěstování lze uspěchat. Máte nějaké tipy, jak zkrátit dobu pěstování? Napište nám do komentářů níže, jaké jsou vaše oblíbené metody pěstování!

animované logo nukaseeds

Publikoval Blood

09/03/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů