02/05/2022

Jak poznat dobrou marihuanu ?

Na první pohled nemusí být snadné rozeznat skutečně kvalitní „trávu“ od nekvalitní. Klíčovými vlastnostmi, které oddělují dobrou marihuanu od špatné, jsou v každém případě vůně, vzhled a struktura květu. Nezáleží na tom, zda se jedná o odrůdy CBD, nebo ne. V tomto článku se podíváme na to, jak poznat dobrou mariuhanu, aniž byste ji ochutnali.

Na co se zaměřit:

1. Vůně

dobrá marihuana
vuně marihuanu

Kvalitní marihuana vypěstovaná a zpracovaná podle nejvyšších standardů má obvykle intenzivní a příjemné aroma. Existuje řada termínů pro typy vůní, které vydává kvalitní konopí, včetně skunku, nafty nebo borovice. Společným jmenovatelem je, že dobře vonící konopí je výrazné, ostré a charakteristické. Čím silnější je aroma, tím větší je pravděpodobnost dobrého zážitku z kouření.

Některé odrůdy však mohou klamat svojí na první dojem jemnou vůní, které je zemitá a těžko uchopitelná. To je to, co mají některé odrudy s rodokmenem kush, a přesto mohou být prvotřídní.

2. Vzhled

První, čeho si pravděpodobně všimnete, je barva palic. Typická je zelená v mnoha odstínech, ale neměla by být jasně zelená. Dobře usušené šišky marihuany mají tlumenější odstíny.. Prémiová marihuana může překvapit celou škálou barev a žádoucí jsou červené, modré nebo fialové odstíny, někdy opravdu sytě fialové. Nikdy by však neměla být vyloženě šedá, hnědá nebo světle hnědá. To znamená, že palice jsou plesnivé, poškozené světlem nebo staré.

dobré konopí
Nukaseeds Cleopatra

Typická je také přítomnost oranžovohnědých chloupků – jedná se o zralé pestíky. Pokud jsou květy sklizeny předčasně a pestíky jsou ještě bílé, po usušení je bod spíše šedý než hnědý.

Dalším důležitým vizuálním ukazatelem kvalitní marihuany je množství trichomů. Jedná se o mikroskopické lesklé krystalické houby na povrchu palic, které obsahují sloučeniny zodpovědné za vůni, chuť a účinky konopí. Čím více trichomů můžete vidět pouhým okem, tím lépe. Pokud nemáte dokonalý zrak, použijte lupu, abyste si je dobře prohlédli.

Dávejte pozor na velmi tmavé až černé stonky, což může znamenat plíseň v době sklizně.

3. Dotyk

dotek konopí
Dotyk konopí

Opravdu kvalitní květy by měly být lepkavé a mírně houbovité, když se jich dotknete nebo je jemně stisknete mezi prsty. Stonky by měly při ohýbání praskat a palice by se měla relativně snadno lámat, ale pozor – nesmí být příliš suchá. Příliš vysušené palice jsou „křupavé“ a snadno se rozpadají a drolí.

Zároveň by palice neměly být příliš mokré nebo měkké, protože by se na nich mohla objevit plíseň nebo hniloba.

4. Struktura palic

struktura konopí
dobrá struktura

Struktura a účinek spolu obvykle nemají mnoho společného. Šišky odrůd sativa bývají lehké a nadýchané, zatímco indica mají pevnější a hustší strukturu.. Extrémně nadýchaná palice mohou být známkou toho, že rostlina nebyla pěstována na dostatečném světle a nedosáhla svého potenciálu.

Všechna semena konopí od společnosti Nukaseeds jsou prvotřídní, čerstvá a vysoce kvalitní, podívejte se na naše odrůdy. najdete feminizovaná i samonakvétací semena konopí a také speciální odrůdu konopí s CBD.

Ať už děláte cokoli, buďte opatrní a bavte se!

Nukaseeds logo
logo Nukaseeds

Zdroj : softsecrets.com

Publikoval Blood

02/05/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů