20/02/2023

Jak předcházet tepelnému stresu u konopí

Jak předcházet tepelnému stresu Tepelný stres u rostlin konopí může způsobit mnoho problémů. S trochou trpělivosti a úsilí však zjistíte, že existuje mnoho způsobů, jak pomoci rostlinám odolávat vyšším teplotám nebo se zotavit z předchozího poškození teplem. Před pěstováním konopí Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro prevenci stresu z horka, je pěstovat správné odrůdy pro správné klima! Pro

Jak předcházet tepelnému stresu

Tepelný stres u rostlin konopí může způsobit mnoho problémů. S trochou trpělivosti a úsilí však zjistíte, že existuje mnoho způsobů, jak pomoci rostlinám odolávat vyšším teplotám nebo se zotavit z předchozího poškození teplem.

Před pěstováním konopí

Jak předcházet tepelnému stresu u konopí

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro prevenci stresu z horka, je pěstovat správné odrůdy pro správné klima! Pro pěstitele v interiéru to není takový problém, protože při správném uspořádání pěstebního prostoru a dostatečném větrání lze snadno dosáhnout okolní teploty. Pro venkovní pěstitele je důležité přizpůsobit genetiku a preference odrůdy zeměpisnému klimatu.

Během růstu konopí

Škody způsobené tepelným stresem mohou být vážné, proto je důležité je řešit co nejdříve, aby se předešlo dlouhodobým následkům. Stejně jako se liší problémy s teplem a světlem u pěstitelů v interiéru a venku, liší se i techniky a vybavení, které můžete potřebovat.

Indoors

Pěstování konopí v interiéru

Při pěstování konopí v interiéru je ideální neustále udržovat příjemnou vnitřní teplotu, která podpoří rychlý a zdravý růst. Pokud je ve vašem pěstebním prostoru příliš horko pro vás, je pravděpodobně příliš horko i pro vaše rostliny.

Řešení tepelného stresu u pěstitelů v interiéru spočívá především ve zvýšení cirkulace vzduchu v pěstebním prostoru. Toho lze dosáhnout pomocí malého oscilačního ventilátoru, který fouká nad vrcholky rostlin konopí, obvykle v kombinaci s odsávacím systémem, který umožňuje účinné větrání pěstebního prostoru. Je však důležité mít na paměti, že použití odsávacího systému může do vašeho pěstebního prostoru vnést také konopné aroma. Pro ty, kteří chtějí pracovat skrytěji, je doporučenou součástí ventilačního systému uhlíkový filtr, který odstraní zjevné nebo nepříjemné pachy. Pokud má vaše rostlina problémy s teplem, měli byste zvážit:

  • Zvětšení vzdálenosti mezi rostlinami a zdrojem světla.
  • Zlepšení větrání pěstebního prostoru ve spojení s oscilačním ventilátorem, které zajistí rovnoměrnější rozložení tepla v celém pěstebním prostoru.

Outdoors

Pěstování konopí venku

Pěstování konopí venku má svůj podíl na komplikacích, pokud jde o tepelný stres, protože na rozdíl od pěstitelů v interiéru nemáte možnost přísně kontrolovat klima ve svém pěstebním prostoru. Venkovní pěstitelé se také musí stejně obávat poklesu teplot! Obecně lze říci, že konopí je poměrně odolná rostlina, která snáší nízké teploty, a proto venkovní odrůdy obvykle snesou teploty do 50˚F bez jakýchkoli negativních vedlejších účinků. To, že vydrží tak nízké teploty, však neznamená, že je to praktické, protože růst rostlin a fotosyntéza budou probíhat pomaleji než při vyšších teplotách.

Existuje však několik užitečných tipů, triků a vybavení, které lze použít k prevenci i léčbě tepelného stresu. Během vlny veder můžete mít jen málo nebo žádné možnosti, jak horko omezit, ale doporučujeme sledovat místní počasí prostřednictvím předpovědí, které vám pomohou se připravit – je lepší být v bezpečí, než litovat. Pokud víte, že počasí bude obzvláště horké nebo suché, zkuste zvážit tyto užitečné rady.

  • Dodržujte plán častého a důkladného zalévání, protože je důležité, aby rostliny měly dostatek vody, zejména během horkých hodin dne.
  • Chlaďte kořeny pomocí keramických květináčů, které je chrání před sluncem. Pěstitelé často vykopávají do země díru, do které rostlinu v květináči umístí, čímž zabrání přílišnému zahřívání kořenů, protože země je obvykle mnohem chladnější než okolní odkrytý vzduch.
  • Pokud jsou rostliny konopí vystaveny přílišnému teplu, přemístěte je na stinné místo – dobře poslouží staré prostěradlo nebo plachta, které odstraní většinu přímého slunečního světla.
Problémy s tepelným stresem jsou u pěstitelů konopí v interiéru i exteriéru běžné a jejich následky mohou být dlouhodobé a vážně ovlivnit rostliny. Existuje však řada tipů a triků, stejně jako používání speciálního vybavení, které mohou pomoci omezit škody způsobené tepelným stresem, jakmile se dostaví, a mohou být použity jako preventivní opatření. 
Logo exploze semínek Nuka

Související články :

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Blood

20/02/2023

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů